Akcja charytatywna dla Michała_56

05 lutego w naszej szkole odbyła się kolejna akcja „Kampania Walki z Głodem” oraz kiermasz różności np. biżuterii, książek, kalendarzy, gier itp. Zebrane pieniądze przeznaczono w całości na potrzeby chemioterapii Michała Pietrzyka, ucznia naszej szkoły. Dzisiejsza akcja charytatywna to kolejne działanie społeczności szkolnej, po kwestach pod kościołami na Niebrowie, Ludwikowie i ul. Słowackiego, służące zebraniu funduszy na poczet leczenia Michała. Wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i uczestnikom akcji składamy serdeczne podziękowania za wsparcie naszych działań

W dzisiejszej Akcji Ambulans zebraliśmy 7,6 litra krwi. Dziękujemy!

Akcja Ambulans - styczeń 2019_8

Uczniowie naszej szkoły otrzymali paczki ze słodkościami ufundowane przez Szkolne Koła PCK i TPD. Życzymy smacznego i Wesołych Świąt :)

Paczki świąteczne_1

VIII Turniej Kręglarski Klubów HDK PCK_2

Dnia 15 grudnia 2018 r odbył się VIII Turniej Kręglarski Klubów HDK PCK.

ZSP nr 6 reprezentowali krwiodawcy: Zuzanna Chaber, Ewelina Gross i Kuba Witkowski. Zuzia odebrała z rąk pani Beaty Stańczyk - Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej i Naczelnika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, srebrny medal w kategorii indywidualnej kobiet. Zdobyła tyle samo punktów, co zwyciężczyni, ale w przypadku równej ilości punktów o klasyfikacji końcowej zdecydowały, zgodnie z regulaminem, wyniki najlepszych serii. Serdecznie gratulujemy Zuzi!

Na zakończenie turnieju, który odbył się w roku 60-lecia krwiodawstwa w PCK, wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani wspaniałym tortem.

Kampania Walki z Głodem_9

18 października w naszej szkole odbyła się kolejna edycja akcji charytatywnej „Kampania Walki z Głodem”, której pomysłodawcą jest Polski Czerwony Krzyż. Podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie z klasy 2G sprzedawali m.in. kanapki, tosty, naleśniki, gofry i ciasta. Można było zjeść również ciepłą zupę i makaron z sosem bolońskim. Wzorem lat ubiegłych dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy kupując przyczynili się do powodzenia tegorocznej Kampanii. Akcję koordynowały panie: Bożena Adamiec i Joanna Kobyłecka.

19.09.2018 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Akcja Ambulans. Swoją krwią podzieliło się z potrzebującymi 14 osób. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Akcji Ambulans, która odbędzie się 22 listopada.

Podsumowanie pierwszej w tym roku szkolnym Akcji Ambulans _3
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu na temat „Krew ratuje życie”, które poprowadziła pani Jolanta Sieradzan z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Prelekcję zorganizowano by przybliżyć uczniom ideę honorowego dawstwa krwi i zachęcić do udziału w Akcji Ambulans.

Uwaga!

13 czerwca 2018r. (środa) odbędzie się w naszej szkole ostatnia w tym roku szkolnym Akcja Ambulans. Chętnych do oddania krwi zapraszamy od godziny 9.00 :)

Zbiórka krwi - zapraszamy!_1

Podsumowanie akcji Ambulans 4 - 2017/18_5

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się kolejna akcja poboru krwi. Wielu uczniów zadeklarowało chęć przyłączenia się do zbiórki. Ostatecznie, po ostrej selekcji lekarskiej, krew oddały 23 osoby.