Bezpieczeństwo osobiste - prelekcja_4

21 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „15 minutowej lekcji o bezpieczeństwie”, którą poprowadziła st. sierż. Marta Mysur – Koordynator ds. Profilaktyki Społecznej w KPP w Tomaszowie Maz. Spotkanie dotyczyło zasad ogólnie pojętego bezpieczeństwa osobistego m.in. używek, dopalaczy, zagrożeń wynikających z prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków niedozwolonych, pirotechniki oraz przygodnego obcowania płciowego.

14 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów klas pierwszych w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej z wykwalifikowanym ratownikiem medycznym, które zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa.

Oto fotorelacja z tego spotkania.

Pierwsza pomoc w Wyspiańskim

W dniu 23 listopada w szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla rodziców uczniów klas I - II z panią A. Markiewicz z Fundacji Arka Nadziei w Tomaszowie Maz. Prelekcja dotyczyła zagrożeń wynikających z używania środków odurzających, substancji psychotropowych, alkoholu, NSP, a także z pozamedycznego stosowania produktów leczniczych, których używanie może prowadzić do uzależnienia. Spotkanie z rodzicami jest jednym z działań Fundacji Arka Nadziei realizującej program „Młodzież na rozdrożu” współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz.

Wywiadówka profilaktyczna – program „Młodzież na rozdrożu”_3

17 listopada w OK Tkacz odbył się spektakl profilaktyczny „Droga donikąd” w wykonaniu Młodzieżowego Teatru ds. Ciężkich. Odbiorcami przedstawienia byli uczniowie z różnych szkół podstawowych i średnich z terenu naszego miasta - naszą szkołę reprezentowała młodzież z klasy 3FG. Bohaterami spektaklu byli młodzi ludzie czekający na ważny egzamin, którzy decydują się na sięgnięcie po narkotyk. Raz podjęta decyzja wciąga bohaterów w ciąg zdarzeń, z których ciężko powrócić do normalnego życia.

Spektakl profilaktyczny „Droga donikąd” w Ośrodku Kultury Tkacz_3

6 listopada młodzież z klas 2F i 2FoG wzięła udział w zajęciach z profilaktyki uzależnień, które poprowadziła pani A. Markiewicz w Fundacji Arka Nadziei. Fundacja prowadzi działalność m.in. na rzecz ochrony i promocji zdrowia oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Podczas spotkania poruszono problem uzależnień od papierosów, alkoholu, dopalaczy oraz narkotyków. Zwrócono uwagę na mechanizm wchodzenia w uzależnienie, następstwa zdrowotne, społeczne skutki nałogów oraz aspekt etyczny związany z produkcją i dystrybucją środków psychoaktywnych.

Spotkanie z profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych_4

Spotkanie z przedstawicielkami Tomaszowskiego Stowarzyszenia Amazonek

19 października młodzież z klas 1FoF, 2F i 1LP wzięła udział w spotkaniu z zakresu profilaktyki raka piersi, które poprowadziły panie z Tomaszowskiego Stowarzyszenia Amazonek. Jego celem było podniesienie świadomości uczniów na temat raka piersi, postępowania w czasie leczenia oraz prewencji zachorowania na ten nowotwór. Prowadzące zwróciły szczególną uwagę na znaczenie profilaktyki i potrzebę regularnego samobadania piersi dla zachowania zdrowia. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób prawidłowo wykonać badanie i na jakie zmiany zwrócić uwagę obserwując swoje ciało. Omówiono również czynniki ryzyka oraz czynniki chroniące przed zachorowaniem. Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli samobadanie piersi na fantomie oraz otrzymali ulotki instruktażowe.
Różowa wstążeczka z Zola Zumba

W ramach tegorocznych obchodów akcji „Różowa wstążeczka” poświęconej profilaktyce raka piersi uczniowie i chętni nauczyciele wzięli udział z zajęciach zumby, które poprowadziły panie Aleksandra Kołkiewicz i Monika Świnoga z Zola Aleksandra Kołkiewicz – Szkoła Tańca i Ruchu w Tomaszowie Maz. Była masa pozytywnej energii, uśmiechu i spalonych kalorii laughing Dziękujemy!!!

Spotkanie z dietetykiem

W dniu 03.10.2017 gościliśmy w naszej szkole dietetyka panią Joannę Jankowską i jej asystentkę panią Maję Walas z Centrum Dietetycznego Naturhouse w C.H. TOMAX. Dietetyk przeprowadziła prelekcję "ZDROWIE NA TALERZU" dla klas I FoF, II F oraz III F/G - grupy fryzjerskiej. Nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dowiedzieli się, że spożywanie zalecanych w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej różnorodnych produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach oraz codzienna aktywność fizyczna są kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczyciela Justynę Piątek.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej_6

W dniu 14.03.17 r. kolejni uczniowie wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadził ratownik WOPR – Kacper Ciesielski. Zasad postępowania podczas zabiegu resuscytacji krążeniowo-oddechowej nauczyli się uczniowie z klas: 1FoG, 1F i 2LP.

Spotkanie z ratownikiem medycznym – edycja 2_34

W dniu 10.03.17r. w naszej szkole odbyło się szkolenie młodzieży z zakresu pierwszej pomocy, które poprowadził ratownik medyczny - pan Konrad Kowalczyk. Tematem zajęć były podstawowe zabiegi resuscytacyjne i automatyczna defibrylacja zewnętrzna. W szkoleniu wzięli udział uczniowie z klas: 2F/G, 3F/G, 3FoG, 3LP, 4F. Koordynatorami zajęć były panie Justyna Piątek i Joanna Kobyłecka.