Uroczyste obchody Dnia Patrona 2017_54

W piątek 24 listopada 2017r. obchodzony był Dzień Patrona naszej szkoły Stanisława Wyspiańskiego. Tradycyjnie w ten dzień uczniowie klas pierwszych są oficjalnie przyjmowani do społeczności uczniowskiej i składają uroczyste ślubowanie.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: pani Monika Śliwińska – autorka najnowszej biografii Stanisława Wyspiańskiego; pan Krzysztof Kuchta - Przewodniczący Rady Miejskiej; pan Bartłomiej Matysiak - Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego; pan Wojciech Sitek - przedstawiciel Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Tomaszowskiego; panie Aneta Cichoń i Elżbieta Lottko - wizytatorzy Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz pani Magdalena Ciesielska przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klas I oraz wręczenie na ręce pani Dyrektor aktu ślubowania wraz z podpisami pierwszoklasistów. Delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą patrona.

Druga część uroczystości poświęcona była życiu i twórczości naszego patrona. Głównym punktem uroczystości był wywiad z panią Moniką Śliwińską, autorką biografii Stanisława Wyspiańskiego, która przybliżyła nam sylwetkę i twórczość wszechstronnego artysty. Wywiad z autorką przeprowadziła uczennica kl. III LPL – Aleksandra Bubis.

Uroczystość uświetnił występ Daniela Wlazło ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Mazowieckim, który zagrał sonatę Scarlattiego i sonatę nr 2 cz. I Zołotariewa.

Na koniec wręczono nagrody zwycięzcom konkursów o patronie.