W piątek, 28 listopada 2014 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Dzień ten był dniem szczególnym, gdyż właśnie wtedy, obchodziliśmy Dzień patrona, Stanisława Wyspiańskiego, którego imię zostało nadane szkole dokładnie rok temu. Na uroczystość obchodów dnia patrona została zaproszona wnuczka Stanisława Wyspiańskiego, pani Dorota Wyspiańska - Zapędowska, której obecność uświetniła to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli  ślubowanie na sztandar szkoły, następnie podziękowali za przyjęcie ich do społeczności szkolnej ZSP nr 6. Teksty ślubowania wraz z podpisami wszystkich uczniów klas pierwszych i ich wychowawców zostały przekazane na ręce pani dyrektor M. Fałek. Następnie obejrzano prezentację poświeconą życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli kwiaty pod tablicą naszego patrona.. Na koniec pani dyrektor wraz z gościem honorowym wręczyły dyplomy i wyróżnienia uczestnikom konkursów: plastycznego i konkursu poświęconego życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Uroczystość zakończyły anegdoty opowiadane przez panią Wyspiańską - Zapędowską na temat swojego dziadka.

slubowanie 20141208 1911560606Zapraszamy do galerii:

Ślubowanie klas I