Wycieczki

Wycieczka śladami Marii Skłodowskiej-Curie

Czy wiecie, że Maria Skłodowska-Curie to najbardziej znana Polka na świecie, choć nigdy nie posiadała polskiego obywatelstwa? A że jej biografia jest w japońskich szkołach lekturą obowiązkową? Te i wiele innych tajemnic o wybitnej polskiej naukowczyni zgłębili uczniowie naszej szkoły podczas niezwykłej, fizyczno – chemicznej wyprawy śladami Marii Skłodowskiej-Curie. Odwiedziliśmy muzeum poświęcone noblistce, a także wyruszyliśmy na spacer ulicami Warszawy, odkrywając zakamarki związane z tą inspirującą kobietą.

Dzień Kobiet na kręgielni

7 marca klasa 1 LSPa wraz w wychowawczynią wybrała się do Kręgielni Navi z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie spędzili czas na wesoło i sportowo.

4LP na ASP w Łodzi

Uczniowie z klasy 4LP wzięli udział w wycieczce na ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi.

Zwiedzanie Auschwitz-Birkenau

„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie” – George Santayana.

Uczniowie z klas 2G, 2F i 1LPb wraz z wychowawcami zwiedzili teren obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Laser Games i Park Trampolin na Mikołajki

Uczniowie świętowali tegoroczne Mikołajki na Arenie Laser Games, gdzie grali drużynowo na specjalnie stworzonej arenie, w formie labiryntu. Następnie brali udział w lekcji WF z trenerem w Parku Trampolin. Wyjazd był okazją do zintegrowania młodzieży z różnych klas – wszyscy świetnie się bawili. 

Targi fryzjersko-kosmetyczne w Katowicach

W dniu 20.11.22r. uczniowie naszej szkoły z klas: 1F, 2F, 3FoF, 4FN uczestniczyli w Targach Fryzjersko – Kosmetycznych w Katowicach. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zapoznać się z nowymi trendami oraz nowościami proponowanymi przez wystawców różnych firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Podczas targów uczniowie zobaczyli pracę Mistrzów Świata we fryzjerstwie: pana Błażeja Adamusa i pani Marty Robak oraz włoskich stylistów znanych marek fryzjerskich, uczestniczyli również w pokazach Barberingu. Mieli okazję zaobserwować pokazy kosmetyczne z zakresu stylizacji paznokci oraz wykonywania makijażu. Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Justyna Jura, pani Kamila Mosiężnik, pani Justyna Piątek oraz pan Włodzimierz Białkowski.

Kraków – Bochnia – Zakopane

Uczniowie klas: 3g, 3fof, 4fon oraz 4fn wzięli udział w wycieczce Kraków-Bochnia-Zakopane. 2 listopada młodzież udała się do kopalni soli Bochnia – miejsca, którego historia sięga 3.5 tys lat p.n.e., a obecnie jest największym skarbem bocheńszczyzny. Uczniowie zwiedzili trasę turystyczną pod opieką przewodnika, który opowiedział o historii kopalni, jej walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych. Wieczorem odbyła się integracja przy ognisku i wspólnym śpiewie. Kolejnego dnia udaliśmy się do zimowej stolicy Polski – Zakopanego, a ostatniego dnia do miasta koronacyjnego – Krakowa. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Wawel z katedrą i zamkiem, Stare Miasto z wieżą ratuszową i kościołem Mariackim. Przechodząc przez krakowskie drogi dowiedzieliśmy się o ciekawostkach z życia mieszkańców miasta. Po spacerze udaliśmy się do Muzeum Armii Krajowej, gdzie poznaliśmy zasady funkcjonowania zakonspirowanych sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego. Ostatnim punktem wycieczki były prywatne apartamenty królewskie znajdujące się w Zamku Królewskim na Wawelu. Opiekę nad uczniami pełnili: Martyna Rękorajska, Martyna Cała, Sebastian Fajfer oraz Paweł Godala.

Pozdrowienia z wycieczki do Warszawy

Uczniowie klas 1G, 1Fo, 1F, 2G, 2Fo, dnia 12 października byli na wycieczce w Warszawie. W programie zwiedzania było Stare Miasto, taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki oraz Niewidzialna Wystawa, która była najważniejszym punktem programu tej wycieczki. Niewidzialna Wystawa jest projektem edukacyjno – kulturalno – społecznym, mającym za zadanie zbliżenie perspektywy postrzegania świata przez osoby niewidome i słabowidzące poprzez doświadczenie sytuacji z tym związanych. Jednocześnie Niewidzialna Wystawa to miejsce, w którym niewidomi i słabowidzący uczą, w jaki sposób bezpiecznie pomagać osobom z niepełnosprawnością wzroku.

Dzień Chłopaka w Łodzi

W dniu 30 września uczniowie z klas 4 FN i 4 FoN wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Udało nam się przystanąć i odwiedzić miejsca charakterystyczne na mapie Łodzi takie jak Pasaż Róży, Synagoga czy Pałac Poznańskiego. Głównym punktem programu była projekcja filmu „Johnny”, który zrobił na nas duże wrażenie. Przez cały dzień wszystkim dopisywały świetne humory i pogoda 🙂

Salon Maturzystów i Orientarium w Łodzi

Uczniowie klas czwartych Technikum nr 5 odwiedzili łódzki Salon Maturzystów by poznać ofertę edukacyjną uczelni wyższych i szkół policealnych. W wolnym czasie młodzież zwiedziła Orientarium.