W dniu 6 marca 2018 roku uczniowie Liceum Plastycznego oraz kilkoro uczniów Technikum nr 5 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie w Muzeum Narodowym największej dotychczasowej wystawy prezentującej twórczość Patrona naszej szkoły – Stanisława Wyspiańskiego. Wystawa zrobiła na młodzieży ogromne wrażenie. Zebrane tam ponad 500 dzieł artysty, z wielu dziedzin sztuki, pokazało jak wszechstronnym i utalentowanym był on człowiekiem. Ponadto uczniowie zwiedzili z przewodnikiem podziemną trasę turystyczną Rynku Głównego - Śladem europejskiej tożsamości Krakowa. Dopełnieniem wycieczki był spacer uliczkami Krakowa, uczniowie mogli zobaczyć najpiękniejsze zabytki tego miasta: Sukiennice, Kościół Mariacki, Kościół Św. Piotra i Pawła, Kościół św. Andrzeja, Wawel oraz Kościół Św. Stanisława na Skałce wraz z Kryptą Zasłużonych, gdzie pochowany jest m.in. Stanisław Wyspiański. Przy niektórych z tych obiektów młodzież mogła wysłuchać referatów swoich koleżanek opowiadających o historii tych miejsc.

Organizacja wycieczki: J. Mulawa

Kierownik: A. Tataradziński