Gala Dyplom LP, 2018_3

W dniu 24.04.2018 miało miejsce ważne dla naszej szkoły wydarzenie - odbyła się Gala Dyplomów Liceum Plastycznego. Zaprezentowane zostały prace uczniów klas czwartych wykonane w obrębie dwóch specjalizacji: projektowania graficznego prowadzonego przez panią mgr Krystynę Urbanowicz-Dudek oraz aranżacji wnętrz pod kierunkiem pani mgr Karoliny Ageena.

Poziom tegorocznych dyplomów został oceniony na bardzo wysoki, widać było duży wkład i zaangażowanie uczniów. Prace odznaczały się wysoką estetyką i kreatywnością. Na tle innych wyróżnionych zostało pięć dyplomów. Autorami dyplomów z pracowni projektowania graficznego były: Patrycja Kowalik, Patrycja Korczyńska i Angelika Kruś, ze specjalizacji aranżacji wnętrz: Olga Wojciechowska oraz Angelika Zawiślak. Patrycja Kowalik zaprezentowała projekt layout’u komiksu „Korzenie” z własnoręcznie wykonanymi ilustracjami, Patrycja Korczyńska kolekcję plakatów z okazji  100-lecia odzyskania Niepodległości Polski, Angelika Kruś poruszyła w swych pracach trudny temat depresji u młodzieży, realizując kolekcję plakatów społecznych „Ty jesteś lekarstwem”. Natomiast Olga Wojciechowska, jako pracę dyplomową przedstawiła makietę – wnętrze kawiarni inspirowane sztuką Pop-artu o bogatej kolorystyce, a Angelika Zawiślak makietę obiektu rekreacyjnego kręgielni, bazującą na kontrastach form i kolorów.

Trzeba nadmienić, iż reszta prac otrzymała oceny bardzo dobre, a poziom był bardzo wyrównany. Dopełnieniem dyplomów były prace malarskie oraz rysunkowe, stanowiące całokształt dorobku artystycznego uczniów. Prace malarskie realizowane były pod kierunkiem pani mgr Anny Kunki-Kawełczyk oraz pani mgr Anny Jurewicz.

Na galę zaproszeni zostali rodzice oraz koledzy uczniów, którzy drobiazgowo podziwiali i z ciekawością przyglądali się każdej pracy. Gośćmi specjalnymi byli: Pani Barbara Robak Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Pani Beata Stańczyk Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz Radni Powiatu Komisji Edukacji i Sportu.