W minioną sobotę (01.03.19) uczennice klas 3F i 1FoF zmierzyły się ze stworzeniem przepięknych fryzur wieczorowych. Dziewczyny miały za zadanie uczesać uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Razem” na bal „Night To Shine” w Proem Zako. To była pracowita sobota, uczennice prostowały, lokowały oraz upinały włosy w pozytywnej atmosferze, wykazały się kreatywnością oraz umiejętnościami. W wolnym czasie dodatkowo malowały chętnym paznokcie. Uczennice jak i uczestnicy byli bardzo zadowoleni z powstałych fryzur, a w podziękowaniu otrzymaliśmy kalendarz ze zdjęciami z poprzedniego balu, na który też mieliśmy przyjemność czesać. Było nam bardzo miło, mamy nadzieje na dalszą współpracę i pozdrawiamy.

Stylizacje na bal „Night To Shine” w Proem Zako_15
Podziękowanie za udział w 27. Finale WOŚP_1

07 marca 2019 r. w OK Tkacz odbyło się uroczyste podsumowanie 27. Finału WOŚP, podczas którego zaprezentowano rozliczenie zebranych pieniędzy oraz wręczono podziękowania wszystkim instytucjom zaangażowanym w tegoroczny finał. W imieniu wolontariuszy z Wyspiańskiego podziękowanie odebrała p. J. Kobyłecka. Łącznie w naszym sztabie zebrano 201638,96 zł.

Akcję „NIEboRAKOWI’’  wspomogło  łącznie 10 osób  m.in.  dwie uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim: Paulina Wydra z klasy 1FoF i Karolina Wójciak  z klasy 2FoF oraz dwie uczennice ze szkoły w Wiadernie: Marysia  i Ola. Jedno ze strzyżeń w całości wykonała uczennica klasy 3F Aleksandra Czajka. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich był przyjazd jednej ofiarodawczyni aż z Łodzi. Fundację  „Rak’n’Roll’ wspomogły cztery osoby.  Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w obie akcje i przypominamy, że włosy można oddawać przez cały rok szkolny. Włosy muszą mieć minimum 25 cm długości w przypadku akcji „Daj włos” i minimum 30 cm dla Stowarzyszenia NIEboRAKOWI.

27. Finał WOŚP z udziałem wolontariuszy z Wyspiańskiego_35

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w akcji charytatywnej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, które dokonują diagnozy oraz udzielają pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Od samego rana wolontariusze krążyli po mieście i zbierali pieniądze do puszek. Po południu, na specjalnie zaaranżowanym stanowisku, uczennice zaplatały warkoczyki i malowały dziecięce twarzyczki. W tegorocznym finale pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste” wzięły udział uczennice:

- Marta Biedrowska, Aleksandra Heleniak, Paulina Jędrzejczyk, Katarzyna Lesiak, Kinga Senyk, Justyna Sil, Katarzyna Woźniak, Angelika Ziółkowska (stylizacje fryzjerskie),

- Maria Gogól, Natalia Jurda, Wiktoria Papież, Liliana Sarnecka, Klaudia Sońta, Natalia Woźniak (malowanie twarzy),

- Aleksandra Bojanowska, Milena Bykowska, Małgorzata Choróbska, Joanna Dębiec, Magdalena Gierach, Julita Jończyk, Anna Kubryn, Zuzanna Pardej, Aleksandra Przybyłek, Weronika Śmiechowicz (zbiórka pieniędzy do puszek).

Opiekunkami młodzieży podczas tegorocznego finału były nauczycielki: Joanna Kobyłecka i Kinga Remisz-Szewczyk.

Podziękowania od Fundacji Miasto Kotów dla Wyspiańskiego_6
Podziękowania od Fundacji Miasto Kotów dla Wyspiańskiego_5

W grudniu podczas szkolnego "Święta Ziemi" odbywał się charytatywny kiermasz na rzecz podopiecznych piotrkowskiej Fundacji Miasto Kotów, w który zaangażowało się wielu naszych uczniów i nauczycieli. Uczniowie klas Liceum Plastycznego, którzy pomogli w organizacji, oraz uczniowie i nauczyciele, którzy przekazali różne dary na kiermasz, otrzymali od Fundacji podziękowania. Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie tak chętnie angażują się w działania charytatywne.

Świąteczne dary dla TTMiOnZ_4

W dniu dzisiejszym przekazaliśmy karmę i maskotki zbierane przez uczniów i nauczycieli dla podopiecznych Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. W akcję zbiórki na rzecz zwierząt włączyli się uczniowie z klas: 1FoF, 1G, 1LP, 2FoF, 2G, 2LP, 3F, 3FoG, 3LP, 4Fo, 4FG.

ŚWIĄTECZNIE W DOMU SAMOTNEJ MATKI _32

Dzisiaj klasa 3F z opiekunem panią Eweliną Grałek odwiedziła Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi, aby wykonać świąteczne fryzury. To był dzień pełen wyzwań - młodzież dobierała fryzury do kształtu twarzy, robiła różne koloryzacje, obcinała włosy i stylizowała je zgodnie z życzeniem klientki. Młodzi fryzjerzy mieli prawdziwe wyzwania i test wiedzy przed egzaminem, dodatkowo był to sprawdzian z empatii i z ogromną przyjemnością stwierdzam, że wszystko wypadło wzorowo. Mamy są piękne, miały czas, żeby chwilę się zrelaksować podczas zabiegów fryzjerskich, ponieważ dziewczęta zadbały również o maluchy na świetlicy. Siostry, które prowadzą Dom Samotnej Matki obdarowały nas prezentami świątecznymi w postaci kalendarzy, żebyśmy przez cały rok pamiętali o nich.

Organizatorka akcji Ewelina Grałek bardzo dziękuje młodzieży za ogromne zaangażowanie i serce włożone w tą akcję, oraz środowisku patriotycznemu z Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi, którzy sfinansowali 50% kosztów dojazdu. Nie można przy tych podziękowaniach nie wspomnieć o panu Rosiaku, który również dołożył swoją cegiełkę a ponad to szczęśliwie i w miłej atmosferze dowiózł nas na miejsce.

Stylizacje na święta w Środowiskowym Domu Samopomocy_4
13 grudnia uczniowie z klasy 3 F odwiedzili ŚDS, aby zrobić świąteczne fryzury uczestnikom terapii zajęciowej. Młodzież pod okiem opiekuna pani Eweliny Grałek farbowała, stylizowała i strzygła fryzury zarówno damskie jak i męskie. Wszystkim podopiecznym i opiekunom życzymy Wesołych Świąt i obiecujemy, że wrócimy do Was przed feriami zimowymi.

Finał akcji

Podsumowaliśmy akcję "Pieluszka dla maluszka". W dzisiejszym dniu wszystkie zebrane rzeczy i środki finansowe trafiły do potrzebujących dzieci pod opieką Fundacji 'Gajusz'. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc