joomplu:22575
{joomplucat:1492 limit=6|columns=3|ordering=random}

Jak co roku w ten wyjątkowy, przedświąteczny czas cała społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym Apelu Bożonarodzeniowym, który odbył się pod pięknym hasłem „Anioły Wyspiańskiego”.

Tegoroczne hasło miało zaznaczyć, że Anioły są wśród nas. To osoby nam bliskie, z którymi spotykamy się na co dzień, w różnych sytuacjach - to młodzież i nauczyciele naszej placówki.

W trakcie uroczystości dyplomy uznania i upominki wręczone zostały uczniom – Aniołom w następujących kategoriach: Pomocna Dłoń, Promocja Szkoły, Występy Sceniczne.

Otrzymali je:

w kategorii Pomocna Dłoń:

Aleksandra Milewska, Mariusz Daroch, Martyna Ruś, Natalia Kowalewska, Jagoda Wojtaszczyk, Adrian Wachowiec, Kacper Duczek;

w kategorii Występy Sceniczne:

Patrycja Bonecka, Aleksandra Czajka, Aleksandra Pietruszczak, Kinga Matczak, Martyna Mochola, Aleksandra Żegnałek, Karol Rospędowski, Anna Bystrońska;

w kategorii Promocja Szkoły:

Sara Staniaszek, Patryk Stanisławski, Patryk Owczarek, Anna Woźniak, Magdalena Staruch, Anna Kubryn , Kacper Ciesielski.

Szczególnie ważnego „Anioła Wyspiańskiego” - za bezinteresowną pomoc i wielkie serce okazane uczniom ZSP nr 6 - otrzymał nauczyciel Pan Adam Tataradziński.

W świąteczny nastrój pełen magii i radości, zgromadzoną na apelu  społeczność szkolną, wprowadzili uczniowie, wykonując najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, takie jak: Jest taki dzień (Wiktoria Rytych),  Nie było miejsca dla Ciebie (Aleksandra Żegnałek), Lulajże Jezuniu (Wiktoria Trzeska i Aleksandra Heleniak), Kto wie (Anna Bystrońska), Mario czy Ty wiesz (Ania Tataradzińska i Aleksandra Żegnałek).

Niezwykle podniosłym elementem uroczystości było odczytanie przez ucznia klasy pierwszej Jakuba Kopacza Orędzia z Groty Betlejemskiej, a także wspólne zaśpiewanie kolęd: Pójdźmy wszyscy do stajenki i Wśród nocnej ciszy, któremu przewodził chór szkolny.  

Szczególnym momentem podczas apelu było wystąpienie Samorządu Szkolnego, który w imieniu całej społeczności uczniowskiej podziękował Pani Dyrektor Magdalenie Fałek za całoroczny trud pracy wkładany w prowadzenie i rozwój szkoły. Złożył także życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz powodów do dumy z osiągnięć uczniów i absolwentów szkoły.

Nie zabrakło także pięknych i serdecznych życzeń świąteczno – noworocznych ze strony uczniów i Pani Dyrektor Magdaleny Fałek. Wszyscy życzyli radości w życiu osobistym i zawodowym, dobrego zdrowia oraz rodzinnego ciepła i odpoczynku podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Uroczystość poprowadzili: Martyna Mochola i Karol Rospędowski.

W rolę dobrych aniołów wcieliły się uczennice: Klaudia Sońta i Natalia Jurda.

Apel zorganizowali i uczniów przygotowali nauczyciele: Sebastian Fajfer, Katarzyna Jaworska, Adam Tataradziński. Za oprawę fotograficzną odpowiadał pan Dariusz Kubryn.