28 listopada 2018 r., w 111 rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego, w naszej szkole odbyły się obchody Święta Patrona połączone z uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość tę swoją obecnością uświetnili następujący goście: Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego Elżbieta Łojszczyk; Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Beata Stańczyk; Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi Elżbieta Lottko; Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Mazowieckim Elżbieta Kudlik oraz Kustosz Muzeum Narodowego w Krakowie Danuta Godyń.

Tradycją już się stało, że w Dniu Patrona Szkoły uczniowie klas pierwszych są oficjalnie przyjmowani do społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Po wypowiedzeniu przez pierwszoklasistów roty ślubowania życzenia oraz ciepłe słowa skierowali do nich pani dyrektor oraz uczniowie klas starszych.

W drugiej części uroczystości prelekcję na temat życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego wygłosiła pani Danuta Godyń, kurator znajdującej się w Muzeum Narodowym w Krakowie wystawy Wyspiański. Podczas wirtualnego zwiedzania wystawy  ostały pokazane i omówione najważniejsze dzieła tego wszechstronnego artysty.

Kolejnym elementem obchodów Święta Patrona Szkoły był  montaż słowno-muzyczny pt. A ja o Polsce marzę, ukazujący, jak wielkie znaczenie dla Stanisława Wyspiańskiego miała idea odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Uroczystość przygotowały panie Barbara Miszczuk oraz Agnieszka Suska, oprawą muzyczną i multimedialną zajęli  się pan Adam Tataradziński oraz pan Sebastian Fajfer.

joomplu:22055

{joomplucat:1466 limit=6|columns=3|ordering=random}