Uroczystości

Bitwa o włos 4 – gala finałowa konkursu międzyszkolnego

„Bitwa o włos” – IV Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Tomaszowskiego

W dniu 17 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole IV Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski  o Puchar Starosty Tomaszowskiego. Nad konkursem patronat objęli: Starosta Tomaszowski pan Mariusz Węgrzynowski i Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego pan Marcin Witko. 

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: 

pani Elżbieta Łojszczyk  Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego,

pani Iwona Sudak Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, 

pani Beata Stańczyk Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego,

pan Krzysztof Kuchta Przewodniczący Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim,

pani Karolina Henig – przedstawicielka Ochotniczego Hufca Pracy, 

pani Jadwiga Cieślikiewicz Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim.

Patronat medialny sprawowali: Radio Fama i Portal – Format 3A.  Natomiast instytucjami wspierającymi wydarzenie były: Cech Rzemiosł Różnych w Tomaszowie Mazowieckim i Ochotniczy Hufiec Pracy w Tomaszowie Mazowieckim.

Adresatami „Bitwy o włos” byli uczniowie szkół ponadpodstawowych, dla których fryzjerstwo to nie tylko zawód, ale także zainteresowanie i ogromna pasja. Tegoroczne zadanie konkursowe, zgodnie z tematem: „Kobiecość w czterech porach roku”,  wymagało od uczestników nie tylko wykonania na modelce fryzury wieczorowej, ale i podkreślenia jej kobiecości zgodnie z  typem urody współgrającym z czterema porami roku: wiosną, latem, jesienią i zimą.

W zmaganiach konkursowych udział wzięło 15 młodych fryzjerów z 7 szkół województwa łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego uczących się w zawodzie fryzjera i technika usług fryzjerskich.

Oceny prac konkursowych dokonała i zwycięzców wyłoniła komisja w składzie:

przewodnicząca – Aleksandra Czajka – absolwentka naszej szkoły i gość honorowy

oraz członkowie: pani Beata Stańczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty i pani Agnieszka Ciupa – współwłaścicielka salonu fryzjerskiego „Alchemia Urody”.

Laureatką tegorocznego konkursu została:

Natalia Tworek z Technikum TEB w Piotrkowie Trybunalskim; nagroda rzeczowa i statuetka ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego pana Mariusza Węgrzynowskiego oraz sponsorów konkursu;

Kolejne miejsca zajęły:

II miejsce – Julia Niemiec z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim; nagroda rzeczowa ufundowana przez Cech Rzemiosł Różnych oraz sponsorów konkursu;

III miejsce – Zofia Szczepanik z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. gen. Antoniego Piwowarczyka w Końskich; nagroda rzeczowa ufundowana przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Tomaszowie Mazowieckim oraz sponsorów konkursu;

Wyróżnienie natomiast otrzymali :

Yuliana Demczuk z Zespołu Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika w Rawie Mazowieckiej,

Alicja Szeluga ze Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu,

Kamil Adamiec z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Sponsorami nagród byli:

Hurtownia artykułów fryzjerskich i kosmetycznych „Kaskada”

Hurtownia artykułów fryzjersko-kosmetycznych  „Ponik’s”

Hurtownia fryzjersko-kosmetyczna „EMILIO” Piotr Kubus

Hurtownia Fryzjerska FRYZ

Kaaral Polska s.c.

F.H.U. Kulfoon

apteki, drogerie.

Gala podsumowująca konkurs przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Przybyli na nią również uczniowie szkół podstawowych z Tomaszowa Maz. Spotkanie rozpoczęło się od ciepłych i miłych słów skierowanych do uczestniczących w konkursie uczniów i przygotowujących ich nauczycieli. Następnie w słowno – muzycznym repertuarze zaprezentowała się uzdolniona młodzież naszej szkoły wzbudzająca swym występem szczery zachwyt zebranych. Na tle pięknej scenerii i sugestywnej gry świateł, a także współgrającej z tematem konkursu prezentacji multimedialnej, przedstawiono cztery typy urody kobiecej: wiosnę, lato, jesień i zimę. Całość dopełniły odpowiednio dobrane do pór roku piosenki w wykonaniu młodych wokalistów. Galę swoim wystąpieniem uświetniła absolwentka naszej szkoły Aleksandra Czajka, która w ciekawy sposób opowiedziała o przedłużaniu i zagęszczaniu włosów za pomocą metody siatek microlines.

W przygotowanie konkursu i uroczystej gali zaangażowanych było wiele osób. Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursowych zmagań była nauczycielka przedmiotów zawodowych pani Justyna Piątek.

W przygotowaniu uroczystej gali natomiast udział wziął zespół nauczycieli oraz uczniowie:

– Maja Szeląg, Wiktor Tyrański – prowadzący,

– Oliwia Książczak, Rika Makowska, Zuzanna Gemzała, Zuzanna Świnoga, Jakub Stańczyk – repertuar muzyczny,

– do prezentacji głosu użyczył Damian Jakubowski,

– za oprawę fotograficzną odpowiadali: Kacper Groń, Paweł Adamiec.

W przygotowanie uroczystości włączyła się cała społeczność szkolna tj. nauczyciele, uczniowie, obsługa i administracja ZSP nr 6.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dyrekcja szkoły, poczet sztandarowy, przedstawiciele uczniów i nauczycieli wzięli udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych zorganizowanych dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Studniówka 2022/2023

14 stycznia słowami „Poloneza czas zacząć” przedstawiciele klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 rozpoczęli Bal Studniówkowy. Te niepowtarzalne w życiu szkoły chwile trwające zaledwie jedną noc z całą pewnością będą wspominane jeszcze przez wiele lat i zapadną w pamięci na całe życie. W tym uroczystym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Dyrekcji Szkoły. Prowadzący powitali zaproszonych gości: Panią Elżbietę Łojszczyk – członka Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Panią Anitę Kurpińską – dyrektora szkoły, Panią Bożenę Adamiec – wicedyrektora, Panią Justynę Jurę – kierownika kształcenia praktycznego oraz grono pedagogiczne, rodziców, a także tegorocznych maturzystów z osobami towarzyszącymi. Bal studniówkowy odbył się w Czerniewicach w sali „Księżycowy Czar”. Studniówkę rozpoczął tradycyjny polonez w wykonaniu uczniów, dyrekcji szkoły, wychowawców oraz nauczycieli. Pani dyrektor, Anita Kurpińska, złożyła maturzystom życzenia powodzenia na egzaminie maturalnym oraz powodzenia w życiu także po zakończeniu edukacji. Odczytano również życzenia od Starosty Tomaszowskiego pana Mariusza Węgrzynowskiego. W imieniu maturzystów głos zabrali Aleksandra Kwaśniak i Kacper Groń, którzy podziękowali rodzicom, dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w wychowanie. Zabawa trwała do białego rana, a chętnych do tańca nie brakowało. Zdjęcia: Paweł Adamiec, Joanna Goździk.

Świąteczne „Anioły Wyspiańskiego” 2022 rozdane

Jak co roku w ten wyjątkowy, przedświąteczny czas cała społeczność naszej szkoły w dniu 22.12.2022 r. spotkała się na uroczystym Apelu Bożonarodzeniowym. Tegoroczny apel przybrał formę koncertu, podczas którego uczniowie śpiewali o czasie tęsknego oczekiwania na Dzieciątko Jezus, momencie Jego narodzenia oraz o wielkiej radość z pojawienia się wśród ludzi Syna Bożego.  W ten świąteczny nastrój – pełen magii i niezwykłości – zgromadzoną społeczność wprowadzili szkolni wokaliści,  wykonując piękne kolędy i pastorałki: Karolina Zalewska. Zuzanna  Świnoga, Izabela Rudzka, Zuzanna Gemzała, Julia Olczyk-Wojtaszek, Jakub Stańczyk, Dorota Mazurek, Oliwia Książczak, Magdalena Karwat, Celina Małek, Kalina Lipov, pan Adam Tataradziński oraz Szkolny Chór Aniołów Wyspiańskiego. Nie zabrakło także pięknych i serdecznych życzeń świąteczno – noworocznych. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego w imieniu wszystkich uczniów podziękowali pani Dyrektor Anicie Kurpińskiej za trud pracy wkładany w prowadzenie i rozwój szkoły, a wszystkim pedagogom i pracownikom obsługi i administracji  życzyli dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz powodów do dumy z osiągnięć uczniów, szczęścia i powodzenia. Pani Dyrektor natomiast  życzyła wszystkim radości w życiu osobistym i zawodowym, dobrego zdrowia i rodzinnego ciepła oraz odpoczynku podczas Świąt Bożego Narodzenia. Uczniom natomiast optymizmu, powodzenia w życiu prywatnym i w szkole oraz wytrwania w postanowieniach szczególnie tych związanych z nauką. Podczas apelu odbywającego się  pod hasłem „Anioły Wyspiańskiego” spośród pedagogów i młodzieży wyłoniono osoby szczególnie zasłużone dla życia szkoły. Miano „Anioła Wyspiańskiego” i słodki podarunek otrzymali następujący uczniowie: z klasy 2 F – Julia Wieczorek, Amelia Gramiak, Julia Kącka; z klasy 2 G – Filip Gąsieniec; z klasy 2 Fo – Gracjana Cegielska; z klasy 2 LSP – Kinga Koścista, Natalia Walecka; z klasy 3 G – Julian Dziedzic; z klasy 3 FoF – Wiktoria Lambert, Jakub Stańczyk; z klasy 3 LSP – Weronika Jasnos; z klasy 4 G – Paweł Kwiatek; z klasy 4 FoF – Kacper Groń, Julia Cieślak; z klasy 4 LP – Katarzyna Smyk, Sonia Latocha, Patrycja Pacyniak; z klasy 4 LSP – Milena Maciak, Milena Borysowska, Dominika Gąsiorek, Oliwia Kubacka, Karolina Zalewska; z klasy 4GN – Aleksandra Przybyła, Zuzanna Gemzała, Dorota Mazurek; z klasy 4 FoN – Paweł Adamiec, Wiktor Tyrański, Maja Szeląg; z klasy 4 FN – Oliwia Książczak.

Szczególnie ważnego „Anioła” otrzymała pani dyrektor ZSP nr 6 Anita Kurpińska za bezinteresowną pomoc i wielkie serce okazywane uczniom. Na zakończenie wszyscy zebrani wspólnie zaśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Spotkanie przebiegło w podniosłej, uroczystej atmosferze i dostarczyło wielu wzruszeń. Uroczystość poprowadzili: Maja Szeląg, Wiktoria Lambert. Dekorację świąteczną przygotowali i wykonali uczniowie klasy 2 LSP. Za oprawę fotograficzną odpowiadali: Paweł Adamiec, Wiktoria Lejman, Zuzanna Urbaszek.

Święto Patrona w Wyspiańskim

28 listopada 2022 r., w 115. rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego, w naszej szkole odbyły się obchody Święta Patrona połączone z uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość tę swoją obecnością uświetnili następujący goście: Pani Beata Stańczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim; Pan mgr Mikołaj Niedojadło – reprezentujący Muzeum Krakowa; Ksiądz Jan Cholewa – Proboszcz Parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim. Tradycją już się stało, że w Dniu Patrona Szkoły uczniowie klas pierwszych są oficjalnie przyjmowani do społeczności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Po wypowiedzeniu przez  pierwszoklasistów roty ślubowania życzenia oraz ciepłe słowa skierowali do nich pani dyrektor Anita Kurpińska, pani Beata Stańczyk, ks. Jan Cholewa oraz uczniowie klas starszych. W drugiej części uroczystości pan Mikołaj Niedojadło wygłosił prelekcję na temat twórczości Stanisława Wyspiańskiego, poświęcając szczególną uwagę witrażom i ukazując naszego patrona jako artystę wyjątkowego. Obchody Dnia Patrona przygotowały panie: Barbara Miszczuk, Agnieszka Suska, Justyna Jura oraz Martyna Cała. Oprawą muzyczną i multimedialną zajęli się panowie: Adam Tataradziński, Wojciech Wojciechowski. Uroczystość występami wokalnymi uświetniły uczennice Karolina Zalewska oraz Zuzanna Gemzała, fotoreportaż przygotowały Wiktoria Lejman i Zuzanna Urbaszek. Spotkanie poprowadzili Wiktoria Lambert oraz Filip Gąsieniec.

104. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – uroczystości miejskie

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”. J. Piłsudski.

Dyrektor szkoły p. Anita Kurpińska, poczet sztandarowy oraz przedstawiciele grona pedagogicznego i uczniów ZSP nr 6 wzięli udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych zorganizowanych dla uczczenia 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zdjęcia: Kacper Groń.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się apel upamiętniający 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości udział wzięli p. Elżbieta Łojszczyk członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, p. wicedyrektor Bożena Adamiec, nauczyciele, poczet sztandarowy oraz cała społeczność uczniowska. Apel prowadzili Wiktoria Lambert oraz Julian Dziedzic, pieśni patriotyczne wykonały: Zuzanna Gemzała, Oliwia Książczak, Dorota Mazurek i Karolina Zalewska. Fotorelację wykonały Wiktoria Lejman oraz Zuzanna Urbaszek. Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Martyna Rękorajska, Agnieszka Pełka, Anna Porczyk, Adam Tataradziński – oprawa muzyczna, Wojciech Wojciechowski – nagłośnienie.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Edukacja to najpotężniejsza broń, jakiej możesz użyć, aby zmieniać świat.

Pod takim hasłem w dniu 18 października 2022 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji Antoni Macierewicz, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewa Wendrowska, Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim Tomasz Trzaskacz, Zarząd Powiatu z Przewodniczącą Rady Powiatu Wacławą Bąk wraz z Radnymi, przedstawiciele Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Izabela Śliwińska, kierownicy powiatowych służb, inspekcji i jednostek organizacyjnych oraz duchowieństwo: ks. Grzegorz Chirk i ks. Jan Cholewa. Uczniowie już przy wejściu serdecznie witali gości, wręczając drobne upominki z okazji Dnia Edukacji. Wszystkich przybyłych na uroczystość powitały: pani dyrektor Anita Kurpińska oraz pani Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęło się od ciepłych i miłych słów skierowanych do zgromadzonych nauczycieli w programie artystycznym połączonym z mini koncertem, w którym zaprezentowała się nasza uzdolniona młodzież szkolna, wzbudzając zachwyt zebranych. W drugiej części uroczystości na tle pięknej scenerii nagrody odebrali wyróżnieni przez Starostę Powiatu Tomaszowskiego i dyrektorów szkół średnich nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. W tegorocznych obchodach Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, a dodatkowym prezentem – niespodzianką była fotorelacja z uroczystości wykonana przez młodzież naszej szkoły. Na zakończenie pani dyrektor Anita Kurpińska podziękowała wszystkim pracownikom szkoły i młodzieży za przygotowanie akademii. Nauczycielom natomiast życzyła wiele sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Uroczystość poprowadzili: Maja Szeląg, Wiktor Tyrański. W repertuarze muzycznym zaprezentowali się: Oliwia Książczak, Celina Małek, Rika Makowska, Karolina Zalewska, Jakub Stańczyk. Za oprawę fotograficzną odpowiadali: Kacper Groń, Gracjana Cegielska, Angelika Rzepecka, Mateusz Broniszewski. W przygotowanie uroczystości włączyła się cała społeczność szkolna.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października to dzień w kalendarzu świąt państwowych szczególny. Nazywany Dniem Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich  pracowników szkoły: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także uczniów. Obchodzony jest na pamiątkę ważnego dla naszego kraju wydarzenia – powołania do życia w roku 1773 Komisji Edukacji Narodowej. I właśnie z tej okazji 17 października br. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły – pani Anita Kurpińska, witając wszystkich zgromadzonych. W wygłoszonym okolicznościowym przemówieniu pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i złożyła słowa uznania za odpowiedzialną pracę na niwie kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia. Serdeczne życzenia popłynęły także ze strony Sekretarza Powiatu pana Jerzego Kowalczyka, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. W części artystycznej uroczystości uczniowie zaprezentowali wokalne umiejętności. Za pośrednictwem piosenek przekazali swoją wdzięczność i złożyli najserdeczniejsze życzenia.

83. rocznica agresji ZSRR na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka

16 września dyrekcja szkoły, poczet sztandarowy oraz uczniowie klasy 4GN pod opieką nauczycieli: Anny Porczyk i Wojciecha Wojciechowskiego wzięli udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych, zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Sybiraka i upamiętniających 83. rocznicę agresji ZSRR na Polskę.

Uroczystości z okazji 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dyrekcja szkoły, poczet sztandarowy, uczniowie klas I i II wraz z wychowawcami wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych dla uczczenia 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 83. rocznicy walk w Tomaszowie Mazowieckim.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w Wyspiańskim odbyła się 1.09.2022 r. o godzinie 9.00 w hali gimnastycznej. Spotkanie rozpoczęła uczennica Karolina Zalewska, wykonując piosenkę pt. „Napraw”Następnie prowadzący uroczystość powitali społeczność szkolną, a szczególnie nową dyrekcję: Panią Anitę Kurpińską – dyrektora oraz Panią Bożenę Adamiec – wicedyrektora szkoły. Obydwu Paniom złożone zostały życzenia wytrwałości, sił i energii w kierowaniu szkołą oraz aby podejmowane decyzje prowadziły do sukcesów, a każdy dzień przynosił satysfakcję. Uczniowie podziękowali również dotychczasowej dyrekcji Pani Kamili Mosiężnik oraz pani Kindze Remisz – Szewczyk za pracę na rzecz szkoły. Następnie Pani dyrektor Anita Kurpińska powitała wszystkich uczestników uroczystości: nauczycieli, zaproszonych gości, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz uczniów. Gościem szczególnym uroczystości był Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim pan Leon Karwat, który odczytał list władz Starostwa Powiatowego skierowany do uczniów i nauczycieli. W imieniu swoim oraz organu prowadzącego życzył wszystkim m.in. zdrowia oraz sukcesów. Pani dyrektor skierowała ciepłe słowa szczególnie do uczniów klas pierwszych oraz do maturzystów. Wszystkim zebranym złożyła życzenia owocnej pracy oraz satysfakcji z podjętych działań. Do życzeń dla dyrekcji, nauczycieli, pozostałych pracowników oraz wszystkich uczniów dołączyli się również przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Na zakończenie spotkania uczniowie Zuzanna Gemzała oraz Jakub Stańczyk wykonali utwór pt. „Ostatnia nadzieja”. Uroczystość przygotowały opiekunki Samorządu Szkolnego – panie Barbara Miszczuk, Agnieszka Suska oraz Martyna Cała. Oprawa muzyczna: pan Adam Tataradziński, multimedia i udźwiękowienie: panowie Wojciech Wojciechowski i Jakub Maciejek. Fotorelację przygotował uczeń Kacper Groń. Uroczystość poprowadzili Maja Szeląg oraz Wiktor Tyrański.