Wycieczka do Warszawy 29.01.19_28

W dniu 29.01.19r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wycieczce do Warszawy. Program obejmował zwiedzanie wystawy Body Worlds & The Cycle of Life, ekspozycji paleontologicznej w Muzeum Ewolucji oraz wystawy plenerowej "Królewskie Ogrody Światła" w Wilanowie.

 

 Wycieczka - Muzeum Powstania Warszawskiego i ASP w Warszawie_29

W dniu 05.12.2018r. uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych.

W trakcie dwugodzinnego pobytu w Muzeum młodzież miała możliwość pogłębienia swojej wiedzy o powstaniu warszawskim i zrozumienia przyczyn jego wybuchu. Ekspozycja muzealna oddziałująca obrazem, światłem i dźwiękiem skłaniała do refleksji i zadumy nad losem wielu tysięcy mieszkańców stolicy 1944 roku. Była to wyjątkowo przejmująca i ucząca patriotyzmu lekcja historii.

Kolejnym punktem wycieczki młodych artystów była Akademia Sztuk Pięknych – najstarsza polska wyższa uczelnia artystyczna. Pod kierunkiem pana Piotra Wachowskiego uczniowie zwiedzili Wydział Malarstwa i Grafiki i z  bliska przyjrzeli się pracy studentów.

Młodzież obejrzała również wystawę dzieł Wojciecha Fangora i dr. hab. Łukasza Majcherowicza.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Katarzyna Jaworska, Anna Porczyk, Martyna Rękorajska.

 

 Śladami Patrona w Krakowie_6

W dniu 13 listopada uczniowie ZSP nr 6 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie wstawy prezentującej twórczość Patrona naszej szkoły – Stanisława Wyspiańskiego, znajdującej się w Muzeum Narodowym. Wystawa zrobiła ogromne wrażenie na młodzieży. Uczniowie obejrzeli dzieła artysty z różnych dziedzin sztuki m.in. projekty witraży do okien katedry krakowskiej, szkice z czasów szkolnych, projekty scenograficzne i typograficzne a także portrety i pejzaże oraz przedmioty rzemiosła artystycznego i rzeźby. Dzięki wystawie młodzież mogła przekonać się, jak wszechstronnym i utalentowanym człowiekiem był Patron naszej szkoły. Sprzyjająca słoneczna pogoda pozwoliła podziwiać witraże Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, a w szczególności witraż „Bóg Ojciec” znajdujący się w zachodnim oknie nad chórem. Ponadto uczniowie zwiedzili najpiękniejsze zabytki miasta znajdujące się na regularnym, kwadratowym Rynku Głównym Krakowa m.in.: Sukiennice, Kościół Mariacki, kościół św. Wojciecha. Spacer uliczkami Krakowa pozwolił młodzieży poznać miejsce zamieszkania małego Stasia tj. kamienicę przy ul. Kanonicznej, w której ojciec artysty miał swoją pracownię rzeźbiarską. Uczestnicy wycieczki podziwiali również zespół budowli Zamku Królewskiego na Wawelu. Punktem kulminacyjnym wyjazdu było dotarcie do Kościoła o. Paulinów na Skałce, gdzie znajduje się Krypta Zasłużonych, w której od 1907 roku spoczywa także Stanisław Wyspiański. Wyjazd był dla wszystkich uczestników wspaniałą lekcją historii o Polsce oraz wybitnym artyście malarzu, jakim był nasz Patron.

Kierownik wycieczki: P. Godala

Przewodnik wycieczki: A. Tataradziński

Opiekunowie: A. Porczyk, M. Przybyłkowicz.

 

W dniu 03.10.02018r. uczniowie klasy 1 Liceum Plastycznego obejrzeli spektakl pt.: „Król Edyp” w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Sztukę w reżyserii Jarosława Szweca przedstawili aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa.

Przedstawiona na scenie tragedia Sofoklesa oparta została na jednym z najbardziej znanych mitów greckich. Uczniowie mieli okazję obejrzeć uwikłanie człowieka we własne przeznaczenie oraz złudną wiarę w jego indywidualną wolę. Człowiek w kulturze greckiej widziany jest jedynie jako igraszka bogów, którzy decydują o jego losie.

Opiekunami wyjazdu były Panie: Agnieszka Suska i Anna Porczyk.

Wyjazd do MOK-u do Piotrkowa Trybunalskiego_1

 Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne w Nadarzynie_4

W dniu 21.09.18r. uczniowie naszej szkoły z klas: 1FoF, 2FoF, 3F uczestniczyli w Targach Fryzjerskich i Kosmetycznych w Nadarzynie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję by zapoznać się z nowymi trendami oraz nowościami proponowanymi przez wystawców różnych firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Podczas targów spotkali się z różnymi znanymi osobami we fryzjerstwie i nie tylko. Wyjazd został zorganizowany przez nauczyciela panią Justynę Piątek. Opiekę nad uczniami sprawowali również: pani Ewelina Grałek, pani Anna Porczyk.

 

Rajd rowerowy_2

Po raz kolejny uczniowie ZSP nr 6 mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym. Tym razem rajd przebiegał na trasie Tomaszów – Spała – Ciebłowice – Spała – Tomaszów. W Ciebłowicach uczestnicy mieli zaplanowany postój na ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i grą w piłkę siatkową plażową.

Celem rajdu było promowanie aktywnego spędzania czasu, rozwijanie turystyki rowerowej, popularyzacja walorów przyrodniczych jak i przepisów ruchu drogowego w zakresie ruchu rowerów oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze.

Opiekunami i organizatorami rajdu byli pan Adam Tataradziński i pan Paweł Godala.

W dniu 30.05.2018 r. uczniowie klasy 3 Liceum Plastycznego obejrzeli spektakle pt: „Twarz w Twarz” oraz „Gdzie popadnie” w MOK w Piotrkowie Tryb. w wykonaniu zespołów teatralnych „Lepszy Profil” i „Absurdalni”.

Celem pierwszej sztuki było zwrócenie uwagi na problem zapanowania człowieka nad własnym wizerunkiem w oczach innych. Tematem przewodnim zaś drugiej była władza i jej mechanizmy.

W gronie młodych aktorów, wcielających się w różne role, można było zobaczyć uczennicę klasy 3 LP – Aleksandrę Bubis. Gratulujemy występu.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Katarzyna Jaworska, Anna Porczyk.

Wyjazd do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim_1

22 maja uczniowie ZSP nr 6 wraz z nauczycielem panem Marcinem Przybyłkowiczem wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Pilicą z Tomaszowa Maz. do Zakościela. Spływ miał na celu propagowanie turystyki i rekreacji wśród młodzieży, zapoznanie z pięknem natury w dolinie Pilicy oraz czynne spędzanie wolnego czasu. Po 20 km odcinek spływu zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Uczniowie Wyspiańskiego na spływie kajakowym_8

W dniu 19.04.2018r. w piękny, słoneczny dzień klasa 2F wyruszyła na wycieczkę do Skansenu Rzeki Pilicy oraz znajdujących się nieopodal Niebieskich Źródeł. Uczniowie podziwiali uroki natury oraz zapoznali się z eksponatami zgromadzonymi w Skansenie. Z zaciekawieniem odkrywali  historię "Młynarstwa wodnego w dorzeczu Pilicy”, a także wojennych eksponatów z okresu II Wojny Światowej. Wszyscy uczestnicy spędzili miło i interesująco czas. Zachęcamy do odwiedzania takich miejsc, ponieważ dzięki nim możemy dowiedzieć się więcej o historii Tomaszowa oraz docenić piękno i niepowtarzalność przyrody w  naszym mieście.

Klasa 2F na wycieczce do Rezerwatu Niebieskie Źródła

Jest taki dzień, jak co roku, że fotografowie mają swoje święto - Targi Foto! Grupa klas 1FoF i 2FoG pojechała, pod opieką prowadzących przedmioty zawodowe, do Hali Expo. Oto krótka relacja z tego co tam zastaliśmy, co widzieliśmy, czego się dowiedzieliśmy, czego dotykaliśmy, czym lataliśmy ... itp. Zapraszamy serdecznie do galerii :)

Wycieczka na XXI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych Film Video Foto_16