„A może byśmy tak, najmilszy, wpadli na dzień do Tomaszowa?”

We wtorek  6 listopada 2018r. na terenie Tomaszowa odbyła się druga edycja „Powiatowej Gry Historycznej” zorganizowanej przez ZSP Nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Gra miała na celu zapoznanie młodzieży z terenu Powiatu Tomaszowskiego z historyczną częścią naszego miasta oraz ukazanie idealnego sposobu na czynny wypoczynek bez smartfonów i komputerów. Gra rozpoczęła także uroczysty i radosny czas świętowania 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie i nauczyciele szkół gimnazjalnych i podstawowych.

„Może tam jeszcze zmierzchem złotym ta sama cisza trwa wrześniowa...”

Uczestnicy zostali przeniesieni w czasie i zaproszeni do niezwykłej wędrówki po najciekawszych miejscach naszego miasta. Swoją przygodę rozpoczęli na Placu Kościuszki - w sercu Tomaszowa, które od zawsze gromadziło mieszkańców. Otrzymali tam zestawy startowe: karty patrolowe, wskazówki, mapy, następnie rozpoczęli zabawę. Punkty rozmieszczone były po całym mieście, ich odnalezienie oraz wykonanie przygotowanych zadań wymagało od uczestników zaangażowania i integracji wszystkich członków drużyny. Gra miejska to nowocześniejsza wersja podchodów, spacerów tematycznych i forma na uatrakcyjnienie ścieżek zwiedzania, dlatego bardzo spodobała się zaproszonej młodzieży. Chętnie wykonywali wszystkie zadania i z wielką pasją oraz zaciekawieniem poznawali kolejne historyczne i turystyczne miejsca w Tomaszowie. Test z patriotyzmu lokalnego zdali wyśmienicie!

W grze wzięło udział 8 drużyn, wszystkie z powodzeniem zakończyły rywalizację. Uroczyste podsumowanie Gry zostało zorganizowane w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Tomaszowie Maz., poprowadził je koordynator - Sebastian Fajfer. Klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa w Osiedlu Niewiadów

2 miejsce: Zespół Szkolno- Przedszkolny Nr 6

3 miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 10

Organizatorzy bardzo serdecznie gratulują i dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. Dziękują także wszystkim partnerom i sponsorom, którzy pomogli w realizacji przedsięwzięcia.

„II Powiatowa Gra Historyczna” była wspaniałym czasem integracji i żywą lekcją patriotyzmu, która zapewne zaowocuje w dalszym życiu młodych uczestników. W organizację zaangażowani byli zarówno nauczyciele jak i uczniowie ZSP Nr 6 w Tomaszowie Maz. To doskonały dowód na to, że jest to szkoła dla ludzi z pasją i marzeniami.

„A może byście tak, najmilsi wpadli na dzień do WYSPIAŃSKIEGO?”

joomplu:21710
{joomplucat:1439 limit=6|columns=3|ordering=random}