1.04.2019r. po długiej, ale ciekawej podróży dotarliśmy do hotelu Posejdon Palace w miejscowości Leptokaria w Grecji, gdzie spędziliśmy prawie dwa tygodnie. Staże zawodowe w Grecji rozpoczęliśmy szkoleniem z zakresu bhp. Następnego dnia wdrażaliśmy się do obowiązków zawodowych w salonie męskim Lux Barber Shop, gdzie poznaliśmy nowe techniki strzyżenia męskiego. Obserwowaliśmy pracę fachowców w tej dziedzinie, którzy pokazywali i omawiali sprzęt fryzjerski oraz wzięliśmy czynny udział w pracy swoich mentorów. W następnych dniach, pod okiem profesjonalnej greckiej fryzjerki, doskonaliliśmy swoje umiejętności i zainteresowania fryzjerskie. Odwiedziliśmy także typowy grecki salon fryzjerski damsko – męski w miejscowości Platamonas, co pozwoliło nam zapoznać się ze specyfiką pracy salonów fryzjerskich w Grecji. Nasz pobyt oprócz nauki i doskonalenia umiejętności zawodowych uatrakcyjniony był licznymi wycieczkami: wyjazd na Meteory, zwiedzania wyspy Skiatos, rejs statkiem po morzu Egejskim, zwiedzanie Saloników itp.

Zachęcamy wszystkich ciekawych świata do nauki w zawodzie "technik usług fryzjerskich", bo to właśnie dzięki temu mogliśmy uczestniczyć w stażach zawodowych w Grecji, które w całości były sfinansowane z unijnych funduszy europejskich.

 

19 marca 2019r. młodzież z Wyspiańskiego uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie w Muzeum Narodowym w Krakowie wystaw pt. Wyspiański oraz Wyspiański. Nieznany. Po wystawach dotyczących prac patrona naszej szkoły oprowadziła nas pani Danuta Godyń – kurator wystawy. Przed zwiedzaniem wystawy mogliśmy obejrzeć wnętrze Domu Towarzystwa Lekarskiego w Krakowie, którego wystrój i meble zaprojektował Stanisław Wyspiański. Na zakończenie wycieczki odbyliśmy spacer po Starym Rynku, gdzie oglądaliśmy wnętrze Bazyliki św. Franciszka oraz Kościoła Mariackiego.

Mija drugi dzień pobytu na praktykach w Leptokarii w Grecji w ramach projektu PO WER „Z ZSP nr 6 w Tomasowie Mazowieckim na europejski rynek pracy”. Wczoraj wszyscy uczniowie przeszli szkolenie BHP, a już od dziś biorą udział w zajęciach zawodowych. Fryzjerzy uczestniczyli w praktykach w salonie BARBER SHOP LUX w miejscowości Larisa. Fototechnicy szlifowali swoje umiejętności wykonując zdjęcia portretowe w plenerze. Graficy i plastycy projektowali loga indywidualne i grupowe, przygotowując materiały do pierwszego zadania projektowego. W chwilach relaksu korzystamy z pięknej pogody podziwiając masyw Olimpu i spacerujemy brzegiem Morza Egejskiego.

 

08.03.2019 r. uczniowie klasy czwartej Liceum Plastycznego uczestniczyli w Dniach Otwartych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Młodzi artyści, zgodnie z własnymi zainteresowaniami, zwiedzili Wydziały: Grafiki, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz, Rzeźby i Działań Interaktywnych oraz Malarstwa i Rysunku. Uczestniczyli również w spotkaniach z wykładowcami oraz Dziekanem Panem Marcinem Mielczarkiem, pozyskując istotne informacje na temat rekrutacji i nauki w ASP. Uczniowie mogli także przyjrzeć się z bliska pracy studentów oraz obejrzeć ich obrazy, rzeźby, tkaniny, animacje czy projekty użytkowe.

Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Katarzyna Jaworska, Anna Porczyk.

joomplu:23218
{joomplucat:1524 limit=3|columns=3|ordering=random}

 

joomplu:22912

W dniu 29.01.19r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wycieczce do Warszawy. Program obejmował zwiedzanie wystawy Body Worlds & The Cycle of Life, ekspozycji paleontologicznej w Muzeum Ewolucji oraz wystawy plenerowej "Królewskie Ogrody Światła" w Wilanowie.

 {joomplucat:1503 limit=6|columns=3|ordering=random}

 joomplu:22166

W dniu 05.12.2018r. uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych.

W trakcie dwugodzinnego pobytu w Muzeum młodzież miała możliwość pogłębienia swojej wiedzy o powstaniu warszawskim i zrozumienia przyczyn jego wybuchu. Ekspozycja muzealna oddziałująca obrazem, światłem i dźwiękiem skłaniała do refleksji i zadumy nad losem wielu tysięcy mieszkańców stolicy 1944 roku. Była to wyjątkowo przejmująca i ucząca patriotyzmu lekcja historii.

Kolejnym punktem wycieczki młodych artystów była Akademia Sztuk Pięknych – najstarsza polska wyższa uczelnia artystyczna. Pod kierunkiem pana Piotra Wachowskiego uczniowie zwiedzili Wydział Malarstwa i Grafiki i z  bliska przyjrzeli się pracy studentów.

Młodzież obejrzała również wystawę dzieł Wojciecha Fangora i dr. hab. Łukasza Majcherowicza.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Katarzyna Jaworska, Anna Porczyk, Martyna Rękorajska.

{joomplucat:1473 limit=6|columns=3|ordering=random}

 

 joomplu:21946

W dniu 13 listopada uczniowie ZSP nr 6 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie wstawy prezentującej twórczość Patrona naszej szkoły – Stanisława Wyspiańskiego, znajdującej się w Muzeum Narodowym. Wystawa zrobiła ogromne wrażenie na młodzieży. Uczniowie obejrzeli dzieła artysty z różnych dziedzin sztuki m.in. projekty witraży do okien katedry krakowskiej, szkice z czasów szkolnych, projekty scenograficzne i typograficzne a także portrety i pejzaże oraz przedmioty rzemiosła artystycznego i rzeźby. Dzięki wystawie młodzież mogła przekonać się, jak wszechstronnym i utalentowanym człowiekiem był Patron naszej szkoły. Sprzyjająca słoneczna pogoda pozwoliła podziwiać witraże Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, a w szczególności witraż „Bóg Ojciec” znajdujący się w zachodnim oknie nad chórem. Ponadto uczniowie zwiedzili najpiękniejsze zabytki miasta znajdujące się na regularnym, kwadratowym Rynku Głównym Krakowa m.in.: Sukiennice, Kościół Mariacki, kościół św. Wojciecha. Spacer uliczkami Krakowa pozwolił młodzieży poznać miejsce zamieszkania małego Stasia tj. kamienicę przy ul. Kanonicznej, w której ojciec artysty miał swoją pracownię rzeźbiarską. Uczestnicy wycieczki podziwiali również zespół budowli Zamku Królewskiego na Wawelu. Punktem kulminacyjnym wyjazdu było dotarcie do Kościoła o. Paulinów na Skałce, gdzie znajduje się Krypta Zasłużonych, w której od 1907 roku spoczywa także Stanisław Wyspiański. Wyjazd był dla wszystkich uczestników wspaniałą lekcją historii o Polsce oraz wybitnym artyście malarzu, jakim był nasz Patron.

Kierownik wycieczki: P. Godala

Przewodnik wycieczki: A. Tataradziński

Opiekunowie: A. Porczyk, M. Przybyłkowicz.

{joomplucat:1454 limit=6|columns=3|ordering=random}

 

W dniu 03.10.02018r. uczniowie klasy 1 Liceum Plastycznego obejrzeli spektakl pt.: „Król Edyp” w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Sztukę w reżyserii Jarosława Szweca przedstawili aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa.

Przedstawiona na scenie tragedia Sofoklesa oparta została na jednym z najbardziej znanych mitów greckich. Uczniowie mieli okazję obejrzeć uwikłanie człowieka we własne przeznaczenie oraz złudną wiarę w jego indywidualną wolę. Człowiek w kulturze greckiej widziany jest jedynie jako igraszka bogów, którzy decydują o jego losie.

Opiekunami wyjazdu były Panie: Agnieszka Suska i Anna Porczyk.

joomplu:21311
{joomplucat:1418 limit=3|columns=3|ordering=random}

 joomplu:21278

W dniu 21.09.18r. uczniowie naszej szkoły z klas: 1FoF, 2FoF, 3F uczestniczyli w Targach Fryzjerskich i Kosmetycznych w Nadarzynie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję by zapoznać się z nowymi trendami oraz nowościami proponowanymi przez wystawców różnych firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Podczas targów spotkali się z różnymi znanymi osobami we fryzjerstwie i nie tylko. Wyjazd został zorganizowany przez nauczyciela panią Justynę Piątek. Opiekę nad uczniami sprawowali również: pani Ewelina Grałek, pani Anna Porczyk.

{joomplucat:1411 limit=6|columns=3|ordering=random}

 

joomplu:20772

Po raz kolejny uczniowie ZSP nr 6 mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym. Tym razem rajd przebiegał na trasie Tomaszów – Spała – Ciebłowice – Spała – Tomaszów. W Ciebłowicach uczestnicy mieli zaplanowany postój na ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i grą w piłkę siatkową plażową.

Celem rajdu było promowanie aktywnego spędzania czasu, rozwijanie turystyki rowerowej, popularyzacja walorów przyrodniczych jak i przepisów ruchu drogowego w zakresie ruchu rowerów oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze.

Opiekunami i organizatorami rajdu byli pan Adam Tataradziński i pan Paweł Godala.

{joomplucat:1381 limit=6|columns=3|ordering=random}