19.09.2018 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Akcja Ambulans. Swoją krwią podzieliło się z potrzebującymi 14 osób. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Akcji Ambulans, która odbędzie się 22 listopada.

Podsumowanie pierwszej w tym roku szkolnym Akcji Ambulans _3
Relacja z wernisażu wystawy naszego absolwenta – Macieja Kaczorowskiego_1

W dniu 7 września 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się wernisaż wystawy Macieja Kaczorowskiego, absolwenta naszego Liceum Plastycznego z 2016 roku. Jest to już druga wystawa tego młodego artysty, pierwsza miała miejsce w 2015 roku i prezentowała prace Maćka wykonane w szkolnej Pracowni Rysunku i Malarstwa pod kierunkiem pani Anny Kunki-Kawełczyk. Na obecnej wystawie zebrano obrazy powstałe w ostatnim czasie lub nawiązujące do motywu przewodniego, czyli pejzażu. Zapraszamy do przeczytania krótkiej rozmowy z artystą, przeprowadzonej przez panią Joannę Mulawę, która była obecna na otwarciu wystawy i wygłosiła kilka słów wstępu na temat drogi artystycznej oraz inspiracji jakimi Maciej kieruje się w swojej twórczości.

JM: Dzień dobry. Jak wrażenia po wernisażu? Opowiedz może, jakie uczucia towarzyszą otwarciu własnej wystawy. Na pewno było to wyjątkowe przeżycie.

MK: Dzień dobry. Emocje po wernisażu już powoli opadają, ale ciągle czuję ekscytację, że mogę widzom przekazać radość z malowania! Jakie uczucia towarzyszą? Hmm…. na pewno stres przed wystąpieniem skierowanym do dużej grupy odbiorców, ale też radość ze spotkania z  ludźmi i ich miłych słów.

JM: Jak organizuje się wystawę? Co trzeba zrobić, żeby pokazać swoje prace szerszej publiczności?

MK: Dla mnie organizacja wystawy nie jest trudna. Wystarczy przemyśleć koncepcję, tematykę i znaleźć miejsce, w którym chcemy się wystawić. Trzeba zainteresować widza. Myślę, że moja historia została przedstawiona w dobrym świetle, było duże zainteresowanie i zaskoczenie, że tak młoda osoba ma już takie sukcesy.

JM: Dlaczego akurat pejzaż? Czy w tej tematyce aktualnie najlepiej się odnajdujesz?

MK: Pejzaż jest to dla mnie fragment rzeczywistości, widziany i zapisany w moich oczach. Dlatego, aby dłużej był w mojej pamięci,  przelewam go na płótno, lubię jak otacza mnie piękno tego świata.

JM: Twoje motto to cytat z Emila Zoli „Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości, widzianym przez temperament artysty”. Dlaczego akurat te słowa są dla Ciebie tak ważne?

MK: Lubię pokazywać ludziom wycinek mojej rzeczywistości. Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą jaki mam temperament, ale od niedawna zacząłem odkrywać go od innej strony i pokazywać poprzez swoje obrazy.

JM: Czy masz jakieś rady, dla młodych zdolnych osób, które chcą się rozwijać i prezentować swoje prace?

MK: Tak, abyście przezwyciężali swoje słabości, wchodzili w głąb siebie i odkrywali w nim swój talent. Nie chowajcie go w szufladzie, wystawiajcie i chwalcie się nim, to nie jest trudne. Wystarczy tylko uwierzyć w siebie.

JM: Czy planujesz już kolejne wystawy?

MK: Tak, kolejna wystawa będzie już za rok, szczegółów nie zdradzę, ale będzie wyjątkowa i niezapomniana.

JM: Na wernisażu oprócz Twoich znajomych i rodziny pojawili się koledzy i koleżanki ze szkoły, również absolwenci. Może pamiętasz, jakieś wydarzenie z czasów licealnych, które szczególne zapadło Ci w pamięć?

MK: Najbardziej w pamięć zapadły mi wspólnie spędzone chwile nie tylko w szkole, ale także poza nią. Z niektórymi osobami kontakt utrzymuję do dziś. Wszyscy staliśmy za sobą murem, byliśmy bardzo zgraną klasą, wspieraliśmy się i tak jest do dziś. Cieszę się, że na wystawę dotarły osoby, których dawno nie widziałem i mogliśmy razem spędzić czas po wernisażu. Dziękuję Ani Lackiej, Oldze Wojciechowskiej oraz Hubertowi Dulasowi za wsparcie i obecność.

JM: Dziękuję za rozmowę, gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

MK: Ja również dziękuję! Zapraszam na kolejne moje wernisaże, a obecna wystawa otwarta jest do 7 października 2018 roku w godzinach otwarcia piotrkowskiego MOKu w Alejach 3 Maja.

Kilka zdjęć z otwarcia wystawy przekazał nam Maciej, dziękujemy serdecznie.

Piknik policyjny na Placu Kościuszki_13

Uczniowie Wyspiańskiego wzięli udział w Niebieskim Pikniku zorganizowanym przez KPP w Tomaszowie Maz. Dla mieszkańców miasta zaplanowano wiele atrakcji m.in. wystawę sprzętu policyjnego, pojazdów specjalistycznych, motocykli, miasteczko ruchu drogowego, pokaz wyszkolenia psa policyjnego, symulatory dachowania, zderzeń, pokazy taktyczne policji, pirotechników i neutralizacji ładunku wybuchowego.

79 rocznica wybuchu II wojny światowej_4

W dniu 03.09.2018r. na Cmentarzu Wojennym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość patriotyczno – religijna z okazji 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 79 rocznicy walk w Tomaszowie Mazowieckim. W uroczystości uczestniczyli: pani dyrektor Magdalena Fałek, nauczyciele: pani Justyna Piątek, pani Anna Porczyk, pan Marcin Przybyłkowicz, pan Paweł Godala, pan Adam Tataradziński, uczniowie klas pierwszych: 1LP, 1FoF i 1G oraz uczniowie klas starszych pełniący wartę w poczcie sztandarowym ZSP nr 6.

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa Macieja Kaczorowskiego, absolwenta naszego Liceum Plastycznego. Wernisaż odbędzie się 7 września 2018r. o godz.18.00 w Galerii MOK w Piotrkowie Tryb. Wystawa będzie czynna do 7 października 2018r. Wstęp wolny!

Zaproszenie na wernisaż wystawy malarstwa_1