Kolejny rok realizacji projektu „Strefa profesjonalistów”

Na początku listopada zakończyła się rekrutacja do drugiej tury projektu „Strefa profesjonalistów”. Do projektu przystąpili kolejni uczniowie: 10 grafików, 10 fototechników, 10 fryzjerów i 6 plastyków. W niedzielę 19 listopada w ramach trzyczęściowego szkolenia instruktażowego „Nowe Trendy” odbyły się pierwsze zajęcia dla fryzjerów. Uczniowie nauczą się nowych technik strzyżenia, koloryzacji i upięć, dzięki czemu zdobędą nowe umiejętności zawodowe, które wykorzystać będą mogli zarówno w trakcie stażu, jak i przyszłej pracy zawodowej.

W środę 22 listopada grupa młodzieży z klasy 2F wraz z opiekunem panią Eweliną Grałek uczestniczyła w spotkaniu ze stylistą panem Ireneuszem Harbuzem w Tomaszowskim Stowarzyszeniu Amazonek. Prowadzący zajęcia ciekawie podpowiadał jak sprawdzić jakim typem kolorystycznym jesteśmy, jakie kolory do nas pasują, w co się ubierać, jaki kolor włosów będzie odpowiedni oraz jak wykorzystać tą wiedzę w pracy z klientem. Dawał z siebie wszystko, żeby zarazić młodzież pasją do fryzjerstwa. Uczniowie mieli okazję posłuchać jak wykonywane są peruki, jak o nie dbać i pielęgnować żeby posłużyły jak najdłużej. To bardzo cenne rady dla uczniów, którzy myślą o pracy w zawodzie fryzjera. Wiele osób zmaga się z chorobą nowotworową i nosi perukę a nie każdy fryzjer chce podjąć się tak ciężkiego zadania jakim jest strzyżenie peruki.

Spotkanie ze stylistą w Tomaszowskim Stowarzyszeniu Amazonek_4

W dniach 25-28 maja odbył się plener w Spale, w którym wzięli udział uczniowie Liceum Plastycznego pod opieką nauczycielek rysunku i malarstwa: pani Anny Kunki-Kawełczyk i pani Anny Marii Jurewicz. Wystawa poplenerowa obrazów autorstwa uczniów szkoły odbędzie się w czerwcu w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Maz.

Plener Spała 2017_3
Spotkanie z panem Stefanem Marcinkowskim - przedstawicielem Związku Polskich Artystów Fotografików_6

Dnia 20 marca gościliśmy w naszej szkole Pana Stefana Marcinkowskiego – członka Związku Polskich Artystów Fotografików. Wszystkich przywitała Pani Dyrektor ZSP6 Magdalena Fałek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas II Fo i III Fo wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych i teoretycznych Małgorzatą Wojtkiewicz i Dariuszem Kubrynem. Pan przedstawił nam historię kilku najważniejszych postaci zasłużonych w dziejach fotografii. Następnie, prezentując swoje prace, zapoznał uczniów ze swoim sposobem postrzegania świata przez wizjer aparatu. Zdjęcia przedstawiały charakterystyczne miejsca Tomaszowa Mazowieckiego w niecodzienny sposób, np. inne spojrzenie na Niebieskie Źródła. Pan Stefan Marcinkowski dokonał również oceny prac naszych uczniów, podczas której mieliśmy okazję do dyskusji z artystą. Wszystkie uwagi będą cenne dla nas.

Na spotkanie przybył również Pan Zygmunt Dziedziński – fotograf amator, autor kilku wystaw zdjęć przedstawiających piękno Powiatu Tomaszowskiego. Zaprezentował nam swoje prace i opowiedział o dokonaniach w dziedzinie fotografii. Otrzymaliśmy również zaproszenie na kolejną autorską wystawę.  

 

W dniu 16.02.2017 r. odbyła się prelekcja z p.Dariuszem Doroszem na temat solarigrafii. Uczniowie klasy 2 Fo poszerzyli swoją wiedzę o fotografii otworkowej. Prowadzący zdradził uczniom wiele cennych wskazówek dotyczących fotografii analogowej. Warsztaty zostały zorganizowane przez p.Małgorzatę Wojtkiewicz.

Prelekcja na temat solarigrafii_2

 

Certyfikowane szkolenie Adobe Photoshop Lightroom 4.4_11

W dniach 23 i 24 stycznia 2017r. uczniowie kształcący się w zawodzie fototechnika uczestniczyli w certyfikowanym szkoleniu Adobe Photoshop Lightroom 4.4. Szkolenie zostało przeprowadzone przez firmę KM Studio z Łodzi w ramach realizowanego w szkole projektu „Strefa profesjonalistów”.

W trakcie zajęć uczniowie nauczyli się:

- przyspieszania pracy z dużymi katalogami zdjęć;

- tworzenia rozbudowanych bibliotek oraz zarządzania nimi;

- obróbki fotografii w oparciu o analizę światła, defektów oraz kolorystyki;

- generowania galerii internetowych z uwzględnieniem ich późniejszej modyfikacji;

- retuszu zdjęć z wykorzystaniem narzędzi bezpośrednich z uwzględnieniem zaawansowanych masek;

- przygotowywania księgi zdjęć, pokazu slajdów oraz przygotowania zdjęć do druku.

Z pewnością takie szkolenie i uzyskany certyfikat będą dodatkowym atutem na rynku pracy po ukończeniu szkoły.

 

Podczas ferii najlepsze uczennice Technikum usług fryzjerskich biorą udział w certyfikowanym kursie wizażu w ramach realizacji projektu unijnego "Strefa profesjonalistów".

Zajęcia odbywają się z Panią WIOLETTĄ UZAROWICZ – założycielką Warszawskiej Akademii Wizerunku, która od 10 lat szkoli przyszłych wizażystów. Pani Wioletta jest również wykładowcą w WSIiZ w Warszawie na kierunku kosmetologia. Napisała podręcznik dla wizażystów pt. "Sztuka makijażu profesjonalnego". Specjalizuje się w makijażu fotograficznym i makijażu biznesowym. Przy współpracy z firmami kosmetycznymi wykonuje makijaże sezonowe, makijaże do pokazów mody, sesji zdjęciowych oraz reklam. Współtworzyła wizerunek dziewcząt w konkursach Miss World, Miss Polonia oraz Elite Model Look. W roku 2010 przygotowywała dziewczęta do konkursu Miss Mazowsza, w którym pełniła także rolę jurora. A w 2016 Pani Wioletta wraz ze swoim teamem z Warszawskiej Akademii Wizerunku odpowiadała za wizerunek finalistek konkursu Miss World Poland 2016. Gości również w charakterze eksperta w programach TVN, TVP2, TVP3.

CERTYFIKOWANY KURS Auto CAD'a_2

Najlepsi uczniowie kształcący się w zawodzie Technik cyfrowych procesów graficznych mają możliwość uzyskać certyfikat ukończenia kursu Auto CAD. Zajęcia mają na celu wprowadzenie uczniów w zagadnienia tworzenia i edycji rysunków przy wykorzystaniu programu AutoCAD. Niewątpliwie taki certyfikat będzie dodatkowym atutem na rynku pracy po ukończeniu szkoły.

Certyfikowany kurs Photoshopa
 

W dniach 4 i 5 maja 2015r. już po raz trzeci odbył się certyfikowany kurs Photoshop’a. Grupa młodzieży miała możliwość udoskonalić swoje umiejętności i poszerzyć wiedzę z zakresu obsługi programu komputerowego Photoshop. Zdobyty certyfikat może okazać się w przyszłości dodatkowym atutem na rynku pracy, cenionym przez pracodawców. Kurs poprowadziła zewnętrzna firma HINTMINE w ramach realizowanego w szkole projektu unijnego „Kreatywni specjaliści – kontynuacja”.


Zapraszamy do galerii:

Kurs Photoshop'a