Praktyki zagraniczne LOGO_1

Szkoła podpisała umowę z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, zgodnie z którą przystępujemy do realizacji projektu „ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim na europejski rynek pracy”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zgodnie z założeniami projektu uczniowie klas II i III wszystkich nauczanych w szkole zawodów wezmą udział w 2-tygodniowych praktykach zawodowych w Grecji. Organizacją partnerską jest instytucja edukacyjna KIKA Mobility Training Center.

Celem projektu jest możliwość rozwoju zawodowego dla 40 uczniów ZSP nr 6, służąca aktywacji młodzieży na szczeblu międzynarodowym, podniesienie ich kwalifikacji w związku z wykonywanym zawodem, rozwój językowy, a także poznanie kultury Grecji, co z pewnością wpłynie na rozwój osobisty młodzieży.

Rekrutacja do projektu rusza 5 listopada 2018r.