W dniu 30 maja 2019 r. kilkoro uczniów klasy trzeciej  Liceum Plastycznego wzięło udział w zajęciach pt. "Lapbook - wykorzystanie w nauce historii sztuki". Celem warsztatów, było pokazanie uczniom, czym jest lapbook, w jaki sposób można go zrobić, jak może przydać się do tworzenia bazy notatek i informacji z historii sztuki. Lapbook, tłumaczone jako "książka na kolanach" to rodzaj samodzielnie wykonanej przez ucznia książki - teczki,  zawierającej ważne informacje na konkretny temat. Taki sposób tworzenia notatek wyzwala kreatywność, uczy wybierania najważniejszych informacji, pozwala stworzyć cała kolekcję teczek powiązanych ze sobą  jakimś motywem. W czasie zajęć uczniowie tworzyli lapbooki o swoim ulubionym artyście. Taka forma połączenia wiedzy teoretycznej z jej praktycznym wykorzystaniem spotkała się z zainteresowaniem uczniów i na pewno ten typ warsztatów będzie kontynuowany. Warsztaty zorganizowała i poprowadziła p. J. Mulawa.