W czasie wolnym od zajęć zawodowych uczestnicy projektu PO WER wzięli udział w wycieczkach krajoznawczych umożliwiających poznanie historii, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Grecji. Uczniowie zwiedzili ruiny Zamku w Platamonas, pochodzącego z ok. XI/XII wieku, miasteczko górskie Stary Pantaleimon, Saloniki – drugie co do wielkości miasto w Grecji oraz Klasztor Warłama w paśmie górskim Meteory, które znajdują się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Meteory to malownicza formacja skalna wykorzystywana przez mnichów, już od XI wieku, do zakładania pustelni i klasztorów zapewniających ciszę do medytowania. Obecnie funkcjonuje 6 z 24 klasztorów prawosławnych. Podczas wizyty w Meteorach uczniowie poznali sztukę tworzenia ikon, różnice między kościołem prawosławnym i katolickim, zwiedzili muzeum, pomieszczenie do wciągania liny, historyczną beczkę do przechowywania wody deszczowej oraz kaplicę. W kolejnym dniu odbył się rejs statkiem na wyspę Skiathos znaną z filmu „Mamma Mia”. W czasie wolnym ochotnicy skorzystali z kąpieli w Morzu Egejskim oraz relaksowali się na plaży szyszkowej. Podczas rejsu członkowie załogi uczyli wszystkich chętnych greckich tańców np. Zorby i Sirtaki. Pozyskane umiejętności wykorzystano podczas wieczoru greckiego, który zorganizowano by zapoznać uczestników projektu z grecką muzyką, tańcami i strojami ludowymi.