IX edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego _6

W naszej szkole odbyła się IX edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego pt:

Honor Polaka plami, kto pisze z błędami.

Do konkursu przystąpiło 31 uczniów. W tym roku młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne, pisząc dyktando pt: „Nasze wspaniałe wakacje

Konkurs przeprowadzono w obecności Komisji Konkursowej w składzie:

przewodniczący: mgr Katarzyna Jaworska,

członek: mgr Anna Porczyk.

Komisja oceniała konkursowe dyktanda według sporządzonego regulaminu i zgodnie z przyjętą przez Centralną Komisję Egzaminacyjną klasyfikacją błędów.

Wyłoniono następujących laureatów:

III miejsce ex aequo - Ewelina Koch (kl. II G), Julia Jachimowska  (kl. II LP),

II miejsce  -  Julia Sęk (kl. II LP),

I miejsce - Martyna Ruś  (kl. II FoF),

Gratulujemy!

Poniżej zamieszczamy tekst dyktanda.

W dzisiejszej Akcji Ambulans zebraliśmy 7,6 litra krwi. Dziękujemy!

Akcja Ambulans - styczeń 2019_8

 27. Finał WOŚP z udziałem wolontariuszy z Wyspiańskiego_35

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w akcji charytatywnej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, które dokonują diagnozy oraz udzielają pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Od samego rana wolontariusze krążyli po mieście i zbierali pieniądze do puszek. Po południu, na specjalnie zaaranżowanym stanowisku, uczennice zaplatały warkoczyki i malowały dziecięce twarzyczki. W tegorocznym finale pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste” wzięły udział uczennice:

- Marta Biedrowska, Aleksandra Heleniak, Paulina Jędrzejczyk, Katarzyna Lesiak, Kinga Senyk, Justyna Sil, Katarzyna Woźniak, Angelika Ziółkowska (stylizacje fryzjerskie),

- Maria Gogól, Natalia Jurda, Wiktoria Papież, Liliana Sarnecka, Klaudia Sońta, Natalia Woźniak (malowanie twarzy),

- Aleksandra Bojanowska, Milena Bykowska, Małgorzata Choróbska, Joanna Dębiec, Magdalena Gierach, Julita Jończyk, Anna Kubryn, Zuzanna Pardej, Aleksandra Przybyłek, Weronika Śmiechowicz (zbiórka pieniędzy do puszek).

Opiekunkami młodzieży podczas tegorocznego finału były nauczycielki: Joanna Kobyłecka i Kinga Remisz-Szewczyk.

Apel świąteczny_2

Jak co roku w ten wyjątkowy, przedświąteczny czas cała społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym Apelu Bożonarodzeniowym, który odbył się pod pięknym hasłem „Anioły Wyspiańskiego”.

Tegoroczne hasło miało zaznaczyć, że Anioły są wśród nas. To osoby nam bliskie, z którymi spotykamy się na co dzień, w różnych sytuacjach - to młodzież i nauczyciele naszej placówki.

W trakcie uroczystości dyplomy uznania i upominki wręczone zostały uczniom – Aniołom w następujących kategoriach: Pomocna Dłoń, Promocja Szkoły, Występy Sceniczne.

Otrzymali je:

w kategorii Pomocna Dłoń:

Aleksandra Milewska, Mariusz Daroch, Martyna Ruś, Natalia Kowalewska, Jagoda Wojtaszczyk, Adrian Wachowiec, Kacper Duczek;

w kategorii Występy Sceniczne:

Patrycja Bonecka, Aleksandra Czajka, Aleksandra Pietruszczak, Kinga Matczak, Martyna Mochola, Aleksandra Żegnałek, Karol Rospędowski, Anna Bystrońska;

w kategorii Promocja Szkoły:

Sara Staniaszek, Patryk Stanisławski, Patryk Owczarek, Anna Woźniak, Magdalena Staruch, Anna Kubryn , Kacper Ciesielski.

Szczególnie ważnego „Anioła Wyspiańskiego” - za bezinteresowną pomoc i wielkie serce okazane uczniom ZSP nr 6 - otrzymał nauczyciel Pan Adam Tataradziński.

W świąteczny nastrój pełen magii i radości, zgromadzoną na apelu  społeczność szkolną, wprowadzili uczniowie, wykonując najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, takie jak: Jest taki dzień (Wiktoria Rytych),  Nie było miejsca dla Ciebie (Aleksandra Żegnałek), Lulajże Jezuniu (Wiktoria Trzeska i Aleksandra Heleniak), Kto wie (Anna Bystrońska), Mario czy Ty wiesz (Ania Tataradzińska i Aleksandra Żegnałek).

Niezwykle podniosłym elementem uroczystości było odczytanie przez ucznia klasy pierwszej Jakuba Kopacza Orędzia z Groty Betlejemskiej, a także wspólne zaśpiewanie kolęd: Pójdźmy wszyscy do stajenki i Wśród nocnej ciszy, któremu przewodził chór szkolny.  

Szczególnym momentem podczas apelu było wystąpienie Samorządu Szkolnego, który w imieniu całej społeczności uczniowskiej podziękował Pani Dyrektor Magdalenie Fałek za całoroczny trud pracy wkładany w prowadzenie i rozwój szkoły. Złożył także życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz powodów do dumy z osiągnięć uczniów i absolwentów szkoły.

Nie zabrakło także pięknych i serdecznych życzeń świąteczno – noworocznych ze strony uczniów i Pani Dyrektor Magdaleny Fałek. Wszyscy życzyli radości w życiu osobistym i zawodowym, dobrego zdrowia oraz rodzinnego ciepła i odpoczynku podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Uroczystość poprowadzili: Martyna Mochola i Karol Rospędowski.

W rolę dobrych aniołów wcieliły się uczennice: Klaudia Sońta i Natalia Jurda.

Apel zorganizowali i uczniów przygotowali nauczyciele: Sebastian Fajfer, Katarzyna Jaworska, Adam Tataradziński. Za oprawę fotograficzną odpowiadał pan Dariusz Kubryn.

 

Uprzejmie informujemy, iż dnia 24.12.2018 (poniedziałek) Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz. przy ul. Św. Antoniego 41 będzie nieczynne.
Wszystkich interesantów zapraszamy 15.12.2018 w sobotę w godzinach 7.30-15.30.

 Mikołajki w Wyspiańskim - dzień otwarty 06.12.2018r._74

Od lat 6 grudnia w naszej szkole odbywają się Mikołajki z Wyspiańskim dedykowane zarówno dla uczniów szkoły jak i uczniów trzecich klas gimnazjalnych, a w tym roku również dla ośmioklasistów. ZSP nr 6 otworzyło swoje drzwi już od godziny 9.30. Każdy mógł w szkole znaleźć coś interesującego. W pracowniach artystycznych i zawodowych odbywały się tematyczne warsztaty m.in. mikołajkowy szał „Elfie warkocze”, szkice z natury, warsztaty fotografii analogowej, animacje i druk 3D. O godz. 11.00 uczniowie szkoły oraz goście wzięli udział w energetycznej Zumbie, którą poprowadziła p. Monika Świnoga z ZumbaOla. Młodzież uzdolniona plastycznie projektowała i wykonywała kartki świąteczne. Każdy mógł zrobić sobie „Sweet focie” z Mikołajem na tle specjalnie przygotowanej na dzisiejszy dzień aranżacji świątecznej. Goście obejrzeli pracownie zawodowe i artystyczne oraz korzystali z konsultacji udzielanych przez nauczycieli. Mikołaj w asyście Śnieżynek częstował wszystkich cukierkami, a na korytarzach szkoły grała świąteczna muzyka. Ostatni z ok. 300 odwiedzających opuścili szkołę o 14.30.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne dni otwarte.

Podkategorie