REKRUTACJA 2019/2020

Link do logowania:

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się dzień otwartych drzwi dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych. Nasi goście obejrzeli wystawy fotograficzne i malarskie oraz zapoznali się ze specyfiką pracy w danym zawodzie. W pracowni fryzjerskiej wykonywano stylizacje "Magia loków", a na korytarzu szkoły uczennice prezentowały swoje umiejętności z dziedziny kosmetyki, wykonując makijaże. W atelier fotograficznym chętni skorzystali z sesji "Piwniczne widziadła", a w ciemni można było podejrzeć proces wywoływania zdjęć. Graficy prezentowali możliwości drukarki 3D oraz przybliżali tajniki grafiki. W pracowni artystycznej odbywały się konsultacje przed egzaminem wstępnym do Liceum Plastycznego.

Dyplom ze specjalizacji Projektowanie Graficzne. Promotor: Krystyna Urbanowicz-Dudek.

TIT nr 19 z dn. 10.05.2019

8 maja to Narodowy Dzień Zwycięstwa przypadający w 74 rocznicę zakończenia wojny w Europie. 74 lata temu w kwaterze głównej, w obecności przedstawicieli czterech mocarstw alianckich, Niemcy podpisały akt bezwarunkowej kapitulacji. Z tej właśnie okazji na Cmentarzu Wojennym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość patriotyczna, w której uczestniczyli uczniowie z klas I FoF, I G, I LP, 3 FoG, 3 LP. Władze samorządowe, kombatanci, wojsko, młodzież i mieszkańcy miasta złożyli hołd tym, którzy walczyli w obronie Ojczyzny. Na uroczystości obecna była Pani Dyrektor Szkoły Magdalena Fałek oraz Grono Pedagogiczne ZSP nr 6: Pani Martyna Rękorajska, Pani Katarzyna Jaworska, Pan Adam Tataradziński oraz Pan Marcin Przybyłkowicz.

Uczniowie klas III, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach upamiętniających podpisanie Konstytucji Trzeciomajowej. Po Mszy Świętej na płycie Placu Kościuszki miały miejsce obchody okolicznościowe, m.in. wystąpienie chóru miejskiego, przemówienie Prezydenta Miasta oraz uroczysta defilada.

Uczniowie klas II, nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Flagi zorganizowanych na Placu Kościuszki. W czasie krótkiej uroczystości wciągnięto flagę na maszt, odśpiewano hymn państwowy oraz przypomniano znaczenie i historię biało-czerwonych barw narodowych. Uroczystości zwieńczyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników z biało-czerwonymi barwami.

Dnia 29.04. br. uczniowie klasy I, II oraz III Liceum Plastycznego wzięli udział w wystawie prac uczniów klasy III LP. Zaprezentowane prace powstały w trakcie Przeglądu Makroregionalnego z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach. Wystawa odbyła się w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim. Autorami prac są: Aleksandra Pietruszczak, Klaudia Stańdo, Marta Mochocka, Kajetan Kejna. Uczniowie przygotowywali się pod bacznym okiem nauczycieli przedmiotów plastycznych: Anny Marii Jurewicz, Anny Kunki-Kawełczyk oraz Magdaleny Walczak.