Dobry wybór 1_12

Fryzjer to zawód dla osób pracowitych i kreatywnych, charakteryzujących się wyczuciem stylu. W ostatnich latach znacznie zyskał na prestiżu – fryzjerów nazywa się stylistami, często prezentuje się ich dokonania w programach telewizyjnych i na łamach prasy. Branża stale się rozwija, a usługi fryzjerskie cieszą się niesłabnącą popularnością. Każdy bowiem - od czasu do czasu - potrzebuje chociaż drobnej metamorfozy w swoim wyglądzie. W pracy nie ma monotonii i nudy, gdyż każdy dzień przynosi coś innego. Oto co ma Wam do przekazania nasza uczennica, która uczy się właśnie w tym zawodzie: Mam na imię Ola, jestem uczennicą 2 klasy technikum usług fryzjerskich ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Swoją przygodę z fryzjerstwem rozpoczęłam już w gimnazjum, ale tajniki tego zawodu zaczęłam pogłębiać w Wyspiańskim. Wiadomości i umiejętności niezbędne do pracy w tym zawodzie zdobywam podczas zajęć teoretycznych i praktycznych, które odbywają się w szkole w pracowniach fryzjerskich. Uczestniczę także w projekcie unijnym „Strefa profesjonalistów” realizowanym przez szkołę w ramach, którego brałam udział w warsztatach fryzjerskich i kursie wizażu, a podczas wakacji będę odbywała płatny staż w renomowanym salonie fryzjerskim. Swoje umiejętności niejednokrotnie prezentowałam na szkolnych i pozaszkolnych konkursach i pokazach, zdobywając wyróżnienia. Dzięki współpracy szkoły z pracodawcami z terenu Tomaszowa i okolic m.in. „Salonem Mistrza Włodzimierza” mam możliwość doskonalenia warsztatu fryzjerskiego pod okiem zawodowca. Niedawno uczestniczyłam w szkoleniu MASTER CLASS z udziałem mistrzyni świata Kateryny Korolovej, które poszerzyło moją wiedzę i rozwinęło umiejętności. A nawet miałam możliwość bycia osobistą modelką mistrzyni, co było bardzo ciekawym doświadczeniem. Uważam, że fryzjerstwo to świetne zajęcie, tak naprawdę zawód na całe życie. Dziękuję nauczycielom przedmiotów zawodowych w mojej szkole oraz panu Włodzimierzowi Białkowskiemu i jego zespołowi za ogromną pomoc w rozwijaniu mojej pasji. Gdybym miała teraz dokonać wyboru, w której szkole kontynuować naukę po gimnazjum, wybrałabym ZSP 6 w Tomaszowie Maz. i właśnie zawód technika usług fryzjerskich. Jeśli nie dokonaliście jeszcze wyboru, czy wahacie się, polecam tą szkołę.