Lekcje europejskie_12

1 lutego 2019 r. gościliśmy w ZSP nr 6 przedstawicieli Punktu Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT z Piotrkowa Trybunalskiego. Uczniowie klas 2 LP oraz 1 FoF uczestniczyli w lekcjach europejskich na temat Parlamentu Europejskiego. Spotkanie w bardzo ciekawy sposób poprowadziły Pani Małgorzata Kociniak oraz Pani Anna Jędrzejewska. W związku ze zbliżającymi się w maju br. wyborami do Parlamentu Europejskiego uczniowie dowiedzieli się, gdzie szukać wiadomości dotyczących wyborów. Poznali najważniejsze informacje dotyczące Parlamentu Europejskiego, jego siedziby oraz państw członkowskich. Posiadaną dotychczas oraz zdobytą na spotkaniu wiedzę młodzi ludzie mogli wykorzystać w praktyce. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję do rywalizacji grając w grę „Gwiezdny Ekspres”. Zostali podzieleni na drużyny a wyrzucona kostką liczba oczek wyznaczała ilość punktów do zdobycia. Zadanie graczy polegało na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytania zadawane przez Panie z Europe Direct. Członkowie zwycięskiej drużyny zostali nagodzeni oklaskami oraz długopisami. Młodzież otrzymała także materiały informacyjne dotyczące Unii Europejskiej. Komplet publikacji dostępny jest również w bibliotece szkolnej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez opiekuna Koła europejskiego – p. Annę Porczyk.

 Finał akcji „Szkolna świąteczna Paczka”_1

17 grudnia zakończyła się w naszej szkole akcja „Szkolna Świąteczna Paczka”, dzięki której przygotowano paczki z produktami żywnościowymi dla najbardziej potrzebujących uczniów. Serdeczne podziękowania w imieniu uczniów kierujemy do ofiarodawców za wielkie serce i okazaną pomoc. Darczyńcami byli Pani dyrektor, niektórzy nauczyciele i pracownicy szkoły, cała klasa 4LP oraz przedstawiciele klas: 1LP, 1FoF, 3FoG i 4Fo. Do paczek zostały dołączone własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz drobne ozdoby choinkowe.

Wszystkim obdarowanym i ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne!!!

Finał Szkolnej Świątecznej Paczki _2

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej akcji „Szkolna Świąteczna Paczka”. Już po raz kolejny wspólnie wykazaliśmy się dobroczynnością i szczerą chęcią niesienia pomocy innym. W czasie akcji udało się zebrać wiele produktów spożywczych, z których przygotowaliśmy 16 paczek świątecznych dla uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem wzbogaciliśmy świąteczne stoły potrzebujących rodzin i wywołaliśmy uśmiech, tak ważny w czasie tych szczególnych świąt Bożego Narodzenia.

Tegoroczni darczyńcy to:

- 1 LP: Maja Stanisławska, Natalia Ogrodniczak, Julia Braun, Weronika Nowak, Kornelia Ruszkiewicz, Karol Rospędowski

- 1 G: Filip Gotycki

- 2 FoG: Magdalena Gierach, Dagmara Bedlińska, Julita Jończyk, Michał Pietrzyk

- 3 LP: cała klasa

- 3 F/G: Aleksandra Maj, Julita Sztandera, Justyna Sil

- 3 Fo: Magdalena Kalinowska, Aleksandra Kubik, Janek Karwalski

- 4 LP: Natalia Milczarek, Natalia Nowak

- 4 F/G: Anna Małucha, Kacper Dudek, Mateusz Zakrzewski, Szymon Wałęsiak

- 4 Fo: Paulina Kołakowska, Angelika Bilska, Dominika Dzianach, Emilia Lula

- Dyrekcja i nauczyciele ZSP 6

6 listopada 2017r. gościliśmy w ZSP nr 6 przedstawicieli Punktu Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT z Piotrkowa Trybunalskiego. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w lekcjach europejskich, które poprowadziły p. Małgorzata Kociniak oraz p. Anna Jędrzejewska. Każde spotkanie rozpoczęło się od rozmowy o Punkcie Informacji Europejskiej. Uczniowie klasy 4LP aktywnie uczestniczyli w zajęciach na temat  „EUROPASS – europejskie CV”. Spośród rozdanych przykładów wybierali informacje, których nie należy umieszczać w CV oraz te, które powinny się w nim znaleźć. Podczas lekcji młodzież dowiedziała się, że do każdej rekrutacji należy stworzyć nowe CV odpowiadające oczekiwaniom pracodawcy. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali broszury z informacjami o życiu i pracy za granicą. Natomiast młodzież klasy 2F wzięła udział w lekcji, której tematem były „Sprawiedliwość, prawa podstawowe i równość”. Dzięki udziałowi w spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, że Unia Europejska jest obszarem w którym przestrzega się wolności, tolerancji i praw człowieka. Dzięki przedstawionym przykładom z życia codziennego dowiedzieli się jak radzić sobie w różnych sytuacjach będąc obywatelem Unii Europejskiej poza granicami swojego kraju. Na zakończenie lekcji wszyscy uczestnicy otrzymali mapy „Podróże po Europie 2017-2018” oraz broszury „Twoja Europa, Twoje prawa”. Szkoła zaś otrzymała zestaw publikacji na temat Unii Europejskiej oraz grę edukacyjną Legislator – prawo UE, które będą dostępne do użytku w Bibliotece szkolnej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez opiekuna Koła europejskiego – p. Annę Porczyk.

 Lekcje europejskie _17

Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs pod nazwą „Kultury Świata”. W tegorocznej edycji zwyciężyliśmy my – uczniowie klasy 2 Liceum Plastycznego. Zaprezentowaliśmy Polskę z czasów PRL-u i nam współczesną. W finale występu porwaliśmy całą społeczność szkolną do zabawy w rytmie piosenki Ryszarda Rynkowskiego „Jedzie pociąg z daleka”.

W nagrodę otrzymaliśmy karnety na darmową pizzę w „Fiero”. Właścicielom pizzerii serdecznie dziękujemy.

Tekst i zdjęcia: uczniowie klasy 2 LP.

Nasza nagroda!_1

 

Finał Szkolnej Świątecznej Paczki_3

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej akcji ”Szkolna Świąteczna Paczka”. Już po raz kolejny wspólnie wykazaliśmy się dobroczynnością i szczerą chęcią niesienia pomocy innym. W czasie akcji udało się zebrać wiele produktów spożywczych, z których przygotowaliśmy 16 paczek świątecznych dla uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem wzbogaciliśmy świąteczne stoły potrzebujących rodzin i wywołaliśmy uśmiech, tak ważny w czasie tych szczególnych świąt Bożego Narodzenia.

Szkolna Świąteczna Paczka 2016_1

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Kojarzymy je z rodziną, bogato zastawionym stołem, choinką i prezentami. Niestety dla niektórych święta nie różnią się wcale od innych dni roku. Dzięki naszemu wsparciu możemy to zmienić. Podzielmy się z potrzebującymi tym, co obudzi w nich radosne i beztroskie uczucia. Osób, które potrzebują pomocy jest wśród nas wiele. Są także w naszej szkole, klasie…

Zapraszamy wszystkich, którzy są w stanie pomóc, do udziału w akcji charytatywnej SZKOLNA ŚWIĄTECZNA PACZKA, organizowanej w naszej szkole już od wielu lat. W ramach akcji organizujemy zbiórkę produktów spożywczych, z których przygotujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.
Preferowane są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, tj.:

Ø  owoce, warzywa w puszkach

Ø  przetwory owocowo-warzywne

Ø  słodycze, rodzynki, orzechy

Ø  kawa, herbata, soki

Ø  konserwy, pasztety

Ø  makarony, kasze, ryże, mąki, cukier, olej itp.

Mile widziane będą też kartki z życzeniami świątecznymi od darczyńców (mogą być własnoręcznie wykonane),  które dołączymy do paczek.

W imieniu uczniów, którzy objęci zostaną pomocą, wszystkim ofiarodawcom  produktów
już teraz serdecznie dziękujemy.

Żywność przynosimy do 16 grudnia do Pani M. Jończyk – sala 107.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Kojarzymy je z rodziną, bogato zastawionym stołem, choinką i prezentami. Niestety dla niektórych święta nie różnią się wcale od innych dni roku. Dzięki naszemu wsparciu możemy to zmienić. Podzielmy się z potrzebującymi tym, co obudzi w nich radosne i beztroskie uczucia. Osób, które potrzebują pomocy jest wśród nas wiele. Są także w naszej szkole, klasie…

Zapraszamy wszystkich, którzy są w stanie pomóc, do udziału w akcji charytatywnej SZKOLNA ŚWIĄTECZNA PACZKA, organizowanej w naszej szkole już od wielu lat.      W ramach akcji organizujemy zbiórkę produktów spożywczych, z których przygotujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.

Preferowane są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, tj.:

Ø  owoce, warzywa w puszkach

Ø  przetwory owocowo-warzywne

Ø  słodycze, rodzynki, orzechy

Ø  kawa, herbata, soki

Ø  konserwy, pasztety

Ø  makarony, kasze, ryże, mąki, cukier, olej itp. 

Mile widziane będą też kartki z życzeniami świątecznymi od darczyńców (mogą być własnoręcznie wykonane),  które dołączymy do paczek.

W imieniu uczniów, którzy objęci zostaną pomocą, wszystkim ofiarodawcom  produktów już teraz serdecznie dziękujemy.

 

Żywność przynosimy do 16 grudnia do Pani M. Jończyk – sala 107.

 

Plebiscyt na Najbardziej Kreatywną Klasę Województwa Łódzkiego_6

W ramach działalności Koła Europejskiego klasa 2 LP wzięła udział w Plebiscycie Dziennika Łódzkiego na Najbardziej Kreatywną Klasę Województwa Łódzkiego.

2 LP o sobie...

 

Jesteśmy uczniami Wyspiańskiego, II klasy Liceum Plastycznego w ZSP 6. Nasza praca „Ptaki” to twórcza odpowiedź na ćwiczenie z Podstaw Projektowania Kompozycji, które przybrało nieoczekiwaną formę filmu poklatkowego – inspirowany twórczością Brunona Schulza i Braci Quay. Nasz świetny zespół kreatywnych, szalonych wizjonerów w ulubionej pracowni spełniał się artystycznie. Umiejętności zdobywane na zajęciach dały nam możliwość wyrazić swoją kreatywność w oryginalny i bliski nam sposób. Robimy to, co jest dla nas ważne. Chcieliśmy opowiedzieć ciekawą formę plastyczną o ptakach, twórczości, miłości, cudzie narodzin, o uczuciu frustracji. Nie poddając się jesiennej nudzie potrafimy zrobić coś z niczego. Film powstał pod kierownictwem Pani Anny Jurewicz, której z całego serca dziękujemy.