„Bitwa o włos” – II Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Tomaszowskiego_49

W dniu 12 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski  o Puchar Starosty Tomaszowskiego, nad którym patronat objęli: Starosta Tomaszowski pan Mariusz Węgrzynowski i Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego pan Marcin Witko.

Patronat medialny sprawowali: Tomaszowski Informator Tygodniowy, portal społecznościowy Nasz Tomaszów i Radio Fama. Natomiast instytucjami wspierającymi wydarzenie były: Cech Rzemiosł Różnych w Tomaszowie Mazowieckim i Ochotniczy Hufiec Pracy w Tomaszowie Mazowieckim.

Adresatami konkursu „Bitwa o włos” byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dla których fryzjerstwo to nie tylko zawód, ale także zainteresowanie i ogromna pasja. Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na wykonaniu stylizacji fryzjerskiej zgodnej z hasłem: „Hiszpańskie wesele”. Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut mieli za zadanie wykonać fryzurę, wykazując się kreatywnością, własną inwencją i pomysłowością oraz nowatorstwem rozwiązań w branży fryzjerskiej.

W zmaganiach konkursowych udział wzięło 20 młodych fryzjerów z 8 szkół uczących w zawodzie fryzjera i technika usług fryzjerskich: Sieradza, Końskich, Rawy Mazowieckiej, Suchedniowa, Skarżyska - Kamiennej, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.

Oceny prac konkursowych dokonała i zwycięzców wyłoniła komisja w składzie:

Przewodniczący – pan Błażej Adamus – właściciel salonów fryzjerskich i Akademii Fryzjerskiej

Członek: pani Beata Stańczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty,

Członek: pani Izabela Osenka - przedstawicielka Cechu Rzemiosł Różnych w Tomaszowie Mazowieckim, właścicielka salonu fryzjerskiego.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce – Aleksandra Czajka z ZSP nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim; nagroda rzeczowa i statuetka ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego pana Mariusza Węgrzynowskiego;

II miejsce – Agata Pietrzak z ZSP nr 3 imienia Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim; nagroda rzeczowa ufundowana przez Cech Rzemiosł Różnych w Tomaszowie Mazowieckim;

III miejsce – Iwona Lisowska z Zespołu Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika w Rawie Mazowieckiej; nagroda rzeczowa ufundowana przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Tomaszowie Mazowieckim.

Wyróżnienie otrzymała Monika Łuczak z Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

Szczególne nagrody - staże w Akademii Fryzjerskiej - dla wszystkich uczestników konkursu ufundował pan Błażej Adamus:

I miejsce – 4 tygodnie stażu,

II miejsce – 3 tygodnie stażu,

III miejsce – 2 tygodnie stażu,

dla pozostałych zawodników – 1 tydzień stażu.

Prestiżową nagrodę – Nagrodę Publiczności zdobyła Klaudia Drużdż z ZSP nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Statuetkę, dyplomy i upominki laureatom wręczyli: pani Dyrektor Magdalena Fałek, Członek Zarządu Powiatu Elżbieta Łojszczyk, jury konkursowe oraz organizatorki.

Sponsorami nagród byli również: Prospektor, Hurtownia Fryzjerska Euro-Fryz”, „Delia” Cosmetics, F.H.U. Kulfon, Hurtownia Fryzjerska „Kaskada”, Inter Vion, Hurtownia Artykułów Spożywczych „Egro”, Piekarnia „Starzyce”, F.H.U. „Jarkpol”, Apteki i Drogerie Tomaszowskie.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. W repertuarze muzycznym zaprezentowali się:

Aleksandra Żegnałek – uczennica Liceum Plastycznego i Jakub Lewandowski - uczeń prywatnego Ośrodka Muzycznego Tim w piosence „Libre” oraz Anna Bystrońska – uczennica Technikum Fotografii i Multimediów w piosence „Miłość moja największa”. Ponadto zebrani mogli spotkać się z Mistrzem Świata Fryzjerów z 2016 r. panem Błażejem Adamusem.

Miłym akcentem uroczystości był także występ młodych tancerzy klubu „Cantinero” Weroniki Gajek i Stanisława Drzewieckiego, których przedstawił i zapowiedział pan Grzegorz Rybicki.

Organizatorkami konkursu były: Justyna Piątek i Kinga Remisz-Szewczyk.

W przygotowaniu uroczystej gali udział wzięli uczniowie: Martyna Mochola, Karol Rospędowski, Anna Bystrońska, Aleksandra Żegnałek, Jakub Lewandowski, Natalia Kubiak, Adrian Wachowiec, Kacper Duczek, Oliwia Staszek, Kinga Warczyńska, Pola Rybak, Julia Centka, Karolina Wójciak.

Uprzejmie informujemy, iż dnia 24.12.2018 (poniedziałek) Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz. przy ul. Św. Antoniego 41 będzie nieczynne.
Wszystkich interesantów zapraszamy 15.12.2018 w sobotę w godzinach 7.30-15.30.

 Mikołajki w Wyspiańskim - dzień otwarty 06.12.2018r._74

Od lat 6 grudnia w naszej szkole odbywają się Mikołajki z Wyspiańskim dedykowane zarówno dla uczniów szkoły jak i uczniów trzecich klas gimnazjalnych, a w tym roku również dla ośmioklasistów. ZSP nr 6 otworzyło swoje drzwi już od godziny 9.30. Każdy mógł w szkole znaleźć coś interesującego. W pracowniach artystycznych i zawodowych odbywały się tematyczne warsztaty m.in. mikołajkowy szał „Elfie warkocze”, szkice z natury, warsztaty fotografii analogowej, animacje i druk 3D. O godz. 11.00 uczniowie szkoły oraz goście wzięli udział w energetycznej Zumbie, którą poprowadziła p. Monika Świnoga z ZumbaOla. Młodzież uzdolniona plastycznie projektowała i wykonywała kartki świąteczne. Każdy mógł zrobić sobie „Sweet focie” z Mikołajem na tle specjalnie przygotowanej na dzisiejszy dzień aranżacji świątecznej. Goście obejrzeli pracownie zawodowe i artystyczne oraz korzystali z konsultacji udzielanych przez nauczycieli. Mikołaj w asyście Śnieżynek częstował wszystkich cukierkami, a na korytarzach szkoły grała świąteczna muzyka. Ostatni z ok. 300 odwiedzających opuścili szkołę o 14.30.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne dni otwarte.

30.11.2018 r. w ODA w Piotrkowie Tryb. odbył się wernisaż wystawy prac uczniów, absolwentów i nauczycieli Liceum Plastycznego pt. "Formowanie". Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która potrwa do 29 grudnia 2018 r.

FORMOWANIE to tytuł kolejnej, już drugiej i miejmy nadzieję cyklicznej wystawy dorobku twórczego uczniów i pedagogów tomaszowskiego Liceum Plastycznego w piotrkowskim ODA. Tym razem ekspozycja została powiększona o prace absolwentów naszej szkoły studiujących obecnie w wyższych uczelniach artystycznych.
Dzięki serdecznemu patronowi i współpracy z Ośrodkiem Działań Artystycznych ponownie możemy podzielić się z publicznością rezultatem naszych artystycznych zmagań nad formą oraz skonfrontować z sobą pracę uczniów i nauczycieli. To bardzo ważny aspekt edukacyjny, kiedy prace uczniów opuszczają mury szkoły i zaczynają żyć własnym życiem w tak szacownej instytucji artystycznej.
Zakres kształcenia Liceum Plastycznego w Tomaszowie Mazowieckim jest szeroki. Humanistyczny profil, ale i solidne podstawy warsztatowe dla wykonywania zawodów artysty malarza, rzeźbiarza, projektanta graficznego, fotografa, czy architekta wnętrz, jak i przygotowanie do dalszej nauki w Akademiach Sztuk Pięknych są atutem tej placówki, a pierwsze miejsca na artystycznych olimpiadach i pozostawanie od lat w czołówce rankingów najlepszych, artystycznych szkół średnich to dowód na to, iż posiadamy pozytywną aurę, w której mają możliwość dojrzewać młode talenty.
Ta dobra aura to ważna specyfika tej szkoły, przyjaznej symbiozy uczniów i wszystkich nauczycieli kształtujących umiejętności, wiedzę oraz wrażliwość młodych ludzi. Okazuje się, bowiem, że nawet Ci uczniowie, którzy postanowili podjąć później naukę na nieartystycznych kierunkach, twierdzą, iż lata spędzone z nami sprzyjają innej percepcji rzeczywistości, dostrzegania jej piękna i różnorodności tam gdzie inni nie widzą.
Wspomnieć należy również o ciekawym usytuowaniu naszej szkoły. Leży ona na peryferiach miasta otoczona starą, industrialną architekturą, tajemniczymi zakątkami, malowniczymi uliczkami oraz terenem nasypów i torowisk kolejowych, które uczniowie utrwalają podczas pracy w plenerze.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej wspólnej wystawy, a wszystkim młodym ludziom, którym „coś w duszy gra”, aby zasilili szeregi wrażliwych na piękno uczniów naszej szkoły.
Piotr Wachowski
Fotorelacja z wernisażu wystawy

 Zapraszamy na wernisaż_1

Społeczność Wyspiańskiego i Ośrodek Działań Artystycznych zapraszają na wernisaż dorocznej wystawy prac uczniów i nauczycieli Liceum Plastycznego w Tomaszowie Mazowieckim:

Formowanie

Wernisaż: 30 listopada, godz. 19:00
ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski
Wystawa czynna do 29 grudnia 2018

28 listopada 2018 r., w 111 rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego, w naszej szkole odbyły się obchody Święta Patrona połączone z uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość tę swoją obecnością uświetnili następujący goście: Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego Elżbieta Łojszczyk; Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Beata Stańczyk; Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi Elżbieta Lottko; Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Mazowieckim Elżbieta Kudlik oraz Kustosz Muzeum Narodowego w Krakowie Danuta Godyń.

Tradycją już się stało, że w Dniu Patrona Szkoły uczniowie klas pierwszych są oficjalnie przyjmowani do społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Po wypowiedzeniu przez pierwszoklasistów roty ślubowania życzenia oraz ciepłe słowa skierowali do nich pani dyrektor oraz uczniowie klas starszych.

W drugiej części uroczystości prelekcję na temat życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego wygłosiła pani Danuta Godyń, kurator znajdującej się w Muzeum Narodowym w Krakowie wystawy Wyspiański. Podczas wirtualnego zwiedzania wystawy  ostały pokazane i omówione najważniejsze dzieła tego wszechstronnego artysty.

Kolejnym elementem obchodów Święta Patrona Szkoły był  montaż słowno-muzyczny pt. A ja o Polsce marzę, ukazujący, jak wielkie znaczenie dla Stanisława Wyspiańskiego miała idea odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Uroczystość przygotowały panie Barbara Miszczuk oraz Agnieszka Suska, oprawą muzyczną i multimedialną zajęli  się pan Adam Tataradziński oraz pan Sebastian Fajfer.

Święto Patrona Szkoły w Wyspiańskim_28

 

Podkategorie