Młodzież kształcąca się w zawodzie "technik usług fryzjerskich" wzięła udział w certyfikowanym kursie wizażu, który zorganizowano w ramach realizowanego w szkole projektu unijnego "Strefa zawodowców".

Certyfikowany kurs wizażu_14

W ramach realizowanego w szkole projektu unijnego "Strefa zawodowców" grupa uczniów wzięła udział we fryzjerskim szkoleniu instruktażowym "Nowe trendy".

Szkolenie fryzjerskie

 

Plener

Od piątku 15.06. uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w plenerze malarskim. Bardzo intensywny czas wypełniony był głównie pracą twórczą, zbieraniem inspiracji, korektami, spotkaniami, rozmowami o sztuce. Pod opieką nauczycieli przedmiotów artystycznych: mgr Anny Marii Jurewicz, dr Magdaleny Walczak oraz mgr Anny Kunki - Kawełczyk uczniowie tworzyli pejzaże w pięknej scenerii doliny Pilicy, inowłodzkich zabytków, a także pracowali nad tematami : "wolność i niepodległość ", szukając niebanalnych rozwiązań artystycznych do niełatwego zadania. W sobotnie popołudnie odwiedziliśmy artystów Annę i Jarosława Luterackich w autorskiej Galerii. Było to bardzo miłe i inspirujące spotkanie. W Galerii Atelier oprócz obrazów pana Jarosława i rzeźb pani Anny znajduje się pracownia z wielkim piecem ceramicznym. Mieliśmy też możliwość obserwowania nocnego nieba przez teleskop, za co bardzo dziękujemy Darkowi Doroszowi. Mimo tylko 5 dni pracy w plenerze powstało wiele pięknych obrazów, rysunków, szkiców.

Dziękujemy naszemu gospodarzowi Willi Amber, panu Andrzejowi Ambroziakowi. Szczególne podziękowania składamy naszemu sponsorowi Staroście Powiatu Tomaszowskiego panu Mirosławowi Kuklińskiemu.

Kolejny rok realizacji projektu „Strefa profesjonalistów”

Na początku listopada zakończyła się rekrutacja do drugiej tury projektu „Strefa profesjonalistów”. Do projektu przystąpili kolejni uczniowie: 10 grafików, 10 fototechników, 10 fryzjerów i 6 plastyków. W niedzielę 19 listopada w ramach trzyczęściowego szkolenia instruktażowego „Nowe Trendy” odbyły się pierwsze zajęcia dla fryzjerów. Uczniowie nauczą się nowych technik strzyżenia, koloryzacji i upięć, dzięki czemu zdobędą nowe umiejętności zawodowe, które wykorzystać będą mogli zarówno w trakcie stażu, jak i przyszłej pracy zawodowej.

W środę 22 listopada grupa młodzieży z klasy 2F wraz z opiekunem panią Eweliną Grałek uczestniczyła w spotkaniu ze stylistą panem Ireneuszem Harbuzem w Tomaszowskim Stowarzyszeniu Amazonek. Prowadzący zajęcia ciekawie podpowiadał jak sprawdzić jakim typem kolorystycznym jesteśmy, jakie kolory do nas pasują, w co się ubierać, jaki kolor włosów będzie odpowiedni oraz jak wykorzystać tą wiedzę w pracy z klientem. Dawał z siebie wszystko, żeby zarazić młodzież pasją do fryzjerstwa. Uczniowie mieli okazję posłuchać jak wykonywane są peruki, jak o nie dbać i pielęgnować żeby posłużyły jak najdłużej. To bardzo cenne rady dla uczniów, którzy myślą o pracy w zawodzie fryzjera. Wiele osób zmaga się z chorobą nowotworową i nosi perukę a nie każdy fryzjer chce podjąć się tak ciężkiego zadania jakim jest strzyżenie peruki.

Spotkanie ze stylistą w Tomaszowskim Stowarzyszeniu Amazonek_4

W dniach 25-28 maja odbył się plener w Spale, w którym wzięli udział uczniowie Liceum Plastycznego pod opieką nauczycielek rysunku i malarstwa: pani Anny Kunki-Kawełczyk i pani Anny Marii Jurewicz. Wystawa poplenerowa obrazów autorstwa uczniów szkoły odbędzie się w czerwcu w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Maz.

Plener Spała 2017_3

Dnia 20 marca gościliśmy w naszej szkole Pana Stefana Marcinkowskiego – członka Związku Polskich Artystów Fotografików. Wszystkich przywitała Pani Dyrektor ZSP6 Magdalena Fałek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas II Fo i III Fo wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych i teoretycznych Małgorzatą Wojtkiewicz i Dariuszem Kubrynem. Pan przedstawił nam historię kilku najważniejszych postaci zasłużonych w dziejach fotografii. Następnie, prezentując swoje prace, zapoznał uczniów ze swoim sposobem postrzegania świata przez wizjer aparatu. Zdjęcia przedstawiały charakterystyczne miejsca Tomaszowa Mazowieckiego w niecodzienny sposób, np. inne spojrzenie na Niebieskie Źródła. Pan Stefan Marcinkowski dokonał również oceny prac naszych uczniów, podczas której mieliśmy okazję do dyskusji z artystą. Wszystkie uwagi będą cenne dla nas.

Na spotkanie przybył również Pan Zygmunt Dziedziński – fotograf amator, autor kilku wystaw zdjęć przedstawiających piękno Powiatu Tomaszowskiego. Zaprezentował nam swoje prace i opowiedział o dokonaniach w dziedzinie fotografii. Otrzymaliśmy również zaproszenie na kolejną autorską wystawę.  

 

W dniu 16.02.2017 r. odbyła się prelekcja z p.Dariuszem Doroszem na temat solarigrafii. Uczniowie klasy 2 Fo poszerzyli swoją wiedzę o fotografii otworkowej. Prowadzący zdradził uczniom wiele cennych wskazówek dotyczących fotografii analogowej. Warsztaty zostały zorganizowane przez p.Małgorzatę Wojtkiewicz.

Prelekcja na temat solarigrafii_2

 

Certyfikowane szkolenie Adobe Photoshop Lightroom 4.4_11

W dniach 23 i 24 stycznia 2017r. uczniowie kształcący się w zawodzie fototechnika uczestniczyli w certyfikowanym szkoleniu Adobe Photoshop Lightroom 4.4. Szkolenie zostało przeprowadzone przez firmę KM Studio z Łodzi w ramach realizowanego w szkole projektu „Strefa profesjonalistów”.

W trakcie zajęć uczniowie nauczyli się:

- przyspieszania pracy z dużymi katalogami zdjęć;

- tworzenia rozbudowanych bibliotek oraz zarządzania nimi;

- obróbki fotografii w oparciu o analizę światła, defektów oraz kolorystyki;

- generowania galerii internetowych z uwzględnieniem ich późniejszej modyfikacji;

- retuszu zdjęć z wykorzystaniem narzędzi bezpośrednich z uwzględnieniem zaawansowanych masek;

- przygotowywania księgi zdjęć, pokazu slajdów oraz przygotowania zdjęć do druku.

Z pewnością takie szkolenie i uzyskany certyfikat będą dodatkowym atutem na rynku pracy po ukończeniu szkoły.