Nasze uczennice zdobyły 2 miejsce ustępując miejsca katowickiemu Liceum Plastycznemu o zaledwie 0,25 punktu. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Pietruszczak przygotowana przez mgr Annę Marię Jurewicz z rysunku oraz malarstwa, Klaudia Stańdo przygotowana przez mgr Annę Kunkę-Kawełczyk z malarstwa oraz rysunku, Marta Mochocka przygotowana przez dr Magdalenę Walczak z rzeźby oraz mgr Annę Marię Jurewicz z rysunku. Aleksandra Pietruszczak zdobyła również zaproszenie do Dłużewa gdzie laureaci przeglądów Makroregionalnych z całego kraju będą walczyć o złote indeksy na najlepsze Akademie Sztuk Pięknych w Polsce. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się bardzo sukcesem, który po raz kolejny potwierdza bardzo wysoki poziom kształcenia w Wyspiańskim!

Agata Majda, absolwentka Liceum Plastycznego im. S. Wyspiańskiego, studentka 3 roku malarstwa i 1 roku projektowania ubioru na łódzkiej ASP, zaprasza na wernisaż swojej trzeciej już indywidualnej wystawy, która odbędzie się 22 marca w MDKu w Rawie Mazowieckiej. Jesteśmy dumni i zapraszamy!

Zapraszamy na wernisaż_1

Dnia 14.03.2019 r. w Łodzi odbył się etap wojewódzki VI edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Gierach - uczennica klasy 3FoG oraz Jan Szulc - uczeń klasy 3LP. Uczniowie uzyskali wysokie wyniki. Opiekunem uczniów była pani Martyna Rękorajska.

Uczennice naszej szkoły: Aleksandra Kubik i Aleksandra Pietruszczak otrzymały stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019 za bardzo dobre wyniki w nauce i aktywną pracę na rzecz szkoły. Gratulujemy :)

Stypendystki Prezesa Rady Ministrów 2018/2019_4

W dniu 6 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas drugich i trzecich. Zwycięzcami wśród uczniów klas drugich zostali:

I miejsce: Magdalena Kucharska klasa 2LP

II miejsce: Julia Jachimowska klasa 2LP

III miejsce: Julia Sęk klasa 2LP

Wśród uczniów klas trzecich najlepszymi okazali się;

I miejsce: Aleksandra Przybyłek klasa 3FoG

II miejsce: Agata Galicka klasa 3LP

III miejsce: Igor Olędzki klasa 3FoG

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 9 marca 2019 roku odbył się na stadionie 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz. piknik wojskowy z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. W uroczystościach rocznicowych udział wzięła młodzież z klas II naszej szkoły wraz z opiekunami Barbarą Miszczuk i Małgorzatą Rybak. Podczas pikniku można było zapoznać się z wyposażeniem wojskowym żołnierzy, podziwiać ich wyszkolenie oraz posłuchać wojskowej orkiestry. Nasza młodzież miała okazję sprawdzenia swoich umiejętności językowych z uczestniczącymi w pikniku żołnierzami armii amerykańskiej oraz zrobienia sobie z nimi pamiątkowych fotografii.

Piknik wojskowy_4

05 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z dr Justyną Biernat, współzałożycielką Fundacji "Pasaże Pamięci", działającej w naszym mieście. Dr Justyna Biernat zajmuje się pedagogiką teatru, realizuje projekty edukacyjno-artystyczne poświęcone wielokulturowej historii Tomaszowa. Wydała książkę zatytułowaną "Sen o teatrze". Listy z tomaszowskiego getta" zawierającą listy Izraela Aljuhe Orenbacha do Edith Blau. Spotkanie uświetnił występ Aleksandry Żegnałek z klasy 2LP, która zaśpiewała piosenkę Magdy Umer "Miasteczko Bełz".