W dniu 23 lutego 2018 roku odbył się w Opocznie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Etap Regionalny Konkursu Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę, naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patrycja Przybysz kl. IV Fo, Anna Sowik kl. IV Fo, Bartosz Szymański kl. IV F/G pod opieką pani Renaty Kasiewicz, która przygotowywała uczniów do Konkursu. Uczniowie przystąpili do drugiego etapu konkursu zorganizowanego pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, tym samym znaleźli się wśród ponad 100 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z IV regionu obejmującego powiaty: rawski, skierniewicki, Skierniewice m. npp., opoczyński, tomaszowski, radomszczański, bełchatowski, piotrkowski i Piotrków Trybunalski m. npp.

Etap Regionalny Konkursu Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę_1