W poniedziałek (27.05.) uczniowie klasy 3F, na zajęciach z panią Eweliną Grałek, mieli okazję przetestować działanie prądów D’Arsonvala. Jest to nowość w pracowni, która wywołuje duże zainteresowanie. Młodzież bardzo chętnie wykonywała zabiegi prądami na skórze głowy. Praca prądów opiera się głównie na oddziaływaniu na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry. Iskrzenie, które powstaje miedzy elektrodą a skórą ma korzystny wpływ na tkankę podskórną. Wytwarzający się ozon posiada działanie dezynfekujące. Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, lepsze odżywianie i przemianę materii w tkance skórnej. Zabieg darsonwalizacji działa przeciw trądzikowi, przeciw wypadaniu oraz przetłuszczaniu włosów. Uczniowie byli zachwyceni działaniem prądów a nowe doświadczenie z pewnością przyda im się w dalszej karierze.