Wyspiański wspiera WOŚP_1

12 kwietnia 2018 r., w Miejskim Ośrodku Kultury filii „Tkacz”, odbyło się spotkanie zorganizowane dla uczczenia Jubileuszu 25-lecia Fundacji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” w Tomaszowie Maz. Podczas uroczystości wręczono podziękowania za wsparcie dla WOŚP-u. Dzięki wieloletniej współpracy z tomaszowskim sztabem Wyspiański został wyróżniony i otrzymał specjalne podziękowania. Składamy je na ręce naszej młodzieży, która zawsze jest chętna do niesienia pomocy.

Wyspiański wspiera WOŚP_5
Kolejne osoby włączają się w akcję NIEboRAKOWI_6

Kolejne 6 osób dołączyło do akcji Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI. Coraz mniejsze dzieci chcą pomagać. Od początku roku szkolnego już 11 osób pokazało swoje dobre serce i przekazało włosy. Były to:

1. Joanna Piwowarska
  2. Wiktoria Kwapisz
  3. Aleksandra Kozłowska
  4. Patrycja Przybysz
  5. Dominika Szymańska
  6. Natalia Krupińska
  7. Lena Majstrak
  8. Aleksandra Chomentowska
  9. Joanna Goska
  10. Małgorzata Goska
  11. Alicja Lober

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy kolejnych chętnych.

W dniu dzisiejszym podsumowaliśmy akcję zbiórki darów dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Tomaszowie Maz. Dzięki zaangażowaniu uczniów i pracowników Wyspiańskiego zebraliśmy:

- 66 kg suchej i 22,8 kg mokrej karmy dla psów

- 24,25 kg suchej i 2,9 kg mokrej karmy dla kotów

- koce, ubrania i zabawki dla zwierząt

Dziękujemy wszystkim osobom, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny i chętnie dołączyły do naszej akcji ♥ ♥ ♥

Finał akcji zbiórki darów dla zwierząt_1

Uczniowie z klas 1FoF, 3LP i 3FG wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji „Szpikowa paczka”, zorganizowanej przez Fundację im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” z Poznania. Młodzież zbierała dary w postaci produktów spożywczych, książek, zabawek, ubrań, kosmetyków i środków higienicznych, z których postały paczki na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci i nastolatków walczących z nowotworem krwi. Paczki dojechały na miejsce dzięki firmie BECCOTRANS Sylwester Kozieł z siedzibą w Łazisku. Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc.

Szpikowa paczka na święta_1
Szpikowa paczka na święta_2

Po raz drugi w naszym mieście odbyła się akcja zbiórki darów dla weteranów z okresu II wojny światowej „Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”. Jest to forma pomocy i pamięci o tych, dla których Ojczyzna była i jest najwyższą wartością, dla której ryzykowali zdrowie i życie. W tym roku społeczność naszej szkoły wsparła tę szlachetną inicjatywę włączając się w akcję Dzień Łasucha. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy artykuły spożywcze i higieniczne, które przekazano do Urzędu Miasta.

Akcja „Paczka dla Bohatera”_2

30 listopada w szkole odbyła się akcja charytatywna polegająca na sprzedaży ciast, gofrów i tostów. Zebrane fundusze przeznaczono na zakup artykułów spożywczych, chemicznych i higienicznych, z których powstaną paczki bożonarodzeniowe dla kombatantów z okresu II wojny światowej. Akcję koordynowały: p. Joanna Kobyłecka i p. Agnieszka Suska.

Akcje dla chorych na raka idą pełną parą!

W ubiegłym tygodniu kolejne 3 osoby oddały swoje włosy. Na fundację Rak’n’Roll 2 osoby:
pan Kacper Chmielewski i Aleksandra Przybyłek z klasy 2 FoG, były to bardzo radykalne i odważne zmiany wizerunku. Na Stowarzyszenie NIEboRAKOWI włosy swojej siostry Dominiki Szymańskiej przekazała uczennica klasy 4 F/G Klaudia Szymańska. Wszystkim osobom dziękujemy za wsparcie akcji i zapraszamy kolejnych chętnych.