Podsumowanie półrocza z akcjami charytatywnymi „NIEboRAKOWI‘’ oraz ‘’Daj Włos’’ Fundacji Rak’n’ Roll’_5

Akcję „NIEboRAKOWI’’  wspomogło  łącznie 10 osób  m.in.  dwie uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim: Paulina Wydra z klasy 1FoF i Karolina Wójciak  z klasy 2FoF oraz dwie uczennice ze szkoły w Wiadernie: Marysia  i Ola. Jedno ze strzyżeń w całości wykonała uczennica klasy 3F Aleksandra Czajka. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich był przyjazd jednej ofiarodawczyni aż z Łodzi. Fundację  „Rak’n’Roll’ wspomogły cztery osoby.  Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w obie akcje i przypominamy, że włosy można oddawać przez cały rok szkolny. Włosy muszą mieć minimum 25 cm długości w przypadku akcji „Daj włos” i minimum 30 cm dla Stowarzyszenia NIEboRAKOWI.

 27. Finał WOŚP z udziałem wolontariuszy z Wyspiańskiego_35

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w akcji charytatywnej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, które dokonują diagnozy oraz udzielają pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Od samego rana wolontariusze krążyli po mieście i zbierali pieniądze do puszek. Po południu, na specjalnie zaaranżowanym stanowisku, uczennice zaplatały warkoczyki i malowały dziecięce twarzyczki. W tegorocznym finale pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste” wzięły udział uczennice:

- Marta Biedrowska, Aleksandra Heleniak, Paulina Jędrzejczyk, Katarzyna Lesiak, Kinga Senyk, Justyna Sil, Katarzyna Woźniak, Angelika Ziółkowska (stylizacje fryzjerskie),

- Maria Gogól, Natalia Jurda, Wiktoria Papież, Liliana Sarnecka, Klaudia Sońta, Natalia Woźniak (malowanie twarzy),

- Aleksandra Bojanowska, Milena Bykowska, Małgorzata Choróbska, Joanna Dębiec, Magdalena Gierach, Julita Jończyk, Anna Kubryn, Zuzanna Pardej, Aleksandra Przybyłek, Weronika Śmiechowicz (zbiórka pieniędzy do puszek).

Opiekunkami młodzieży podczas tegorocznego finału były nauczycielki: Joanna Kobyłecka i Kinga Remisz-Szewczyk.

 

Podziękowania od Fundacji Miasto Kotów dla Wyspiańskiego_6
Podziękowania od Fundacji Miasto Kotów dla Wyspiańskiego_5

W grudniu podczas szkolnego "Święta Ziemi" odbywał się charytatywny kiermasz na rzecz podopiecznych piotrkowskiej Fundacji Miasto Kotów, w który zaangażowało się wielu naszych uczniów i nauczycieli. Uczniowie klas Liceum Plastycznego, którzy pomogli w organizacji, oraz uczniowie i nauczyciele, którzy przekazali różne dary na kiermasz, otrzymali od Fundacji podziękowania. Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie tak chętnie angażują się w działania charytatywne. 

 Świąteczne dary dla TTMiOnZ_4

W dniu dzisiejszym przekazaliśmy karmę i maskotki zbierane przez uczniów i nauczycieli dla podopiecznych Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. W akcję zbiórki na rzecz zwierząt włączyli się uczniowie z klas: 1FoF, 1G, 1LP, 2FoF, 2G, 2LP, 3F, 3FoG, 3LP, 4Fo, 4FG.

 ŚWIĄTECZNIE W DOMU SAMOTNEJ MATKI _32

Dzisiaj klasa 3F z opiekunem panią Eweliną Grałek odwiedziła Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi, aby wykonać świąteczne fryzury. To był dzień pełen wyzwań - młodzież dobierała fryzury do kształtu twarzy, robiła różne koloryzacje, obcinała włosy i stylizowała je zgodnie z życzeniem klientki. Młodzi fryzjerzy mieli prawdziwe wyzwania i test wiedzy przed egzaminem, dodatkowo był to sprawdzian z empatii i z ogromną przyjemnością stwierdzam, że wszystko wypadło wzorowo. Mamy są piękne, miały czas, żeby chwilę się zrelaksować podczas zabiegów fryzjerskich, ponieważ dziewczęta zadbały również o maluchy na świetlicy. Siostry, które prowadzą Dom Samotnej Matki obdarowały nas prezentami świątecznymi w postaci kalendarzy, żebyśmy przez cały rok pamiętali o nich. 

Organizatorka akcji Ewelina Grałek bardzo dziękuje młodzieży za ogromne zaangażowanie i serce włożone w tą akcję, oraz środowisku patriotycznemu z Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi, którzy sfinansowali 50% kosztów dojazdu. Nie można przy tych podziękowaniach nie wspomnieć o panu Rosiaku, który również dołożył swoją cegiełkę a ponad to szczęśliwie i w miłej atmosferze dowiózł nas na miejsce.

 Stylizacje na święta w Środowiskowym Domu Samopomocy_4
13 grudnia uczniowie z klasy 3 F odwiedzili ŚDS, aby zrobić świąteczne fryzury uczestnikom terapii zajęciowej. Młodzież pod okiem opiekuna pani Eweliny Grałek farbowała, stylizowała i strzygła fryzury zarówno damskie jak i męskie. Wszystkim podopiecznym i opiekunom życzymy Wesołych Świąt i obiecujemy, że wrócimy do Was przed feriami zimowymi.

 Finał akcji

Podsumowaliśmy akcję "Pieluszka dla maluszka". W dzisiejszym dniu wszystkie zebrane rzeczy i środki finansowe trafiły do potrzebujących dzieci pod opieką Fundacji 'Gajusz'. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc 

 SZKOLNA ŚWIĄTECZNA PACZKA 2018_1

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które kojarzymy z rodziną, bogato zastawionym stołem, choinką i prezentami. Niestety dla niektórych nie różnią się one od innych dni w roku. Dzięki naszemu wsparciu możemy to zmienić. Podzielmy się z potrzebującymi tym, co obudzi w nich radosne i beztroskie uczucia. Osoby, które potrzebują pomocy są także obok nas w naszej szkole, klasie…

Zapraszamy wszystkich, którzy są w stanie pomóc, do udziału w akcji charytatywnej SZKOLNA ŚWIĄTECZNA PACZKA, organizowanej w naszej szkole już od wielu lat.

W ramach akcji organizujemy zbiórkę produktów spożywczych, z których przygotujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły. Preferowane są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, tj.:

  owoce, warzywa w puszkach

  przetwory owocowo-warzywne

  słodycze, rodzynki, orzechy

  kawa, herbata, soki

  makarony, kasze, ryże, mąki, cukier, olej

  konserwy, pasztety

Mile widziane będą też kartki z życzeniami świątecznymi od darczyńców (mogą być własnoręcznie wykonane),  które dołączymy do paczek.

W imieniu uczniów, którzy objęci zostaną pomocą, wszystkim ofiarodawcom  produktów już teraz serdecznie dziękujemy.

Żywność przynosimy do 17 grudnia 2018 do Pani A. Porczyk –  Biblioteka.

Po raz kolejny uczniowie ZSP 6 wzięli udział w szkolnej akcji „Czytamy Przedszkolakom”. Tym razem w dniu 29.10.2018 gościliśmy w Przedszkolu nr 20 w ZS-P nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim. Celem wizyty było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz rozwijanie wyobraźni wśród najmłodszych. Pięciolatki (grupa III) z ciekawością wysłuchały opowieści o jesieni („Jak wygląda Pani Jesień?”, „Krótka historia jesiennego liścia”, „O pajączku”), czytanych przez uczennice klasy IV Liceum Plastycznego: Dominikę Górzyńską i Aleksandrę Jastrzębską. Przedszkolaki chętnie również odpowiadały na pytania związane z tą porą roku, wykazując się wiedzą i spostrzegawczością. Każdą opowieść poprzedzały zabawy ruchowe i zagadki tematyczne. Na zakończenie przemiłego spotkania dzieci otrzymały prezenty w postaci kolorowych obrazków ze zwierzątkami robiącymi jesienne zapasy. Upominki te zostały wykonane przez uczniów klasy IV technikum cyfrowych procesów graficznych pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych pani Małgorzaty Piłat.   

Opiekę nad uczennicami sprawowały nauczycielki: Katarzyna Jaworska, Anna Porczyk.

Czytamy Przedszkolakom_15