Komiks – w Liceum Plastycznym uczniowie realizują swoje pasje_1

Komiks to uniwersalny język komunikacji, współczesna ilustracja - historia czasami prosta a czasami bajeczna i intrygująca. Niewątpliwie to dziedzina sztuki projektowej łącząca mistrzostwo rysunku i designu. Wszyscy lubimy komiks, w szybki i bezpośredni sposób przyswajamy obraz, podziwiamy mistrzostwo kreski i pomysł narracji.

Przedstawiamy autorski komiks Patrycji Kowalik ze specjalizacji Projektowanie Graficzne. Komiks pt. „Korzenie” jest realizacją jej wcześniejszych projektów, historii niemalże z dzieciństwa, gdy rodziły się jej fantastyczne Światy i bohaterowie. Strony komiksu i ilustracje Patrycja wykonała samodzielnie, rysując na tablecie graficznym w programie Photoshop.

Komiks pt. „Korzenie” Patrycja przygotowała na zakończenie edukacji w Liceum Plastycznym, był to jej Dyplom, za który otrzymała ocenę celującą. Życzymy autorce dalszych sukcesów, rozległych międzynarodowych kontaktów w zdobywaniu jak największej liczby fanów i dużo pracy, takiej, która jest jej pasją, bo wtedy jest tylko przyjemnością.

Poniżej prezentujemy strony komiksu, etapy powstawania jednej z nich na tablecie w programie Photoshop oraz jak wyglądają przykładowe rozkładówki.

Dyplom ze specjalizacji Projektowanie Graficzne przygotowany pod kierunkiem artysty grafika i malarki, mgr sztuki Krystyny Urbanowicz-Dudek.