Agata Majda, absolwentka Liceum Plastycznego im. S. Wyspiańskiego, studentka 3 roku malarstwa i 1 roku projektowania ubioru na łódzkiej ASP, zaprasza na wernisaż swojej trzeciej już indywidualnej wystawy, która odbędzie się 22 marca w MDKu w Rawie Mazowieckiej. Jesteśmy dumni i zapraszamy!

Zapraszamy na wernisaż_1

Uczennice naszej szkoły: Aleksandra Kubik i Aleksandra Pietruszczak otrzymały stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019 za bardzo dobre wyniki w nauce i aktywną pracę na rzecz szkoły. Gratulujemy :)

Stypendystki Prezesa Rady Ministrów 2018/2019_4

Dnia 9 marca 2019 roku odbył się na stadionie 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz. piknik wojskowy z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. W uroczystościach rocznicowych udział wzięła młodzież z klas II naszej szkoły wraz z opiekunami Barbarą Miszczuk i Małgorzatą Rybak. Podczas pikniku można było zapoznać się z wyposażeniem wojskowym żołnierzy, podziwiać ich wyszkolenie oraz posłuchać wojskowej orkiestry. Nasza młodzież miała okazję sprawdzenia swoich umiejętności językowych z uczestniczącymi w pikniku żołnierzami armii amerykańskiej oraz zrobienia sobie z nimi pamiątkowych fotografii.

Piknik wojskowy_4

05 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z dr Justyną Biernat, współzałożycielką Fundacji "Pasaże Pamięci", działającej w naszym mieście. Dr Justyna Biernat zajmuje się pedagogiką teatru, realizuje projekty edukacyjno-artystyczne poświęcone wielokulturowej historii Tomaszowa. Wydała książkę zatytułowaną "Sen o teatrze". Listy z tomaszowskiego getta" zawierającą listy Izraela Aljuhe Orenbacha do Edith Blau. Spotkanie uświetnił występ Aleksandry Żegnałek z klasy 2LP, która zaśpiewała piosenkę Magdy Umer "Miasteczko Bełz".

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w PCAS_11

Dnia 27.02.2019 r. w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Maz. uczniowie kl. III Fo z panem Dariuszem Kubrynem i panią Małgorzatą Wojtkiewicz uczestniczyli w uroczystym złożeniu kwiatów pod tablicą pułkownika Witolda Pileckiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W uroczystości wzięli udział: Dyrektor IPN oddz. Łódź - dr Dariusz Rogut, Starosta Tomaszowski – p. Mariusz Węgrzynowski, Wicestarosta  - p. Leszek Ogórek, Członkowie Zarządu – p. Elżbieta Łojszczyk, p. Marek Kubiak i p. Michał Czechowicz.

Sukces absolwenta Liceum Plastycznego im. S. Wyspiańskiego_1

Michał Popek – absolwent Liceum Plastycznego im. S. Wyspiańskiego w Tomaszowie Maz., a obecnie student II roku rzeźby ASP w Łodzi zwyciężył w konkursie na projekt statuetki Jonaszka, która będzie główną nagrodą w ogólnopolskim Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty w ramach festiwalu OFF-Północna, organizowanym przez łódzki Teatr Muzyczny. Każda statuetka jest unikatowa ze względu na pęczek mchu zatopiony w przezroczystej żywicy. Jej kształt pozwala widzowi na swobodną interpretację – jednym może przypominać mikrofon, innym - kroplę deszczu. Inspiracją dla autora była piosenka „Pamiętajcie o ogrodach” Jonasza Kofty. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!