joomplu:23450

W dniu 27 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie cała społeczność uczniowska, grono pedagogiczne oraz inni pracownicy szkoły zostali zaproszeni do udziału w ważnej dla Polaków lekcji historii.

Akademia przybliżyła wydarzenia związane z ogłoszeniem majowej konstytucji a także chwile trudne w tamtych czasach dla kraju i narodu. Przedstawione informacje a także utwory poetyckie oraz piosenka „Taki kraj” w wykonaniu Aleksandry Żegnałek przy akompaniamencie pana Adama Tataradzińskiego skłoniły słuchaczy do refleksji, do zastanowienia się: jak ważna jest dla nas ojczyzna?

W apelu wystąpili uczniowie: Julia Wysmyk, Adrian Wachowiec, Anna Kucharska, Kinga Matczak, Natalia Kowalewska, Klaudia Stańdo oraz Aleksandra Żegnałek.

Przygotowanie solistki: pan Adam Tataradziński.

Oprawa fotograficzna pod kierunkiem pani Małgorzaty Justyny.

Oprawa techniczna: pan Jacek Dziubiński.

Młodzież do wystąpienia przygotowała pani Anna Porczyk.

{joomplucat:1330 limit=6|columns=3|ordering=random}