Sport

Piłka nożna dziewcząt

9 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w rozgrywkach piłki nożnej dziewcząt w ramach Licealiady. Wielkie gratulacje za wolę walki i sportowego ducha.

IV Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce – Spała 2024

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w IV Olimpiadzie Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce 🙂

„Turniej dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”

15 marca odbył się „Turniej dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”, w którym reprezentacja naszej szkoły zajęła czwarte miejsce. Zadanie uczniów polegało na pokonaniu w jak najszybszym czasie sprawnościowego toru przeszkód, w którym należało wykonać m.in. przewroty w przód i w tył, pokonać płotki i skrzynię oraz oddać rzuty piłkami lekarskimi. Młodzież zmierzyła się również z testem wiedzy policyjnej. Drużynę tworzyli: Katarzyna Sobieszek, Nikola Śliwińska, Oskar Kubiak i Filip Papierzewski. Nauczyciel: Konrad Dąbrowski.

Licealiada. Zawody – siatkówka dziewcząt

Dziś rozpoczęły się rozgrywki w piłkę siatkową dziewcząt w ramach Licealiady. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Dominika Gałecka, Helena Koncka, Amelia Gramiak, Joanna Zrobek, Anita Sącińska, Nikola Śliwińska, Aleksandra Wolak, Wiktoria Karp, Anna Mieszczankowska, Zuzanna Gemzała, Katarzyna Sobieszek i Kamila Tuz. Dziewczyny rozegrały spotkania z drużynami z 1LO, ZSP nr 1 i ZSP nr 3.

Fotorelacja: Zuzanna Ćwikła, Maja Kwiatkowska, Patrycja Miko, Kacper Sołtysiak.

Brąz w tenisie stołowym

„Dziewczyny lubią Brąz, a słońce o tym wie …”. Uczennice ZSP nr 6 zajęły 3 miejsce w mistrzostwach powiatu w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Sobieszek, Aleksandra Zielińska i Zuzanna Gemzała. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Przybyłkowicz.

Bieg Niepodległości 2023

Reprezentacja ZSP nr 6 na Biegu Niepodległości 🇵🇱

Piłka ręczna

Uczennice ZSP nr 6 reprezentowały szkołę w powiatowych rozgrywkach w piłkę ręczną dziewcząt. Dziękujemy za sportowe zachowanie i zaangażowanie w czasie gry. ZSP nr 6 reprezentowały: Chojnacka Oliwia, Ćwikła Zuzanna, Felkowska Aleksandra, Goska Małgorzata, Gramiak Amelia, Kącka Julia, Opanasiuk Kamila, Stachecka Amelia, Stefańska Julia, Warzecha Zuzanna, Zając Dominika, Zawada Alicja.

Licealiada 2023. Zawody pływackie

W dniu 24.10.2023r. na pływalni miejskiej „Złota Rybka”, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w pływaniu. Naszą szkołę godnie reprezentowała młodzież:

Dziubałtowska Agata, Jasewicz Iga, Lipińska Kinga, Muszyńska Aleksandra, Palbow Maja, Piwowarska Małgorzata, Zalewska Kira, Adamiec Krzysztof, Adamiec Paweł, Dudkiewicz Adam, Dzianach Marcin, Kurzawa Julian, Papierzewski Filip, Pietrzykowski Aleksander, Rożej Kacper, Śliwiński Jakub, Tworski Mateusz.

W konkurencji indywidualnej w stylu klasycznym, Małgorzata Piwowarska zdobyła brązowy medal.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy i gratulujemy sukcesu.

Liga Lekkoatletyczna w Spale

W poniedziałek 9 października w COS Spała, odbyły się  zawody  – Liga Lekkoatletyczna. Naszą szkołę w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych reprezentowali uczniowie:

Kobiety: Badełek Kinga – 100m. 4x100m, Białowąs Aleksandra – 400 m, Biniecka Anna – skok w dal, Chachuła Natalia – 200 m, Chojnacka Oliwia – rzut dyskiem, Dulewicz Agata – 800 m, Dziubałtowska Zofia – 400 m, Góźdź Sylwia – Pchnięcie kulą, Henig Hanna – 800 m, Rubera Michelle – 800 m, Krzyżanowska Amelia – 100 m. 4x100m, Socha Aleksandra – 200 m. 4x100m, Warzecha Zuzanna – 200 m, Wolak Aleksandra – 400 m, Wójciak Wiktoria – pchnięcie kulą, Wójcik Oliwia – 100m. 4x100m.

Mężczyźni: Czech Marcel – pchnięcie kulą, Dziedzic Julian – skok w dal, Jabrzyk Kacper – 400 m, Karasiński Filip – 100m. 4x100m, Klemba-Szewczyk Kacper – 800 m, Klimek Michał – pchnięcie kulą, Kubiak Oskar – 100m. 4x100m, Leśniewski Marcin – 100m, Majchrzak Maciej – skok w dal, Mikula Dawid – 800 m, Miniak Kacper – 200 m, Nowak Filip – skok w dal, Rożej Kacper – 400 m, Smejda Kamil – 200m, Tyrański Wiktor – 200m. 4x100m, Wójciak Wiktor – 400m.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

2 października uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 reprezentowali szkołę w  Sztafetowych Biegach Przełajowych. Skład damskiej sztafety: Chachuła Natalia, Dulewicz Agata, Warzecha Zuzanna, Dziubałtowska Zofia, Henig Hanna, Rubera Michelle, Dworak Oliwia, Wolak Aleksandra, Zielińska Aleksandra, Turoboś Iga.

Skład męskiej sztafety: Kraś Mateusz, Kubiak Oskar, Mikula Dawid, Nowak Filip, Smejda Kamil, Sobczyński Dawid, Tyrański Wiktor, Sych Filip.

42. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. B. Malinowskiego

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w biegu im. Bronisława Malinowskiego, który odbył się w niedzielę 10 września br.

Piłka plażowa – 1/2 wojewódzkich

12 czerwca na boiskach SP10 został rozegrany półfinał mistrzostw województwa łódzkiego w piłce siatkowej plażowej chłopców. Uczniowie naszej szkoły nie mieli sobie równych wygrywając wszystkie mecze. Zwycięski zespół tworzyli Adrian Lewandowski, Kacper Jabrzyk, Julian Dziedzic i Filip Papierzewski. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Przybyłkowicz.

III Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce w Spale

Dnia 6 czerwca 2023r. odbyła się III Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego dzieci i młodzieży szkolnej w lekkiej atletyce – Spała 2023r. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 reprezentowali:

Badełek Kinga – bieg 60m, sztafeta 4x200m

Cieślak Julia – bieg 60m, sztafeta 4x200m

Socha Aleksandra – bieg 200m

Gawłowska Anna – bieg 200m, sztafeta 4x200m

Fura Wiktoria – bieg 400m

Chojnacka Oliwia – skok w dal, sztafeta 4x200m

Góźdź Sylwia – pchnięcie kulą

Wójciak Wiktoria – pchnięcie kulą

Leśniewski Marcin – bieg 60m

Nowak Filip – bieg 60m, sztafeta 4x200m

Grałek Piotr – bieg 200m, skok w dal

Wójciak Wiktor – bieg 200m, sztafeta 4x200m

Molsa Filip – bieg 400m

Wójcik Jakub – bieg 400m

Mikula Dawid – bieg 1500m

Stańczyk Jakub – skok w dal, sztafeta 4x200m

Porczyk Aleksander – pchnięcie kulą

Kubiak Oskar – sztafeta 4x200m.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zdjęcia: Oliwia Raczkowska, Natalia Ostrowska – klasa 2Fo.

Antoniański Turniej Piłki Nożnej

ZSP nr 6 reprezentowali uczniowie: Kubiak Oskar, Smejda Kamil, Kraś Mateusz, Grałek Piotr, Jabrzyk Kacper, Wójcik Jakub, Dziedzic Julian.

Chłopcy Mistrzami Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej

Chłopcy z ZSP nr 6 Mistrzami Powiatu Tomaszowskiego w Piłce Siatkowej Plażowej. Mistrzowski zespół tworzyli Adrian Lewandowski, Kacper Jabrzyk i Filip Papierzewski. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Przybyłkowicz.👍💪😀🔥😀💪👍

Zawody w piłce siatkowej plażowej dziewcząt i chłopców

31 maja w ramach Mistrzostw Powiatu Tomaszowskiego odbyły się zawody z piłki plażowej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Niemiec, Maja Józwik i Kinga Koścista. Drużynę męską tworzyli: Adrian Lewandowski, Filip Papierzewski i Kacper Jabrzyk. Zdjęcia: Oliwia Raczkowska i Julia Kręzel. 

Sztafeta dziewcząt 4x100m

Sztafeta dziewcząt 4x100m z brązowym medalem na festiwalu sztafet, który odbył się 27 kwietnia 2023 r. na bieżni przy SP nr 1. Sztafetę tworzyły Cieślak Julia, Wieczorek Julia, Wolak Aleksandra, Badełek Kinga i rezerwowa Lipińska Kinga. Gratulujemy 👏👏👏

Sukces Adriana Lewandowskiego

W dniu dzisiejszym uczeń naszej szkoły Adrian Lewandowski oraz jego koledzy z drużyny siatkarskiej KS Lechia Tomaszów Mazowiecki odebrali nagrody, z rąk Starosty Tomaszowskiego pana Mariusza Węgrzynowskiego, za zdobycie I miejsca w turnieju Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej w sezonie 2022/2023. Gratulujemy!

Licealiada. Piłka Nożna Dziewcząt

Dziewczyny w swojej grupie uległy ZSP nr1 0:1, pokonały IILO 2:0 i na zakończenie przegrały z ZSP nr 2 0:2. Ostatecznie dziewczyny zostały sklasyfikowane na 5 miejscu. Skład drużyny: Dejda Natalia, Gramiak Amelia, Kącka Julia, Sobieszek Katarzyna, Tuz Kamila, Gemzała Zuzanna, Wolak Aleksandra, Bojanowska Wiktoria, Ogórek Marta, Łysakowska Weronika, Socha Paulina, Cieślak Julia.

Szkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

Za nami kolejny Turniej Piłki Nożnej Chłopców. W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn. Zwycięzcą turnieju została klasa 4GN, podium uzupełniła klasa IIG i I IIIG. Nas sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego.

Drużynowe Biegi Przełajowe

Pierwszy Dzień Wiosny na kręgielni

Uczniowie z klas 1G i 1LPb spędzili Pierwszy Dzień Wiosny w aktywny sposób na kręgielni.

Konkurs „O puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”

Dnia 28.03.2023r. w ZSP nr 8, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie dla szkół średnich „O puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”.  Zawodnicy musieli pokonać sprawnościowy tor przeszkód oraz test wiedzy ogólnej.  Spośród pięciu szkół biorących udział w konkursie, drużyna ZSP nr 6 w składzie: Sobieszek Katarzyna, Cieślak Julia, Tyrański Wiktor, Kubiak Oskar, Jabłońska Roksana, zajęła 3 miejsce. Gratulacje dla zawodników za rewelacyjną pracę zespołową.

Międzyszkolne Zawody w Piłkę Siatkową Dziewcząt

W naszej szkole odbyły się rozgrywki w ramach Międzyszkolnych Zawodów w Piłkę Siatkową Dziewcząt. W zawodach brały udział reprezentacje szkół: 1LO, 2LO, ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 6 i ZSP nr 8.

Turniej Szkolny w Piłkę Siatkową dziewcząt

W dniach 8 i 10.02.2023 r. odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Do udziału w turnieju zgłosiło się 14 zespołów dziewcząt. W pierwszym dniu rozgrywek wyłonione zostało 8 najlepszych drużyn, które przeszły do kolejnego etapu. Drużyny reprezentowały wysoki, wyrównany poziom a mecze trzymały w napięciu do samego końca wyłaniając zwycięzców.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce 4FoN, II miejsce 3FoF, III miejsce 4GN, IV miejsce 2LSP, V miejsce 4FoF/4LP, VI miejsce 2Fo, VII miejsce 1Fo, VIII miejsce 2F.

Turniej Szkolny w Piłkę Siatkową chłopców

7 lutego odbył się Turniej Szkolny w Piłkę Siatkową chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się 8 zespołów. Celem Turnieju była integracja poprzez sport, oraz kształtowanie prozdrowotnej postawy „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Końcowa klasyfikacja drużyn w turnieju chłopców.
I miejsce 2G
II miejsce 4G
III miejsce 3G 
IV miejsce 4GN
V miejsce 3FoF
VI miejsce 1G
VII miejsce 1F
VIII miejsce 4FoN

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

W dniach 16,17.11.2022 r. w sali gimnastycznej odbyły się indywidualne mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. Zawody zostały rozegrane w kategorii dziewcząt oraz chłopców. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Julia Cieślak, drugie miejsce – Aleksandra Zielińska, a miejsce trzecie – Katarzyna Sobieszek. W kategorii chłopców zwycięzcą został Adrian Lewandowski, drugie miejsce zajął Mateusz Kraś, a trzecie miejsce – Mateusz Banaszkiewicz. Zwycięzcy będą reprezentowali szkołę na mistrzostwach powiatu tomaszowskiego w drużynowym tenisie stołowym.

Bieg Niepodległości 2022

Zdjęcia: Paweł Adamiec.

Mistrzostwa Młodzieży w Piłkę Ręczną Dziewcząt

W piątek 4 listopada w ZSP nr 2, odbyły się Mistrzostwa Młodzieży w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Do ostatniego gwizdka uczennice Naszej szkoły walczyły o wyjście z grupy, niestety drużyny z ZSP Nr 8 i I LO okazały się lepsze. Skład drużyny: Cieślak Julia, Domańska Martyna, Galewska Aleksandra, Gemzała Zuzanna, Gramiak Amelia, Kapuścińska Julia, Kącka Julia, Sobieszek Katarzyna, Stachecka Amelia, Tuz Kamila, Urbaszek Zuzanna, Zawada Alicja, Sobczak Weronika.

Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w Pływaniu

W dniu 28.10.2022r., odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Cieślak Julia, Dziubałtowska Agata, Lipińska Kinga, Ogórek Marta, Pawliszyn Zuzanna, Piwowarska Małgorzata, Urbaszek Zuzanna, Zalewska Karolina, Muszyńska Aleksandra, Ćwika Zuzanna, Adamiec Paweł, Adamiec Krzysztof, Tyrański Wiktor, Dudkiewicz Adam, Papierzewski Filip, Trachta Jakub, Siwek Mateusz, Głąb Miłosz. W kategorii indywidualnej w stylu grzbietowym I miejsce i złoty medal otrzymał Adam Dudkiewicz, w stylu klasycznym uczennica Cieślak Julia wywalczyła brązowy medal, w stylu motylkowym uczennica Lipińska Kinga również zdobyła 3 miejsce i brązowy medal. Gratulujemy!

Sztafeta męska

Sztafetowe Biegi Przełajowe – drużyna męska.

Szkolna LA w Spale

Drużyny dziewcząt i chłopców ZSP nr 6 wzięły udział w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w Spale.