Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 zaprasza na sprawdzian uzdolnień do klasy pierwszej Liceum Plastycznego, który odbędzie się w dniu 17 czerwca 2019 r. o godz. 9.00 w siedzibie szkoły.

Informacje szczegółowe znajdują się w załączniku do pobrania:

REKRUTACJA 2019/2020

Link do logowania:

W dniu 14.06. w PCAS odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Życie jest dziwne”, w którym nagrody zdobyli uczniowie klasy 2FoF: Damian Kaczor – II miejsce i Natalia Kowalewska – III miejsce. Koordynatorem konkursu była pani Małgorzata Wojtkiewicz. Gratulujemy!

13.06. odbył się I Antoniański Bieg Rekreacyjny w Parku Solidarności, w którym wzięła udział reprezentacja naszej szkoły.

W dniu 06.06.2019 r. klasa 2LP wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych w Galerii Wnętrz przy ul. Hallera 2 w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie specjalizacji Aranżacja wnętrz dowiedzieli się szczegółowych informacji od specjalistów z branży wnętrzarskiej. Zaprezentowane zostały materiały wyposażenia wnętrz (płytki ceramiczne, oświetlenie, armatura), oraz metody pracy z klientami. Uczniowie mogli obejrzeć boksy zaprojektowane przez architektów, współpracujących z salonem. Bardzo ciekawym aspektem było spotkanie z panią architekt Edytą Mirzejewską, która wyczerpująco opowiedziała o etapach powstawania projektu wnętrza; wyjaśniała na przykładach problematykę pracy projektantów; odpowiedziała również na pytania uczniów. Organizatorem ze strony szkoły była pani Kinga Remisz-Szewczyk, a  lekcja odbyła się dzięki uprzejmości właściciela Galerii Wnętrz, pana Pawła Surosza.

„Decydując się na udział w projekcie „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych” początkowo odczuwałem strach i niepewność, spowodowane tym , że mogę nie zostać zakwalifikowany, a jednocześnie ogromnie zależało na tej wyjątkowej możliwości  rozwoju moich zainteresowań i kompetencji zawodowych.

Pamiętam, jakie emocje towarzyszyły mnie i moim kolegom, gdy otrzymaliśmy pierwsze informacje dotyczące wyników kwalifikacji. Najpierw ogromny niepokój podczas sprawdzania długiej listy i baczne szukanie numeru mojego wniosku. Pamiętam również radość i ulgę, kiedy miałem już pewność, że zostałem zakwalifikowany. Miałem do zagospodarowania dużą sumę pieniędzy- 6000 złotych. Wiedziałem już, na co je przeznaczę!

Za otrzymane pieniądze postanowiłem zakupić tablet graficzny, dzięki któremu mogę tworzyć, za pomocą specjalnego ołówka, dokładniejsze projekty i grafiki. Postanowiłem kupić lustrzankę cyfrową, która rozwija moje hobby. Kolejnym punktem mojego planu rozwoju jest kurs języka angielskiego i zakup literatury z zakresu grafiki komputerowej.

Dzięki stypendium nabyłem potrzebne mi przedmioty, na których zakup musiałbym długo zbierać pieniądze. Jestem niezmiernie ucieszony z możliwości jakie dało mi stypendium, ponieważ umożliwia mi rozwój moich zainteresowań i kompetencji zawodowych. Wiem, że dzięki temu będzie mi łatwiej rozpocząć prace zawodową po ukończeniu szkoły. Mam nadzieję, że moi młodsi koledzy będę mogli również skorzystać a takiej formy pomocy.

Patryk – klasa 3, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

W dniu 06.06.19r. uczniowie klasy II FoF, pod opieką Pani Justyny Piątek, odwiedzili komendę Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie wysłuchali pogadanki z zakresu przepisów przeciwpożarowych oraz zapoznali się z organizacją i funkcjonowaniem Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Spotkanie młodzieży z pracownikami Państwowej Straży Pożarnej dało im możliwość pogłębienia wiedzy dotyczącej pracy strażaka. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat jak zachować się w chwili zagrożenia. Młodzież wróciła zadowolona po miło spędzonym czasie w straży.

W dniu 04.06. w Licem Plastycznym w Częstochowie odbył się montaż wyróżnionych prac tegorocznych dyplomantek specjalizacji Aranżacja wnętrz oraz Projektowanie graficzne. Na wystawę Ogólnopolskie Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych „DYPLOM 2019” pojechały prace: Aleksandry Jaskulskiej, Łucji Jędrzejczak, Magdy Staruch oraz Patrycji Warczyńskiej.

W dniu 30 maja 2019 r. kilkoro uczniów klasy trzeciej  Liceum Plastycznego wzięło udział w zajęciach pt. "Lapbook - wykorzystanie w nauce historii sztuki". Celem warsztatów, było pokazanie uczniom, czym jest lapbook, w jaki sposób można go zrobić, jak może przydać się do tworzenia bazy notatek i informacji z historii sztuki. Lapbook, tłumaczone jako "książka na kolanach" to rodzaj samodzielnie wykonanej przez ucznia książki - teczki,  zawierającej ważne informacje na konkretny temat. Taki sposób tworzenia notatek wyzwala kreatywność, uczy wybierania najważniejszych informacji, pozwala stworzyć cała kolekcję teczek powiązanych ze sobą  jakimś motywem. W czasie zajęć uczniowie tworzyli lapbooki o swoim ulubionym artyście. Taka forma połączenia wiedzy teoretycznej z jej praktycznym wykorzystaniem spotkała się z zainteresowaniem uczniów i na pewno ten typ warsztatów będzie kontynuowany. Warsztaty zorganizowała i poprowadziła p. J. Mulawa.