joomplu:20164

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej każdego narodu i państwa. Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i mają jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne. Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 obchodzili uroczyście Dzień Flagi RP. W uroczystości wzięli udział uczniowie z klas: II LP i III Fo z panią wicedyrektor Kamilą Mosiężnik oraz nauczycielami: panią Kingą Remisz – Szewczyk, panią Renatą Kasiewicz, panią Anną Porczyk i panią Anną Ogórek. Główne uroczystości rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10.00 na Płycie Głównej Placu Tadeusza Kościuszki. Organizatorzy zaplanowali m.in. uroczyste wciągnięcie flagi RP na maszt, odśpiewanie Hymnu Państwowego oraz okolicznościowe przemówienie. Uroczystość zakończyło dekorowanie barwami narodowymi i wspólna fotografia.

{joomplucat:1334 limit=6|columns=3|ordering=random}