Wycieczka - Muzeum Powstania Warszawskiego i ASP w Warszawie_29

W dniu 05.12.2018r. uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych.

W trakcie dwugodzinnego pobytu w Muzeum młodzież miała możliwość pogłębienia swojej wiedzy o powstaniu warszawskim i zrozumienia przyczyn jego wybuchu. Ekspozycja muzealna oddziałująca obrazem, światłem i dźwiękiem skłaniała do refleksji i zadumy nad losem wielu tysięcy mieszkańców stolicy 1944 roku. Była to wyjątkowo przejmująca i ucząca patriotyzmu lekcja historii.

Kolejnym punktem wycieczki młodych artystów była Akademia Sztuk Pięknych – najstarsza polska wyższa uczelnia artystyczna. Pod kierunkiem pana Piotra Wachowskiego uczniowie zwiedzili Wydział Malarstwa i Grafiki i z  bliska przyjrzeli się pracy studentów.

Młodzież obejrzała również wystawę dzieł Wojciecha Fangora i dr. hab. Łukasza Majcherowicza.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Katarzyna Jaworska, Anna Porczyk, Martyna Rękorajska.