10.04.2018r. w holu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz. odbył się wernisaż prac Aleksandry Bubis, Aleksandry Jastrzębskiej i Wiktorii Wojciechowskiej – uczennic 3 klasy Liceum Plastycznego, które zajęły II miejsce w XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach. Uczennice do przeglądu przygotowali: mgr Anna Maria Jurewicz (malarstwo), mgr Anna Kunka-Kawełczyk (rysunek i malarstwo), dr Magdalena Walczak (rzeźba), dr hab. Zbigniew Dudek (rzeźba). Aleksandra Jastrzębska, jako laureatka przeglądu, weźmie udział w ogólnopolskim etapie konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Dłużewie. Uczennica powalczy o złoty indeks uprawniający do podjęcia studiów na dowolnej uczelni artystycznej w kraju. W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział: Starosta Tomaszowski pan Mirosław Kukliński, Wice-starosta pan Dariusz Kowalczyk, członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego – pani Barbara Robak, pan Leszek Ogórek, pan Bartłomiej Matysiak, sekretarz powiatu pan Jerzy Kowalczyk, Kierownik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego pani Halina Niewiadomska, pracownicy Starostwa Powiatowego, Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie Liceum Plastycznego.