joomplu:22390

7. grudnia 2018 w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa ekologiczna akcja edukacyjna zatytułowana „Święto Ziemi”. Inspiracją dla tego typu działania był obecnie odbywający się w Katowicach szczyt klimatyczny ONZ – COP24. W programie mini konferencji przewidziano prezentację „Raport o stanie Ziemi” przygotowaną przez p. Annę Marię Jurewicz, prelekcję aktywisty Stowarzyszenia Otwarte Klatki – pana Antoniego Lorenca, oraz panel dyskusyjny, w trakcie którego odpowiadano na pytania zadawane przez uczniów. Po części wykładowej otwarto wystawę poplenerową „Inowłódz 2018” w szkolnej galerii Wyspa, a także zaproszono uczniów i nauczycieli na wegański poczęstunek, który wszystkim bardzo smakował. Przygotowane dania zniknęły z półmisków w mgnieniu oka. W międzyczasie na szkolnym korytarzu odbywał się kiermasz na rzecz podopiecznych piotrkowskiej Fundacji Miasto Kotów, na którym uczniowie i nauczyciele mogli zakupić m.in. książki, artykuły papiernicze, przybory plastyczne, kubki, biżuterię oraz ekologiczne mydełka, wykonane własnoręcznie przez uczennicę klasy 4 LP – Łucję Jędrzejczak. Uzbierana kwota 625 zł wspomoże działania Fundacji w zakresie zapobiegania bezdomności kotów, leczenia chorych podopiecznych oraz wspierania kotów wolno żyjących, które są ustawowo chronione i jesteśmy zobowiązani im pomagać, szczególnie zimą. W przygotowanie wydarzenia włączyli się uczniowie klas Liceum Plastycznego, szczególnie klasy 1LP i 2LP.

Pomysłodawcami oraz organizatorami akcji były panie Anna Maria Jurewicz oraz Joanna Mulawa. Pani Anna Kunka-Kawełczyk przygotowała wystawę poplenerową, a pan Adam Tataradziński zadbał o odpowiednie nagłośnienie sali w czasie prelekcji.

{joomplucat:1479 limit=6|columns=3|ordering=random}