Rozwój zawodowy

Projekt nr: 2023-1-PL01-KA121-VET-000114938

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów – 2024

Dnia 29 lutego 2024 r. w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Z rąk Wojewody Łódzkiego pani Doroty Ryl i Łódzkiego Kuratora Oświaty pana Janusza Brzozowskiego dyplom za osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023 odebrał Kamil Adamiec uczeń klasy 3 Technikum nr 5 o kierunku technik usług fryzjerskich. W Liceum Sztuk Plastycznych po raz kolejny stypendystką została Anna Wąchała, obecnie uczennica klasy maturalnej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wernisaż poplenerowy: Plener w Nadleśnictwie Smardzewice

W Galerii „Wyspa” w ZSP 6 w Tomaszowie Maz. otwarto dziś wystawę, która jest podsumowaniem pleneru w Swolszewicach Małych. Nadleśnictwo Smardzewice gościło młodych artystów oraz fotografów, którzy podczas pleneru stworzyli piękne obrazy oraz fotografie. Na wernisażu mieliśmy przyjemność gościć Nadleśniczego pana Marcina Gołębiowskiego oraz leśniczego pana Tomasza Rogaczewskiego. Dziękujemy Nadleśnictwu Smardzewice za zaproszenie i wspólny plener, który rozpoczął współpracę szkoły z Nadleśnictwem Smardzewice – Lasy Państwowe. Fotoreportaż: Paweł Adamiec.

Spotkanie z reżyserem

Uczniowie z klasy 3Fo wzięli udział w spotkaniu z p. Janem Jakubem Kolskim, polskim reżyserem, scenarzystą, operatorem i producentem, autorem zarówno filmów dokumentalnych, fabularnych jak i sztuk teatralnych. Spotkanie rozpoczęła projekcja filmu pt.: “Wacław Szewczyk – niezłomne serce”. Opiekunem młodzieży był p. Jakub Maciejek. Zdjęcia: Paweł Adamiec.

Plener malarsko – fotograficzny

W dniach 27 – 28 października 2023 r. przy współpracy z Nadleśnictwem Smardzewice – Lasy Państwowe odbył się plener dla uczniów Liceum Sztuk Plastycznych i fotografów z technikum. Plener artystyczny to rodzaj warsztatów twórczych, czas niezwykłej mobilizacji, szukania wizji oraz okazja do lepszego poznania się.

Uczniowie naszej szkoły korzystali z gościnności Leśnego Ośrodka Szkoleniowego „Nagórzyce”, w którym podejmowali działania malarsko – rysunkowe oraz intermedialne. Młodzi artyści poszukiwali własnych rozwiązań kolorystycznych i kompozycyjnych pod okiem nauczycieli przedmiotów artystycznych: pani Anny Kunki – Kawełczyk, pani Anny Marii Jurewicz, pana Jarosława Szewczyka. Podczas pleneru powstało wiele ciekawych obrazów, które zostaną zaprezentowane na wystawie w naszej szkole.

W plenerze wzięło udział 18 uczniów. Pierwszy raz poznali, jak  maluje się poza pracownią artystyczną, w zupełnie innych warunkach i w otoczeniu przyrody.

Dziękujemy Nadleśnictwu Smardzewice – Lasy Państwowe za współpracę z ZSP nr 6.

https://www.facebook.com/Nadlesnictwo.Smardzewice/

Warsztaty filmowe w PCAS

W dniu 24.10 uczniowie klasy 5Fon o profilu technik fotografii i multimediów wybrali się do PCAS. Dzięki uprzejmości Pani dyrektor Doroty Ignasiak młodzież naszej szkoły mogła zobaczyć i „dotknąć” profesjonalnego sprzętu do produkcji filmowej, w który wyposażone jest PCAS. Na pokazie można było zobaczyć kamery, sprzęt oświetleniowy oraz komputerowy. Uczniowie mogli sami popróbować ustawienia świateł na scenie, jak to ma miejsce podczas spektakli czy koncertów. Prelegentem był Pan Paweł Zysiak, pracownik PCAS zajmujący się na co dzień tym tematem. Bardzo dziękujemy za ciekawy wykład i pokaz.

Londyn – ALTERNATIVE HAIR SHOW 2023

Alternative Hair Show to coroczny charytatywny pokaz fryzjerski, zrodzony z pasji i miłości, którego głównym celem jest pomoc w finansowaniu badań nad nowotworami krwi u dzieci, wspieranie rodzin z chorym dzieckiem i wspieranie globalnych projektów w zakresie szkolenia personelu medycznego. Alternative Hair Show to nie tylko zbieranie pieniędzy, ale także prezentacja na scenie pracy fryzjerów- prawdziwych artystów i wizjonerów. W tym roku możliwość podziwiania sztuki fryzjerskiej na żywo w Londynie mieli: p. Włodzimierz Białkowski – nauczyciel zawodu z ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz. oraz uczeń klasy 3 Technikum nr 5 w zawodzie technik usług fryzjerskich o profilu kosmetycznym – Kamil Adamiec, który również przygotował fotorelację.

Targi gamingowe

Uczniowie z klas: 5Fon, 3G oraz 2G odwiedzili targi Blu Game Show 2023 w Bydgoszczy. Na imprezie można było zobaczyć najnowsze trendy jeśli chodzi o sprzęt gamingowy (komputery, monitory, konsole itp.) oraz oprogramowanie. Odwiedzający mogli spróbować swoich sił w wielu grach, zarówno w tych nowych np. Wiedźmin, jak i starych takich jak Mario. Na w/w imprezie można było również zobaczyć pokaz modelowania 3D oraz przejść wirtualnie po Westerplatte z okresu kampanii wrześniowej.

Targi Nowych Technologii

Uczniowie z zawodu technik fotografii i multimediów wzięli udział w Targach Nowych Technologii, które odbyły się na Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz.

Targi fryzjersko-kosmetyczne w Nadarzynie

W dniu 17.09.23r. uczniowie naszej szkoły z klas: 1F, 2F, 3F, 4FoF, 5FN uczestniczyli w Targach Fryzjersko – Kosmetycznych w Nadarzynie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zapoznać się z nowymi trendami oraz nowościami proponowanymi przez wystawców różnych firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Podczas targów spotkali się z różnymi znanymi osobami we fryzjerstwie oraz kosmetyce. Mogli zobaczyć pokaz fryzur ślubnych Wicemistrzyni Świata we Fryzjerstwie pani Katarzyny Jarzębskiej oraz pokazy barberskie. Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Justyna Piątek oraz pani Anna Porczyk.

Mistrz wśród Mistrzów

W dniach 9-10 września 2023 r odbyły się w Warszawie Targi BEAUTY FORUM & HAIR, czyli wyjątkowe pod względem charakteru i zasięgu wydarzenie dla profesjonalistów branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Przez cały weekend odbywały się pokazy szkoleniowe z zakresu fryzjerstwa i barberstwa.

W niedzielę, na scenie HAIR, wystąpił w pokazie BIANCO ROSSO NERO p. Włodzimierz Białkowski – nauczyciel zawodu z ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz. wraz z p. Wiktorią Adamus i p. Błażejem Adamusem. W przygotowaniach do pokazu aktywnie uczestniczył uczeń klasy 3 Technikum nr 5 w zawodzie technik usług fryzjerskich o profilu kosmetycznym – Kamil Adamiec, który również przygotował fotorelację.  Pokaz inspirowany był współczesnymi czasami i potrzebami dzisiejszej młodzieży.

Kolejne Targi BEAUTY FORUM & HAIR odbędą się 14-15 września 2024 r.

Targi Print Tech Expo

W dniu wczorajszym uczniowie odwiedzili targi Print Tech Expo w Nadarzynie. Na w/w targach można było zobaczyć różne rodzaje druku, na wielu powierzchniach, m in. druk solventowy plakatów, banerów itp. , druk UV na twardych powierzchniach (drewnie, metalu, płytach plexi), druk DTF na koszulkach. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas graficznych 3G, 2G.

Informacja o projekcie – Praktyki zagraniczne 2023/2024

Dobre informacje również w wakacje!

Mimo, że trwają wakacje chcemy podzielić się wspaniałą wiadomością.

Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2023/2024 wezmą udział w kolejnej edycji Praktyk zagranicznych w ramach Akcji 1. Mobilność osób uczących się i kadry w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego programu Erasmus + .

Projekt dedykowany jest dla uczniów kształcących się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik fotografii i multimediów, technik usług fryzjerskich oraz plastyk.

Do udziału w projekcie zostaną wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji (rekrutacja do projektu we wrześniu).

Rezultaty projektu nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055099

W załączeniu przedstawiamy broszurę, która jest jednym z rezultatów naszego projektu nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055099, realizowanego w ramach Akredytacji Erasmusa nr 2021-PL01-KA120-VET-000047346, na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach którego 28 uczniów naszej placówki odbyło swoje praktyki we Włoszech, w dniach 3-14.10.2022 r.

Projekt dedykowany był dla 28 uczniów kształcących się w dziedzinie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik fotografii i multimediów, technik usług fryzjerskich oraz plastyk. Do udziału w projekcie zostali wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji. Nabór miał charakter dobrowolny – oparty na zgłoszeniach do udziału w mobilności.

W ramach projektu nasi podopieczni rozwinęli swoje umiejętności zawodowe, językowe oraz społeczne, podczas zajęć praktycznych jak i programu kulturowego. Było to niezwykle ważne doświadczenie dla naszej młodzieży jak i opiekunów, ponieważ oprócz rozwoju swojej wiedzy i kompetencji mieli możliwość poznania innego kraju, jego kultury i tradycji.

Warsztaty fotografii „komórkowej”

W dniu 19.05.2023 uczniowie z klasy 2 fo z kierunku technik fotografii i multimediów wzięli udział w warsztatach fotografii „komórkowej”, prowadzonych przez  Kamilę Brauer, prężnie udzielającą się z mediach społecznościowych. Warsztaty odbyły się w ramach projektu #Zoom_na_Łódzkie. 

Nasi uczniowie zapoznali się bliżej z funkcjami swoich telefonów oraz z bezpłatnym programem  do obróbki zdjęć. Wykonywali m.in portrerty – głównie oparte na selfie, portrerty grupowe oraz makro 🙂 

Dziękujemy Pani Kamili za cenną lekcję i upominki 🙂

Opiekunem grupy była Pani Joanna Goździk. 

Targi Film Video i Foto – Łódź 21.04.2023

W dniu 21.04.2023 uczniowie klas 2 fo i 3 fof wzięli udział w Łódzkich Targach Film Video i Foto w hali Expo. Mogli tam poznać tajniki branży fotograficznej pod względem sprzętowym, na żywo potestować profesjonalny sprzęt z bardzo wysokiej półki cenowej. Ciekawym przerywnikiem były wykłady organizowane przez twórców fotografii polskiej. Dla szkoły – kierunku foto otworzyły się nowe formy współpracy, dające możliwość dalszego rozwoju. Pogoda dopisała 🙂 a to umiliło wszystkim drogę powrotną na dworzec PKP 🙂 Opiekunami wycieczki byli nauczyciele przedmiotów zawodowych fotograficznych Pani Joanna Goździk i Pan Dariusz Kubryn. 

Targi LOOK i beautyVISION

W miniony weekend tj. 15-16 kwietnia uczniowie naszej szkoły Nikola Górska i Kamil Adamiec wraz z nauczycielem p. Włodzimierzem Białkowskim wzięli udział w targach fryzjersko-kosmetycznych LOOK i beautyVISION w Poznaniu. Uczniowie przyglądali się pracy uczestników konkursów branżowych na poziomie mistrzostw Polski oraz zapoznali się z nowościami do stylizacji i pielęgnacji włosów.

Spotkanie z trychologiem

W dniu 04.04.2023 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów klas fryzjerskich, którą poprowadziła pani Magdalena Parzyszek –  trycholog pracująca w Wawer Clinic. Uczniom przekazano wiele cennych informacji z zakresu trychologii. Zobaczyli zabiegi wykonane na skórze głowy i włosach np: przebieg badania trychologicznego, peeling skóry głowy, analizę w trzech rodzajach światła: białe, spolaryzowane i UV. Uczniowie poszerzyli wiedzę z zakresu pielęgnacji włosów, poznali kosmetyki stosowane w dziedzinie trychologii. Zostały przekazane uczniom karty klienta do przeprowadzenia wywiadu, objaśniono przebieg fizycznego badania: napięcia skóry, pull test, trichoskopię i trichogram oraz zalecenia po wizycie.

Trychologia jest dziedziną zajmującą się tematyką włosów, skóry głowy i różnych schorzeń związanych z ich funkcjonowaniem. W dzisiejszych czasach bardzo często w salonach fryzjerskich działają również trycholodzy, którzy pomagają np. dobrać odpowiednie preparaty do pielęgnacji włosów.

Spotkanie dla uczniów zorganizowała p. Justyna Piątek. Zdjęcia: Wiktoria Lejman i Anna Mieszczankowska.

Wycieczka do Ceramiki Paradyż

Uczniowie klasy 3LSP ze specjalizacji Aranżacja wnętrz zwiedzili ekspozycję w Ceramice Paradyż.

Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta

W dniu 10.02.2023 r. odbyło się spotkanie uczniów kl. I G z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta, panią Agnieszką Drzewoską-Kovač. W trakcie prelekcji młodzież dowiedziała się, co to znaczy być świadomym konsumentem. Poznała więc swoje prawa i regulacje przepisów prawnych w zakresie dokonywania zakupów w sklepach stacjonarnych i internetowych. Ponadto pozyskała wiedzę jak składać reklamację, jak odróżnić rękojmię od gwarancji oraz jaką pomoc może uzyskać od Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta.
Spotkanie zorganizowała p. Monika Sarwińska.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów 2022/2023

Uczniowie naszej szkoły Oliwia Balicka (kl. 4FoN), Patrycja Pacyniak (kl. 4LP), Anna Wąchała (kl. 4LSP), Karol Kaczorowski (kl. 4G) odebrali Dyplomy Stypendystów Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce. Serdecznie gratulujemy!

RemaDays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku

2 lutego grupa uczniów z zawodu technik grafiki i poligrafii cyfrowej wzięła udział w targach z branży poligraficznej i reklamowej RemaDays Warsaw. Wyjazd stanowił okazję do zwiększenia wiedzy przedmiotowej uczniów, poznania innowacji i nowych technologii branżowych. Uczniowie zapoznali się z ofertami europejskich producentów maszyn, materiałów do druku z dziedziny poligrafii i produkcji reklamowej.

Szkolenie fryzjerskie z koloryzacji – 30.01.2023

30 stycznia 2023 r. uczeń klasy 2F Kamil Adamiec wziął udział w szkoleniu z koloryzacji kwaśniej Montibello HOLA ĒCLAT prowadzonym przez Martynę Marię Mosiołek.

Szkolenie z M3Media

W dniu 15.09.2022 odbył się pokaz oklejania samochodu folią, który poprowadzili panowie Radosław Bernaciak i Dominik Tasior z firmy M3Media. Pan Radosław Bernaciak najpierw wyłożył trochę teorii na temat oklejania folią, a następnie uczniowie zobaczyli jak wygląda proces jej klejenia. Młodzież miała również możliwość samodzielnego oklejania samochodu folią pod okiem fachowców z M3Media. Koordynatorem spotkania był pan Jakub Maciejek.

Szkolenie trychologiczne

W dniu 11.05.2022r.w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów klas fryzjerskich z trychologiem p. Magdaleną Parzyszek, pracującą w Wawer Clinic. Podczas spotkania uczniowie zdobyli wiele cennych informacji z zakresu trychologii oraz zobaczyli zabiegi wykonane na skórze głowy i włosach np: badanie trychologiczne, oczyszczanie wodorowe, infuzję tlenową. Poznali działanie mezoterapii, dermapenu oraz dermarolera. Młodzież poszerzyła wiedzę z zakresu pielęgnacji włosów oraz poznała kosmetyki stosowane w dziedzinie trychologii.

Trychologia jest dziedziną zajmującą się tematyką włosów, skóry głowy i różnymi schorzeniami związanymi z ich funkcjonowaniem. W dzisiejszych czasach bardzo często w salonach fryzjerskich działają również trycholodzy, którzy pomagają m.in. dobrać odpowiednie preparaty do pielęgnacji włosów.

Spotkanie dla uczniów zorganizowała p. Justyna Piątek. Fotorelacja: Paweł Adamiec kl. 3FoN i Kacper Groń kl. 3FoF.

Szkolenie z obsługi drukarki laserowej

21.09.2021 r. odbyła się prezentacja drukarki laserowej OKI C 711WT drukującej białym tonerem. Dzięki zastosowaniu białego tonera jest możliwy druk na ciemnych i kolorowych podłożach, bez wykonywania dodatkowego poddruku. Technika ta daje ciekawe możliwości przy produkcji koszulek i nadrukach na innych tkaninach. Prezentację poprowadził Jakub Maciejek – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Pokaz barberski

03.03.2020r.uczniowie kl.3FoF mieli okazję zobaczyć strzyżenie męskie typu „FADE”, które wykonał p. Bartłomiej Karpiński – fryzjer pracujący w Centrum Urody p. Izabelli Osenki. Pan Bartłomiej jest fryzjerem, który odbył wiele szkoleń z zakresu strzyżeń męskich oraz brody i nadal się szkoli, ponieważ jest to zawód, który wymaga od nas ciągłego rozwoju i tego byśmy byli na czasie z nowymi trendami. Spotkanie zorganizowała p. Justyna Piątek.

Warsztaty z formami ALSTOR i EIZO

Uczniowie z zawodów: technik fotografii i multimediów oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej wzięli udział w warsztatach z firmami ALSTOR i EIZO, które poprowadził pan Tomasz Obłuski z firmy ALSTOR. Spotkanie koordynował pan Jakub Maciejek.

Szkolenie INDOLA

09.02.2020r w Łodzi odbyło się fryzjerskie szkolenie pokazowe z firmy INDOLA, podczas którego zaprezentowano najnowsze trendy wiosna/lato 2020. W szkoleniu uczestniczyły uczennice kl. 2FoF Wiktoria Woś i Karolina Głowacka oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych fryzjerskich p. Justyna Piątek. Podczas pokazu zostały zaprezentowane techniki strzyżeń, koloryzacji oraz stylizacji włosów. Uczestnicy poznali również kreatywne sposoby na wykorzystywanie portolio INDOLA Street Style w salonie, diagnozy modelek, dobór produktów, plan działania. Na koniec odbyła się prezentacja modeli. Wszyscy otrzymali upominki w formie kosmetyków fryzjerskich oraz sprzętu fryzjerskiego. Dodatkowo firma INDOLA ufundowała nagrody niespodzianki – uczennica Karolina Głowacka otrzymała kosmetyk do stylizacji oraz mini prostownicę, natomiast p. Justyna Piątek kosmetyki do stylizacji. Bardzo dziękuję uczennicom Wiktorii Woś oraz Karolinie Głowackiej za ten wspólny wyjazd i uczestnictwo w pokazie. Dziewczyny wróciły zadowolone ze szkolenia, wiele się nauczyły i nie był to dla nich czas stracony. Drodzy fryzjerzy pamiętajcie, że fryzjerstwo to pasja a pasję trzeba ciągle rozwijać.

Grafik na stażu wakacyjnym 

W okresie od 24.06. do 19.07. uczennice 2 klasy uczące się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej odbywały staże zawodowe w firmie M3Media, gdzie poznały praktyczną stronę zawodu grafika i poligrafa. Uczennice korzystały z wielu nowoczesnych urządzeń, poszerzyły swoją wiedzę a także zyskały doświadczenie. Wykonywały pieczątki, przypinki, banery, zaproszenia, oklejały firmowy samochód oraz nadrukowały własne projekty na case telefonów.