Komiks – w Liceum Plastycznym uczniowie realizują swoje pasje_1

Komiks to uniwersalny język komunikacji, współczesna ilustracja - historia czasami prosta a czasami bajeczna i intrygująca. Niewątpliwie to dziedzina sztuki projektowej łącząca mistrzostwo rysunku i designu. Wszyscy lubimy komiks, w szybki i bezpośredni sposób przyswajamy obraz, podziwiamy mistrzostwo kreski i pomysł narracji.

Przedstawiamy autorski komiks Patrycji Kowalik ze specjalizacji Projektowanie Graficzne. Komiks pt. „Korzenie” jest realizacją jej wcześniejszych projektów, historii niemalże z dzieciństwa, gdy rodziły się jej fantastyczne Światy i bohaterowie. Strony komiksu i ilustracje Patrycja wykonała samodzielnie, rysując na tablecie graficznym w programie Photoshop.

Komiks pt. „Korzenie” Patrycja przygotowała na zakończenie edukacji w Liceum Plastycznym, był to jej Dyplom, za który otrzymała ocenę celującą. Życzymy autorce dalszych sukcesów, rozległych międzynarodowych kontaktów w zdobywaniu jak największej liczby fanów i dużo pracy, takiej, która jest jej pasją, bo wtedy jest tylko przyjemnością.

Poniżej prezentujemy strony komiksu, etapy powstawania jednej z nich na tablecie w programie Photoshop oraz jak wyglądają przykładowe rozkładówki.

Dyplom ze specjalizacji Projektowanie Graficzne przygotowany pod kierunkiem artysty grafika i malarki, mgr sztuki Krystyny Urbanowicz-Dudek.

Relacja z wernisażu wystawy fotografii “Pseudourbex”_64

Pamiętną datą dla kierunku "technik fotografii i multimediów" jest data 6 czerwca 2018r., gdyż o godz. 17.00 w Kawiarni Artystycznej Sploty w Tomaszowie Maz. odbył się wernisaż prac pt.: “Pseudourbex” Magdaleny Kalinowskiej - uczennicy z klasy 3Fo Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, która jak sama mówi:

“Eksploracją” w dużym cudzysłowie interesowałam się już w wieku sześciu, może siedmiu lat. Za cel obrałam sobie nieogrodzoną część budynku zwanego w okolicy suszarnią. Mówiąc szczerze, nie było tam nic do oglądania – jedno pomieszczenie, gdzie dotarli już graficiarze. Było tam jednak kilka poziomów, dwie lub rury wystające ze ściany i trochę wyrzuconych przez ludzi mebli. Dla siedmioletniego dziecka to w zupełności wystarczyło, by wsiąknąć na kilka godzin, a tymczasem rodzice się martwią… Cóż, ciekawość  od zawsze jest nieodłącznym elementem natury ludzkiej, a już na pewno dziecięcej.

Prace dyplomowe uczniów Liceum Plastycznego ze specjalizacji aranżacja wnętrz.

Nauczyciel prowadzący: Karolina Ageena.

Dyplom 2018 - aranżacja wnętrz_3

Animacja wykonana podczas zajęć z projektowania multimedialnego w Liceum Plastycznym im. S. Wyspiańskiego. Autor: Patrycja Kowalik, nauczyciel: Marta Zawieja.

Ćwiczenia wykonane w Ilustratorze – temat: układ typograficzny, Autor: Magdalena Staruch

Prace: Magdalena Staruch_1

Ćwiczenia w programie Photoshop – temat: autoprezentacja, Autor: Patrycja Warczyńska

Prace: Patrycja Warczyńska_1
Nauczyciel: Krystyna Urbanowicz-Dudek

Projekt graficzny i wykonanie:

uczennica kl. I G, Magdalena Mazurkiewicz,

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Nauczyciel:

Monika Sarwińska

Gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe - T-shirt, GRAFIK_1
Gadżety reklamowe - T-shirt, GRAFIK_4

Angelika Kruś, uczennica IV-ej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Maz. znalazła się wśród 22 uczniów, którzy otrzymali stypendia artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego. Stypendia tego rodzaju są przyznawane dla najzdolniejszych uczniów szkół artystycznych z regionu. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Stypendium artystyczne marszałka województwa łódzkiego_2
Zapraszamy do obejrzenia portfolio Angeliki Kruś:
Projekt graficzny i wykonanie: kl. III FG, kl. II FoG
Program: Adobe Illustrator