2 marca 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Finał XV Powiatowego Konkursu Plastycznego Zaprojektuj swój świat, nad którym patronat sprawują Starosta Tomaszowski oraz Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Konkurs został zorganizowany przez panią Kamilę Mosiężnik, wicedyrektora szkoły, która 15 lat temu była jego pomysłodawczynią i od początku zajmuje się przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursowych zmagań. Uczestnicy drugiego etapu wykonywali prace w jednej z dwóch kategorii: Projekt stylizacji postaci oraz Projekt malarski inspirowane twórczością Vincenta van Gogha.
     W czasie, gdy jurorzy oceniali prace gimnazjalistów, uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Z uwagi na jubileuszowy, XV-ty, finał konkursu publiczność poznała jego historię i przemiany, jakim podlegał w ciągu tych piętnastu lat. Młodzież przybliżyła również cechy postimpresjonizmu oraz twórczość jego czołowych przedstawicieli, ze szczególnym uwzględnieniem życia i malarstwa bohatera tegorocznej edycji konkursu Vincenta van Gogha. Urozmaiceniem programu artystycznego był pokaz mody inspirowany malarstwem van Gogha pt. Kwiaty w czterech odsłonach, a także występy wokalne Aleksandry Żegnałek. Uroczystość poprowadzili: Daria Jakóbczyk, Karolina Kuśmierska, Kacper Duczek oraz Karol Rospędowski. Finał tegorocznego konkursu przygotowały panie Agnieszka Suska oraz Małgorzata Jończyk. Oprawą muzyczną i multimedialną zajęli się: pani Joanna Mulawa, pan Jacek Dziubiński oraz pan Adam Tataradziński. Fryzury i makijaże wykonały uczennice kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich pod kierunkiem nauczycielek przedmiotów zawodowych, pani Justyny Piątek oraz pani Eweliny Grałek.

Finał XV edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego_77