8 maja to Narodowy Dzień Zwycięstwa przypadający w 74 rocznicę zakończenia wojny w Europie. 74 lata temu w kwaterze głównej, w obecności przedstawicieli czterech mocarstw alianckich, Niemcy podpisały akt bezwarunkowej kapitulacji. Z tej właśnie okazji na Cmentarzu Wojennym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość patriotyczna, w której uczestniczyli uczniowie z klas I FoF, I G, I LP, 3 FoG, 3 LP. Władze samorządowe, kombatanci, wojsko, młodzież i mieszkańcy miasta złożyli hołd tym, którzy walczyli w obronie Ojczyzny. Na uroczystości obecna była Pani Dyrektor Szkoły Magdalena Fałek oraz Grono Pedagogiczne ZSP nr 6: Pani Martyna Rękorajska, Pani Katarzyna Jaworska, Pan Adam Tataradziński oraz Pan Marcin Przybyłkowicz.