Marcowy dzień otwarty w Wyspiańskim_17

3 marca w naszej szkole zorganizowano dzień otwarty dla gimnazjalistów oraz ich rodziców. Goście zapoznali się z naszą ofertą edukacyjną, nowoczesną bazą dydaktyczną i wzięli udział w zajęciach promujących kierunki kształcenia oferowane w szkole. W pracowni artystycznej zorganizowano kurs przygotowawczy z rysunku i malarstwa dla kandydatów do Liceum Plastycznego. Gimnazjaliści konsultowali swoje prace z nauczycielami rysunku, uzyskując wiele praktycznych wskazówek. W pracowni komputerowej odbyły się warsztaty „Tęczowe oczy”, dzięki którym uczniowie poznali zasady pracy w programie Adobe Photoshop. W sali fryzjerskiej uczennice kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich wykonywały wiosenne loki. Fototechnicy przybliżyli gościom tajniki fotomanipulacji wykorzystywane podczas tworzenia multiportretów. W eko-pracowni uczniowie prowadzili obserwacje mikroskopowe, pracowali na modelach anatomicznych i z programami multimedialnymi do tablicy interaktywnej. Podczas pobytu w naszej szkole goście obejrzeli również wystawę rysunków, których autorami są studenci Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy.