Przedstawiamy projekty murali zaprojektowane przez uczniów Liceum Plastycznego, ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz. Projekty zostały wykonane w ramach konkursu „100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”.

Konkurs na projekt muralu zorganizowany został w ramach projektu Fundacji TM Innowacje.

Organizatorem konkursu jest Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki, ul. P.O.W. 10/16, 97-200 Tomaszów Mazowiecki. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Zwycięzcą konkursu został Janek Szulc - uczeń Liceum Plastycznego z klasy III, specjalizacja Projektowanie Graficzne. Projekt Janka Szulca zrealizowany został przez Fundację TM Innowacje w formie muralu na elewacji budynku zlokalizowanego w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. św. Antoniego 21.

Drugie miejsce w konkursie otrzymała Karolina Ścieszko - uczennica Liceum Plastycznego z klasy IV, specjalizacja Projektowanie Graficzne.

Zdobywcą trzeciego miejsca został Szymon Kacprzyk - uczeń Liceum Plastycznego z klasy IV, specjalizacja: Projektowanie Graficzne.

Uczniowie ze specjalizacji Projektowanie Graficzne z klasy III, którzy wzięli udział w konkursie to: Janek Szulc – 1 miejsce, Karolina Kapińska i Kajetan Kejna. Uczniowie ze specjalizacji Projektowanie Graficzne z klasy IV to: Karolina Ścieszko – 2 miejsce, Szymon Kacprzyk – 3 miejsce, Patrycja Warczyńska, Patryk Owczarek, Adrianna Sobierska, Piotr Włochyń, Łucja Jędrzejczak, Aleksandra Bubis, Magdalena Staruch.

Nauczyciel prowadzący specjalizację Projektowanie Graficzne, artysta grafik, mgr sztuki Krystyna Urbanowicz-Dudek.

Projekty murali na „100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę” _7

W konkursie udział wzięły również uczennice Liceum Plastycznego ze specjalizacji Aranżacja Wnętrz.

Z klasy III - Aranżacja Wnętrz: Aleksandra Pietruszczak, Jagoda Wojtaszczyk, Wiktoria Biazik. Z klasy IV - Aranżacja Wnętrz: Paulina Bieniek, Daria Jakóbczyk, Dominika Górzyńska, Ewelina Gross, Ola Grzegorek, Oliwia Polus, Sara Staniaszek, Wiktoria Wojciechowska.

Nauczyciel prowadzący specjalizację Aranżacja Wnętrz, mgr sztuki Karolina Ageena.

Projekty murali na „100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”  aranżacja wnętrz_1