Plener

Od piątku 15.06. uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w plenerze malarskim. Bardzo intensywny czas wypełniony był głównie pracą twórczą, zbieraniem inspiracji, korektami, spotkaniami, rozmowami o sztuce. Pod opieką nauczycieli przedmiotów artystycznych: mgr Anny Marii Jurewicz, dr Magdaleny Walczak oraz mgr Anny Kunki - Kawełczyk uczniowie tworzyli pejzaże w pięknej scenerii doliny Pilicy, inowłodzkich zabytków, a także pracowali nad tematami : "wolność i niepodległość ", szukając niebanalnych rozwiązań artystycznych do niełatwego zadania. W sobotnie popołudnie odwiedziliśmy artystów Annę i Jarosława Luterackich w autorskiej Galerii. Było to bardzo miłe i inspirujące spotkanie. W Galerii Atelier oprócz obrazów pana Jarosława i rzeźb pani Anny znajduje się pracownia z wielkim piecem ceramicznym. Mieliśmy też możliwość obserwowania nocnego nieba przez teleskop, za co bardzo dziękujemy Darkowi Doroszowi. Mimo tylko 5 dni pracy w plenerze powstało wiele pięknych obrazów, rysunków, szkiców.

Dziękujemy naszemu gospodarzowi Willi Amber, panu Andrzejowi Ambroziakowi. Szczególne podziękowania składamy naszemu sponsorowi Staroście Powiatu Tomaszowskiego panu Mirosławowi Kuklińskiemu.