Promocja

Piknik Rodzinny w SP nr 11

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w Pikniku Rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 11 w Tomaszowie Maz. prezentując swoje umiejętności zawodowe i umilając czas dzieciom. W pikniku uczestniczyli: Oliwia Książczak, Jakub Stańczyk, Anna Mieszczankowska, Wiktoria Karp, Julia Papierzewska, Zuzanna Urbaszek, Maciej Paliński, Zuzanna Sprusińska, Zuzanna Goszkiewicz, Liliana Ślifierska, Jagoda Kwatek pod kierunkiem nauczycieli: p. S. Fajfera, p. E. Sidwy, p. J. Piątek. Fotorelacja: Wiktoria Lejman, Zuzanna Urbaszek, Anna Mieszczankowska.

Dzień Otwarty – 22.04.2023

W sobotę 22 kwietnia odbył się dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6, podczas którego szkołę odwiedzili uczniowie szkół podstawowych z rodzicami, absolwenci Wyspiańskiego oraz pani Beata Stańczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz. Młodzież i nauczyciele prezentowali ofertę edukacyjną placówki. Goście zwiedzili pracownie zawodowe, artystyczne i przedmiotowe. W ekopracowniach można było wykonywać doświadczenia fizyczne, chemiczne, prowadzić obserwacje makro- i mikroskopowe. Chętni pracowali z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych do nauki geografii i anatomii człowieka. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności zawodowe. Wykonywano m.in. stylizacje fryzjerskie, nadruki na breloczki, skanowanie 3D, sesje fotograficzne, zdjęcia w specjalnie przygotowanej wiosennej fotobudce. Odwiedzający mieli możliwość spróbowania swoich sił w tworzeniu fotografii produktowej w studio. Obejrzeli również proces wywoływania zdjęć w ciemni fotograficznej. Kandydaci do Liceum Sztuk Plastycznych korzystali z konsultacji przed sprawdzianem umiejętności. Goście brali udział w różnych konkursach, quizach na wesoło oraz grach sportowych na sali gimnastycznej. Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za wspólnie spędzone sobotnie przedpołudnie. Zapraszamy do podjęcia nauki w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim.

Fotorelacja: Patrycja Piechna, Wiktoria Błażejewska, Magda Dziąg, Angelika Rzepecka, Ala Świnoga – klasa 2Fo.

Zapraszamy na Dzień Otwarty – 22.04.23

XXI Rawskie Targi Edukacyjne

W dniu 30 marca 2023 roku w przestrzeni wirtualnej odbyły się XXI Rawskie Targi Edukacyjne. Organizatorami byli:
– Powiatowy Urząd Pracy w Rawie Mazowieckiej,
– Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej,
– Urząd Miasta Rawa Mazowiecka.
W tegorocznych Targach udział wzięło 22 wystawców.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła III miejsce na najciekawiej przedstawioną ofertę edukacyjną w formie multimedialnej.

V Tomaszowskie Targi Pracy i Edukacji

28 marca 2023 r. odbyły się V Tomaszowskie Targi Pracy i Edukacji skierowane do ósmoklasistów i osób poszukujących pracy. Na stoisku „Wyspiańskiego” młodzież prezentowała swoje umiejętności w zawodach: technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik usług fryzjerskich o profilu kosmetycznym oraz plastyk. Można było obejrzeć proces powstawania breloczków i nadruków na koszulkach, pracę drukarki 3D, pokaz makijażu, skorzystać ze stylizacji fryzjerskich, wziąć udział w sesji zdjęciowej z motocyklem oraz obejrzeć pracę uczniów LSP, którzy wykonywali rysunki portretowe modelom. Ósmoklasiści oraz ich opiekunowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną ZSP nr 6 na rok szkolny 2023/2024. Miło nam poinformować, że zwyciężyliśmy w konkursie na najlepiej zaaranżowane stoisko szkół ponadpodstawowych i zostaliśmy nagrodzeni kwotą 2000 zł 🙂 Fotorelację z targów wykonali uczniowie z zawodu technik fotografii i multimediów: Wiktor Tyrański i Paweł Adamiec.

Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w naszej szkole 22.04.2023 r. od godziny 9.00!

Mikołajkowy Dzień Otwarty – 2022

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w Mikołajki odbył się Dzień Otwarty dedykowany uczniom szkół podstawowych oraz ich rodzicom. Uczniowie Wyspiańskiego prezentowali ofertę edukacyjną zwracając uwagę na informacje charakterystyczne dla poszczególnych kierunków kształcenia. W programie dnia otwartego znalazły się: Mikołajkowa fotobudka, fryzjerskie metamorfozy, skanowanie 3D, wykonywanie projektów i nadruków na kubki w technice sublimacji, pokaz kalibracji monitora, redukcja zmarszczek w programie Adobe Photoshop, stereoskopowe powiększanie minerałów i skał oraz zajęcia przy sztaludze dla kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie „Świąteczne poszukiwania”. Goście obejrzeli pracownie zawodowe i artystyczne oraz korzystali z konsultacji udzielanych przez nauczycieli. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne dni otwarte. Dziękujemy uczniom ZSP nr 6, którzy zaangażowali się w organizację Mikołajkowego Dnia Otwartego 🙂 Fotobudka: uczniowie klasy 2Fo. Fotorelacja: Ewelina Olszewska.

IV Tomaszowskie Targi Edukacji – oferta dla ósmoklasistów

22 kwietnia 2022 r. odbyły się IV Tomaszowskie Targi Edukacji, podczas których uczniowie klas ósmych zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół średnich. Młodzież z naszej szkoły zaprezentowała swoje umiejętności w zawodach: plastyk, technik usług fryzjerskich o profilu kosmetycznym, technik fotografii i multimediów oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Fotorelację z targów wykonali uczniowie z zawodu technik fotografii i multimediów: Wiktor Tyrański, Kacper Groń i Paweł Adamiec.

Mikołajkowy Dzień Otwarty – 2021

Zgodnie z tradycją naszej szkoły odbył się Mikołajkowy Dzień Otwarty dedykowany uczniom szkół podstawowych oraz ich rodzicom. Uczniowie Wyspiańskiego prezentowali ofertę edukacyjną zwracając uwagę na informacje charakterystyczne dla poszczególnych kierunków kształcenia. W programie dnia otwartego znalazły się: Mikołajkowe stylizacje fryzjerskie, pokaz druku i skanowania 3D, prezentacja pracy w programach Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, poduszkowa sesja fotograficzna w świątecznej scenerii oraz zajęcia przy sztaludze dla kandydatów do Liceum Sztuk  Plastycznych. Goście obejrzeli pracownie zawodowe i artystyczne oraz korzystali z konsultacji udzielanych przez nauczycieli. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne dni otwarte.

Dzień Otwartych Drzwi w Wyspiańskim

Ósmoklasiści oraz ich rodzice poznali ofertę edukacyjną naszej szkoły podczas Mikołajkowego Dnia Otwartego. W programie były spotkania z uczniami i nauczycielami dotyczące specyfiki nauki w danym zawodzie, zwiedzanie pracowni, warsztaty fotograficzne, zajęcia w ciemni, konsultacje dla kandydatów do LSP oraz energetyczna zumba.

Targi Edukacji 2017

W dniu 7 kwietnia br. odbyły się w Tomaszowie Pierwsze Targi Pracy i Edukacji. Wydarzenie to zorganizowane między innymi z myślą o młodzieży  gimnazjalnej, stojącej przed wyborem dalszej drogi kształcenia, miało na celu zapoznanie jej z bogatą i różnorodną ofertą szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta. Wśród promujących się na targach placówek edukacyjnych nie zabrakło także naszego Zespołu, który przedstawił swój dorobek pod hasłem kreatywność, nowoczesność i profesjonalizm. Różnorodne i ciekawe formy prezentacji artystycznych i technicznym umiejętności naszych uczniów, zgromadziły liczną publiczność. Odwiedzający nasze stoisko gimnazjaliści mogli podziwiać między innymi obrazy, rzeźby i płaskorzeźby autorstwa uczniów Liceum Plastycznego. Eksponowane prace, będące wyrazem nowoczesnego spojrzenia na sztukę oraz talentu młodych artystów, powstały na zajęciach z przedmiotów artystycznych, podczas wyjazdowych plenerów i przeglądów regionalnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też szkice w ołówku uczennicy Olgi Wojciechowskiej, której pozowały znane w naszym mieście osoby, między innymi  Prezydent Miasta pan Marcin Witko. Swoje umiejętności zaprezentowała przed gimnazjalistami także młodzież kształcąca się w zawodzie Technik cyfrowych procesów graficznych. Z myślą o młodszych koleżankach i kolegach przygotowała pokaz wizualizacji trójwymiarowej oraz kreślenia rysunków technicznych i grafik wektorowych na papierach wielkoformatowych przy użyciu plotera. Świadectwem jej technicznych  możliwości był  baner reklamowy firmy 3M, wykonany na potrzeby Targów. O atrakcyjności naszego stoiska stanowiły również pokazy misternie wykonanych przez uczniów kierunku Technik usług fryzjerskich fryzur, zaprezentowanych przez modelki. Finezyjne plecionki i warkocze oraz zwiewne loki, jako trendy w modzie fryzjerskiej, nie sprawiały żadnych problemów dla naszej utalentowanej młodzieży i potwierdzały jej umiejętności  w kreowaniu artystycznych wizji. Równie atrakcyjne i twórczo zaprezentowała się w czasie ekspozycji  młodzież ucząca się w zawodzie Fototechnik. Zadbała o oprawę fotograficzną Targów, a efektem jej pracy, wiedzy i zdolności był reportaż z życia stoiska i całości wydarzenia.