30.11.2018 r. w ODA w Piotrkowie Tryb. odbył się wernisaż wystawy prac uczniów, absolwentów i nauczycieli Liceum Plastycznego pt. "Formowanie". Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która potrwa do 29 grudnia 2018 r.

FORMOWANIE to tytuł kolejnej, już drugiej i miejmy nadzieję cyklicznej wystawy dorobku twórczego uczniów i pedagogów tomaszowskiego Liceum Plastycznego w piotrkowskim ODA. Tym razem ekspozycja została powiększona o prace absolwentów naszej szkoły studiujących obecnie w wyższych uczelniach artystycznych.
Dzięki serdecznemu patronowi i współpracy z Ośrodkiem Działań Artystycznych ponownie możemy podzielić się z publicznością rezultatem naszych artystycznych zmagań nad formą oraz skonfrontować z sobą pracę uczniów i nauczycieli. To bardzo ważny aspekt edukacyjny, kiedy prace uczniów opuszczają mury szkoły i zaczynają żyć własnym życiem w tak szacownej instytucji artystycznej.
Zakres kształcenia Liceum Plastycznego w Tomaszowie Mazowieckim jest szeroki. Humanistyczny profil, ale i solidne podstawy warsztatowe dla wykonywania zawodów artysty malarza, rzeźbiarza, projektanta graficznego, fotografa, czy architekta wnętrz, jak i przygotowanie do dalszej nauki w Akademiach Sztuk Pięknych są atutem tej placówki, a pierwsze miejsca na artystycznych olimpiadach i pozostawanie od lat w czołówce rankingów najlepszych, artystycznych szkół średnich to dowód na to, iż posiadamy pozytywną aurę, w której mają możliwość dojrzewać młode talenty.
Ta dobra aura to ważna specyfika tej szkoły, przyjaznej symbiozy uczniów i wszystkich nauczycieli kształtujących umiejętności, wiedzę oraz wrażliwość młodych ludzi. Okazuje się, bowiem, że nawet Ci uczniowie, którzy postanowili podjąć później naukę na nieartystycznych kierunkach, twierdzą, iż lata spędzone z nami sprzyjają innej percepcji rzeczywistości, dostrzegania jej piękna i różnorodności tam gdzie inni nie widzą.
Wspomnieć należy również o ciekawym usytuowaniu naszej szkoły. Leży ona na peryferiach miasta otoczona starą, industrialną architekturą, tajemniczymi zakątkami, malowniczymi uliczkami oraz terenem nasypów i torowisk kolejowych, które uczniowie utrwalają podczas pracy w plenerze.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej wspólnej wystawy, a wszystkim młodym ludziom, którym „coś w duszy gra”, aby zasilili szeregi wrażliwych na piękno uczniów naszej szkoły.
Piotr Wachowski
joomplu:22115
{joomplucat:1470 limit=6|columns=3|ordering=random}