Finał Szkolnej Świątecznej Paczki _2

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej akcji „Szkolna Świąteczna Paczka”. Już po raz kolejny wspólnie wykazaliśmy się dobroczynnością i szczerą chęcią niesienia pomocy innym. W czasie akcji udało się zebrać wiele produktów spożywczych, z których przygotowaliśmy 16 paczek świątecznych dla uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem wzbogaciliśmy świąteczne stoły potrzebujących rodzin i wywołaliśmy uśmiech, tak ważny w czasie tych szczególnych świąt Bożego Narodzenia.

Tegoroczni darczyńcy to:

- 1 LP: Maja Stanisławska, Natalia Ogrodniczak, Julia Braun, Weronika Nowak, Kornelia Ruszkiewicz, Karol Rospędowski

- 1 G: Filip Gotycki

- 2 FoG: Magdalena Gierach, Dagmara Bedlińska, Julita Jończyk, Michał Pietrzyk

- 3 LP: cała klasa

- 3 F/G: Aleksandra Maj, Julita Sztandera, Justyna Sil

- 3 Fo: Magdalena Kalinowska, Aleksandra Kubik, Janek Karwalski

- 4 LP: Natalia Milczarek, Natalia Nowak

- 4 F/G: Anna Małucha, Kacper Dudek, Mateusz Zakrzewski, Szymon Wałęsiak

- 4 Fo: Paulina Kołakowska, Angelika Bilska, Dominika Dzianach, Emilia Lula

- Dyrekcja i nauczyciele ZSP 6

6 listopada 2017r. gościliśmy w ZSP nr 6 przedstawicieli Punktu Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT z Piotrkowa Trybunalskiego. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w lekcjach europejskich, które poprowadziły p. Małgorzata Kociniak oraz p. Anna Jędrzejewska. Każde spotkanie rozpoczęło się od rozmowy o Punkcie Informacji Europejskiej. Uczniowie klasy 4LP aktywnie uczestniczyli w zajęciach na temat  „EUROPASS – europejskie CV”. Spośród rozdanych przykładów wybierali informacje, których nie należy umieszczać w CV oraz te, które powinny się w nim znaleźć. Podczas lekcji młodzież dowiedziała się, że do każdej rekrutacji należy stworzyć nowe CV odpowiadające oczekiwaniom pracodawcy. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali broszury z informacjami o życiu i pracy za granicą. Natomiast młodzież klasy 2F wzięła udział w lekcji, której tematem były „Sprawiedliwość, prawa podstawowe i równość”. Dzięki udziałowi w spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, że Unia Europejska jest obszarem w którym przestrzega się wolności, tolerancji i praw człowieka. Dzięki przedstawionym przykładom z życia codziennego dowiedzieli się jak radzić sobie w różnych sytuacjach będąc obywatelem Unii Europejskiej poza granicami swojego kraju. Na zakończenie lekcji wszyscy uczestnicy otrzymali mapy „Podróże po Europie 2017-2018” oraz broszury „Twoja Europa, Twoje prawa”. Szkoła zaś otrzymała zestaw publikacji na temat Unii Europejskiej oraz grę edukacyjną Legislator – prawo UE, które będą dostępne do użytku w Bibliotece szkolnej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez opiekuna Koła europejskiego – p. Annę Porczyk.

 Lekcje europejskie _17

Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs pod nazwą „Kultury Świata”. W tegorocznej edycji zwyciężyliśmy my – uczniowie klasy 2 Liceum Plastycznego. Zaprezentowaliśmy Polskę z czasów PRL-u i nam współczesną. W finale występu porwaliśmy całą społeczność szkolną do zabawy w rytmie piosenki Ryszarda Rynkowskiego „Jedzie pociąg z daleka”.

W nagrodę otrzymaliśmy karnety na darmową pizzę w „Fiero”. Właścicielom pizzerii serdecznie dziękujemy.

Tekst i zdjęcia: uczniowie klasy 2 LP.

Nasza nagroda!_1

 

Finał Szkolnej Świątecznej Paczki_3

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej akcji ”Szkolna Świąteczna Paczka”. Już po raz kolejny wspólnie wykazaliśmy się dobroczynnością i szczerą chęcią niesienia pomocy innym. W czasie akcji udało się zebrać wiele produktów spożywczych, z których przygotowaliśmy 16 paczek świątecznych dla uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem wzbogaciliśmy świąteczne stoły potrzebujących rodzin i wywołaliśmy uśmiech, tak ważny w czasie tych szczególnych świąt Bożego Narodzenia.

Szkolna Świąteczna Paczka 2016_1

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Kojarzymy je z rodziną, bogato zastawionym stołem, choinką i prezentami. Niestety dla niektórych święta nie różnią się wcale od innych dni roku. Dzięki naszemu wsparciu możemy to zmienić. Podzielmy się z potrzebującymi tym, co obudzi w nich radosne i beztroskie uczucia. Osób, które potrzebują pomocy jest wśród nas wiele. Są także w naszej szkole, klasie…

Zapraszamy wszystkich, którzy są w stanie pomóc, do udziału w akcji charytatywnej SZKOLNA ŚWIĄTECZNA PACZKA, organizowanej w naszej szkole już od wielu lat. W ramach akcji organizujemy zbiórkę produktów spożywczych, z których przygotujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.
Preferowane są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, tj.:

Ø  owoce, warzywa w puszkach

Ø  przetwory owocowo-warzywne

Ø  słodycze, rodzynki, orzechy

Ø  kawa, herbata, soki

Ø  konserwy, pasztety

Ø  makarony, kasze, ryże, mąki, cukier, olej itp.

Mile widziane będą też kartki z życzeniami świątecznymi od darczyńców (mogą być własnoręcznie wykonane),  które dołączymy do paczek.

W imieniu uczniów, którzy objęci zostaną pomocą, wszystkim ofiarodawcom  produktów
już teraz serdecznie dziękujemy.

Żywność przynosimy do 16 grudnia do Pani M. Jończyk – sala 107.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Kojarzymy je z rodziną, bogato zastawionym stołem, choinką i prezentami. Niestety dla niektórych święta nie różnią się wcale od innych dni roku. Dzięki naszemu wsparciu możemy to zmienić. Podzielmy się z potrzebującymi tym, co obudzi w nich radosne i beztroskie uczucia. Osób, które potrzebują pomocy jest wśród nas wiele. Są także w naszej szkole, klasie…

Zapraszamy wszystkich, którzy są w stanie pomóc, do udziału w akcji charytatywnej SZKOLNA ŚWIĄTECZNA PACZKA, organizowanej w naszej szkole już od wielu lat.      W ramach akcji organizujemy zbiórkę produktów spożywczych, z których przygotujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.

Preferowane są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, tj.:

Ø  owoce, warzywa w puszkach

Ø  przetwory owocowo-warzywne

Ø  słodycze, rodzynki, orzechy

Ø  kawa, herbata, soki

Ø  konserwy, pasztety

Ø  makarony, kasze, ryże, mąki, cukier, olej itp. 

Mile widziane będą też kartki z życzeniami świątecznymi od darczyńców (mogą być własnoręcznie wykonane),  które dołączymy do paczek.

W imieniu uczniów, którzy objęci zostaną pomocą, wszystkim ofiarodawcom  produktów już teraz serdecznie dziękujemy.

 

Żywność przynosimy do 16 grudnia do Pani M. Jończyk – sala 107.

 

Plebiscyt na Najbardziej Kreatywną Klasę Województwa Łódzkiego_6

W ramach działalności Koła Europejskiego klasa 2 LP wzięła udział w Plebiscycie Dziennika Łódzkiego na Najbardziej Kreatywną Klasę Województwa Łódzkiego.

2 LP o sobie...

 

Jesteśmy uczniami Wyspiańskiego, II klasy Liceum Plastycznego w ZSP 6. Nasza praca „Ptaki” to twórcza odpowiedź na ćwiczenie z Podstaw Projektowania Kompozycji, które przybrało nieoczekiwaną formę filmu poklatkowego – inspirowany twórczością Brunona Schulza i Braci Quay. Nasz świetny zespół kreatywnych, szalonych wizjonerów w ulubionej pracowni spełniał się artystycznie. Umiejętności zdobywane na zajęciach dały nam możliwość wyrazić swoją kreatywność w oryginalny i bliski nam sposób. Robimy to, co jest dla nas ważne. Chcieliśmy opowiedzieć ciekawą formę plastyczną o ptakach, twórczości, miłości, cudzie narodzin, o uczuciu frustracji. Nie poddając się jesiennej nudzie potrafimy zrobić coś z niczego. Film powstał pod kierownictwem Pani Anny Jurewicz, której z całego serca dziękujemy.

 

Kochani, 2 LP bierze udział w Plebiscycie na Najbardziej Kreatywną Klasę

Dziennika Łódzkiego. Klikamy w poniższy link i głosujemy!!!!

G Ł O S U J E M Y

Liceum Plastyczne w ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz._1
 

 WIELKI ŚWIAT w WYSPIAŃSKIM 2016_2

Zapraszamy do galerii zdjęć: WIELKI ŚWIAT w WYSPIAŃSKIM

 1 kwietnia br. w naszej szkole obyła się fantastyczna impreza pod hasłem „Kultury Świata”. Patronat nad tegoroczną imprezą objął Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct z Piotrkowa Trybunalskiego. Zadaniem każdej z klas było przygotowanie prezentacji oraz pomysłowego stoiska promującego wybrany kraj. Dodatkowe punkty można było uzyskać przygotowując występ artystyczny.

Poziom prezentacji oraz stoisk był niezwykle wysoki, a pomysłowość młodzieży wywarła ogromne wrażenie na jury, zadając im wiele problemów przy wyłanianiu zwycięzcy. Każda prezentacja miała w sobie coś wyjątkowego i oryginalnego. Wszystkie drużyny bardzo dobrze się wypadły i pokazały na co je stać.

Zwyciężyła klasa II LPl, która zabrała nas w niezwykłą podróż po Francji. Uczniowie we współpracy z wychowawcą przygotowali piękne stoisko oraz ciekawą prezentację. Dodatkową atrakcją był pokaz mody. Po prostu "Francja elegancja". Nagrodą za I miejsce był czek w wysokości 100 zł oraz drobne upominki, ufundowane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct.

W czasie prezentacji poszczególnych państw mieliśmy okazję posłuchać na żywo Adele, zespołu Queen oraz meksykańskiej grupy El Mariachi. Można było również pobawić się w egipskie kalambury i rozbić piniatę.

W trakcie oczekiwania na werdykt jury szkolna grupa kabaretowa zaprezentowała skecz pt. Biuro podróży, a następnie wspólnie z panem Adamem Tataradzińskim wykonała piosenkę turystyczną. Po zakończeniu wszystkich prezentacji, odbyła się degustacja tradycyjnych potraw serwowanych w poszczególnych państwach.

I miejsce - klasa II LPl za prezentację Francji

II miejsce - klasa I Fo za prezentację Wielkiej Brytanii

III miejsce - klasa III Fo/G za prezentację Meksyku

Wyróżnienie – klasa III LP za prezentację Egiptu

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

Imprezę zorganizowała pani Małgorzata Jończyk we współpracy z panią Kingą Remisz-Szewczyk.

Oprawa muzyczna i nagłośnienie: pan Adam Tataradziński i pan Jacek Dziubiński.
Oprawa fotograficzna: młodzież kształcąca się w zawodzie fototechnik i plastyk pod kierunkiem pani Małgorzaty Justyny oraz pana Dariusza Kubryna.