Okres ferii zimowych, to czas intensywnych szkoleń, które odbywały się w ramach projektu „Strefa profesjonalistów”. Uczniowie (fryzjerzy, graficy, fototechnicy, plastycy) zakwalifikowani do projektu podnosili swoje umiejętności i kompetencje zawodowe.  W pierwszym tygodniu (29.01 – 02.02.2018) odbył się kurs AutoCada dla grafików i plastyków, a w drugim tygodniu (05. – 07.02.2018) kurs wizażu dla fryzjerów i kurs Photoshop Lightroom 4.4 dla fototechników (08. – 09.02.2018).

Kurs z zakresu wizażu przeprowadziła firma Warszawska Akademia Wizerunku Uzarowicz ART VIZAGE. Uczestnicy kursu nabyli umiejętności wykonywania różnych typów makijażu (codzienny, wieczorowy, ślubny), korekty kształtu twarzy, doboru kosmetyków do typu cery i typu urody oraz poznali triki stosowane przez profesjonalnych wizażystów.

Kurs AutoCADa przeprowadziła firma CADExpert Sp. z o. o. w Łodzi. Graficy i plastycy nabyli umiejętność obsługi programu, interfejsu, wyświetlania, ustawiania i drukowania rysunku. Poznali także zasady tworzenia i modyfikowania geometrii, zarządzania cechami obiektów i wymiarowania rysunków.

Kurs Adobe Photoshop Lightroom 4.4 przeprowadziła firma KM Studio Marcin Ślifirski Łódź. Fototechnicy nabyli umiejętność korzystania z interfejsu, podstawowych paneli i narzędzi programu. Poznali zasady zarządzania barwą, pracy z balansem bieli, dokonywania korekty kontrastu, ustawienia kolorów, redukcji szumów i czerwonych oczu. Nauczyli się także wyeksportować zdjęcia do innego programu oraz je drukować.

Ferie trwają dwa tygodnie i nikomu nie było żal tych kilku dni ferii poświęconych na zdobywanie dodatkowych umiejętności zawodowych w ramach kursów i szkoleń zaplanowanych w  projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020 „Strefa profesjonalistów”.

{joomplucat:1258 limit=6|columns=3|ordering=random}