Opracowuje różnego rodzaju projekty graficzne, wykorzystując do tego celu specjalistyczne programy (np. Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw). Wraz z rozwojem techniki i Internetu graficy komputerowi stają się coraz bardziej pożądanymi pracownikami.

Prace uczniów:

Kacper Ciesielski

Amadeusz Skoneczny

Kacper i Michał

Nauczyciel: Monika Sarwińska

Grafik to „komputerowy artysta”_2
Grafik to „komputerowy artysta”_4

Grafik komputerowy

to osoba odpowiedzialna za tworzenie i przygotowywanie różnego rodzaju materiałów reklamowych i publikacji. Obecny rynek reklamowy jest tak obszerny, że grafik ma duże możliwości wyboru tego, jakimi formami chce się zajmować. Może pracować w Internecie, agencjach reklamowych, studiach grafiki reklamowej, drukarniach, prasie, telewizji, wydawnictwach i tworzyć książki, ulotki, foldery, plakaty, billboardy, animacje, strony internetowe, banery, efekty specjalne, wizytówki, czasopisma, albumy itd.

Prace uczniów:

Michał Goździk

Magdalena Mazurkiewicz

Nauczyciel: Monika Sarwińska

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej 2018_1
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej 2018_4

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej 2018_1

W dniu 15.06 br. miał miejsce wernisaż wystawy malarskiej pt: „Więc może byśmy tak najmilsza …” autorstwa Aleksandry Bubis – uczennicy klasy 3 Liceum Plastycznego. Oficjalnego otwarcia dokonał Piotr Gajda – dyrektor ODA w Piotrkowie Tryb., który w swoim wystąpieniu nie szczędził słów uznania dla talentu młodej artystki. Gratulacje popłynęły także ze strony pani dyrektor Magdaleny Fałek.

Otwarcie wystawy spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli zarówno  starszego jak i młodego pokolenia.

Wystawę można oglądać w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim do dnia 08.07.2018 r.

Relacja z wernisażu wystawy prac Aleksandry Bubis w ODA w Piotrkowie Tryb._1
I Historyczna Gra Miejska za nami! - nagrody rozdane :)_30

W środę 6 czerwca 2018r. na terenie Tomaszowa odbyła się I Historyczna Gra Miejska organizowana przez ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Gra miała na celu zapoznanie młodzieży gimnazjalnej z historyczną częścią naszego miasta oraz ukazanie idealnego sposobu na czynny wypoczynek bez użycia smartfonów. Stanowiła również okazję do uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W grze wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu Powiatu Tomaszowskiego. Uczestnicy zostali przeniesieni w czasie do roku 1939r. kiedy to wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając tym samym II wojnę światową. Wybuch II wojny światowej postawił przed Polakami nowe zadania, z którymi zmierzyli się również uczestnicy gry. Już w czasie kampanii wrześniowej młodzi ludzie podjęli służbę w obronie kraju. Pokolenie wychowane w II RP, zmuszone do zdania egzaminu z patriotyzmu, uczyniło to celująco. W zupełnie nowych wojennych realiach zmieniły się zadania, jakie stały przed nimi, potrzebne były nowe formy działalności. Harcerstwo Polskie zrzeszające młodych ludzi przeszło do konspiracji pod nazwą "Szare Szeregi". Członków Szarych Szeregów obowiązywały zasady zawarte w przedwojennym Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. Nasi uczestnicy stali się, w to środowe przedpołudnie, członkami tego konspiracyjnego ugrupowania. Mieli za zadanie uwolnić „RUDEGO”- Janka Bednara. Aby tego dokonać musieli wykonać zadania oraz przejść testy z patriotyzmu w kilku punktach terenowych takich jak: Muzeum, Młodzieżowa Biblioteka Miejska, Siłownia przy ul. Baśniowej, Skansen Rzeki Pilicy oraz Niebieskie źródła. W grze wzięło udział 5 drużyn. Wszystkie z wielkim zaangażowaniem realizowały wszystkie postawione przed nimi zadania.

I Historyczna Gra Miejska - zaproszenie_1

W najbliższą środę tj. 6 czerwca o godzinie 9.00, na terenie Tomaszowa Maz. odbędzie się I Historyczna Gra Miejska organizowana przez ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Gra ma na celu zapoznanie młodzieży gimnazjalnej z historyczną częścią naszego miasta oraz ukazanie idealnego sposobu na czynny wypoczynek bez użycia smartfonów. Gra będzie również idealną okazją do uczczenia 100-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W grze wezmą udział uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu Powiatu Tomaszowskiego.

Zakończenie Akcji bookcrossing_3

Z dniem 31 maja zakończyła się w naszej szkole akcja bookcrossing. Uwalnianie książek rozpoczęło się w marcu. W przeciągu trzech miesięcy na półkę bookcrosingową trafiło około 35 książek, z czego drugie „życie” otrzymało ponad 20 z nich.

Serdeczne podziękowania należą się uczniom klasy 1FoF, którzy aktywnie włączyli się w uwalnianie książek i z wielką radością zabierali je ze sobą.

Już teraz zapraszamy do kolejnej akcji w nowym roku szkolnym.