W dniu 03.10.02018r. uczniowie klasy 1 Liceum Plastycznego obejrzeli spektakl pt.: „Król Edyp” w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Sztukę w reżyserii Jarosława Szweca przedstawili aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa.

Przedstawiona na scenie tragedia Sofoklesa oparta została na jednym z najbardziej znanych mitów greckich. Uczniowie mieli okazję obejrzeć uwikłanie człowieka we własne przeznaczenie oraz złudną wiarę w jego indywidualną wolę. Człowiek w kulturze greckiej widziany jest jedynie jako igraszka bogów, którzy decydują o jego losie.

Opiekunami wyjazdu były Panie: Agnieszka Suska i Anna Porczyk.

Wyjazd do MOK-u do Piotrkowa Trybunalskiego_1

 Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne w Nadarzynie_4

W dniu 21.09.18r. uczniowie naszej szkoły z klas: 1FoF, 2FoF, 3F uczestniczyli w Targach Fryzjerskich i Kosmetycznych w Nadarzynie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję by zapoznać się z nowymi trendami oraz nowościami proponowanymi przez wystawców różnych firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Podczas targów spotkali się z różnymi znanymi osobami we fryzjerstwie i nie tylko. Wyjazd został zorganizowany przez nauczyciela panią Justynę Piątek. Opiekę nad uczniami sprawowali również: pani Ewelina Grałek, pani Anna Porczyk.

 

Rajd rowerowy_2

Po raz kolejny uczniowie ZSP nr 6 mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym. Tym razem rajd przebiegał na trasie Tomaszów – Spała – Ciebłowice – Spała – Tomaszów. W Ciebłowicach uczestnicy mieli zaplanowany postój na ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i grą w piłkę siatkową plażową.

Celem rajdu było promowanie aktywnego spędzania czasu, rozwijanie turystyki rowerowej, popularyzacja walorów przyrodniczych jak i przepisów ruchu drogowego w zakresie ruchu rowerów oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze.

Opiekunami i organizatorami rajdu byli pan Adam Tataradziński i pan Paweł Godala.

W dniu 30.05.2018 r. uczniowie klasy 3 Liceum Plastycznego obejrzeli spektakle pt: „Twarz w Twarz” oraz „Gdzie popadnie” w MOK w Piotrkowie Tryb. w wykonaniu zespołów teatralnych „Lepszy Profil” i „Absurdalni”.

Celem pierwszej sztuki było zwrócenie uwagi na problem zapanowania człowieka nad własnym wizerunkiem w oczach innych. Tematem przewodnim zaś drugiej była władza i jej mechanizmy.

W gronie młodych aktorów, wcielających się w różne role, można było zobaczyć uczennicę klasy 3 LP – Aleksandrę Bubis. Gratulujemy występu.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Katarzyna Jaworska, Anna Porczyk.

Wyjazd do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim_1

22 maja uczniowie ZSP nr 6 wraz z nauczycielem panem Marcinem Przybyłkowiczem wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Pilicą z Tomaszowa Maz. do Zakościela. Spływ miał na celu propagowanie turystyki i rekreacji wśród młodzieży, zapoznanie z pięknem natury w dolinie Pilicy oraz czynne spędzanie wolnego czasu. Po 20 km odcinek spływu zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Uczniowie Wyspiańskiego na spływie kajakowym_8

W dniu 19.04.2018r. w piękny, słoneczny dzień klasa 2F wyruszyła na wycieczkę do Skansenu Rzeki Pilicy oraz znajdujących się nieopodal Niebieskich Źródeł. Uczniowie podziwiali uroki natury oraz zapoznali się z eksponatami zgromadzonymi w Skansenie. Z zaciekawieniem odkrywali  historię "Młynarstwa wodnego w dorzeczu Pilicy”, a także wojennych eksponatów z okresu II Wojny Światowej. Wszyscy uczestnicy spędzili miło i interesująco czas. Zachęcamy do odwiedzania takich miejsc, ponieważ dzięki nim możemy dowiedzieć się więcej o historii Tomaszowa oraz docenić piękno i niepowtarzalność przyrody w  naszym mieście.

Klasa 2F na wycieczce do Rezerwatu Niebieskie Źródła

Jest taki dzień, jak co roku, że fotografowie mają swoje święto - Targi Foto! Grupa klas 1FoF i 2FoG pojechała, pod opieką prowadzących przedmioty zawodowe, do Hali Expo. Oto krótka relacja z tego co tam zastaliśmy, co widzieliśmy, czego się dowiedzieliśmy, czego dotykaliśmy, czym lataliśmy ... itp. Zapraszamy serdecznie do galerii :)

Wycieczka na XXI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych Film Video Foto_16

W dniu 05.04.18 odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia obrazujące podstawowe prawa przyrodnicze na interaktywnych wystawach. W drodze na miejsce młodzież zwiedziła również wytwórnię krówek – Cukierki Reklamowe Konstancja Dołęga-Dołęgowska mieszczącą się w Milanówku. Uczniowie obejrzeli proces wytwarzania i pakowania popularnych cukierków. Wizytę połączono z degustacją świeżo wyprodukowanych krówek i projektowaniem etykiety opakowania. Na zakończenie chętni skorzystali z zajęć sportowych w parku rozrywki z trampolinami.

GRAFIK na ASP w Łodzi 2018_1
 
W dniu 09.03.2018 r. uczniowie kl. I G i II FoG odwiedzili Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Na uczelni młodzież zwiedziła m.in:
- Pracownię Technik Litograficznych na Wydziale Grafiki i Malarstwa
- Pracownię Projektowania Plakatu na Wydziale Grafiki i Malarstwa
- Pracownię Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych na Wydziale Grafiki i Malarstwa
a także obejrzała:
- prezentację Wydziału Tkaniny i Ubioru,
- prezentację dyplomowych etiud scenograficznych.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prezentacji poszczególnych kierunków, jak i oglądali prace studentów i absolwentów ASP.

Opiekunami młodzieży były panie: Monika Sarwińska, Bożena Adamiec.

W dniu 6 marca 2018 roku uczniowie Liceum Plastycznego oraz kilkoro uczniów Technikum nr 5 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie w Muzeum Narodowym największej dotychczasowej wystawy prezentującej twórczość Patrona naszej szkoły – Stanisława Wyspiańskiego. Wystawa zrobiła na młodzieży ogromne wrażenie. Zebrane tam ponad 500 dzieł artysty, z wielu dziedzin sztuki, pokazało jak wszechstronnym i utalentowanym był on człowiekiem. Ponadto uczniowie zwiedzili z przewodnikiem podziemną trasę turystyczną Rynku Głównego - Śladem europejskiej tożsamości Krakowa. Dopełnieniem wycieczki był spacer uliczkami Krakowa, uczniowie mogli zobaczyć najpiękniejsze zabytki tego miasta: Sukiennice, Kościół Mariacki, Kościół Św. Piotra i Pawła, Kościół św. Andrzeja, Wawel oraz Kościół Św. Stanisława na Skałce wraz z Kryptą Zasłużonych, gdzie pochowany jest m.in. Stanisław Wyspiański. Przy niektórych z tych obiektów młodzież mogła wysłuchać referatów swoich koleżanek opowiadających o historii tych miejsc.

Organizacja wycieczki: J. Mulawa

Kierownik: A. Tataradziński

Opiekunowie: A.M. Jurewicz, J. Mulawa

 

Wycieczka do Krakowa na wystawę „Wyspiański”_17