FOTO

 

Sesja z kolorowymi filtrami

Przepiękne fotografie z zastosowaniem kolorowych filtrów wykonali uczniowie z kierunku Technik Fotografii i Multimediów z klasy 2 Fo. Zdjęcia powstały w ramach akcji Dzień Dawcy Szpiku w Wyspiańskim. #komórkomania#DKMS

Portrety bez twarzy

Fotografie wykonane przez uczniów klasy 2 Fo z kierunku technik fotografii i multimediów.

Żywioły

Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej „Żywioły” w wykonaniu uczniów z klasy 2 Fo z kierunku Technik Fotografii i Multimediów.
W ubiegły weekend można było ją zobaczyć na Przystani Miejskiej podczas Miejskiego Dnia Dziecka „w Akademii Pana Kleksa”.

Kartki na Dzień Mamy

Kochanym Mamom!

Z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i wielu powodów do dumy. Niech każdy dzień przynosi ze sobą powody do radości, a miłość którą obdarzacie swoich bliskich wraca do was ze zdwojoną siłą.

Kartki na Dzień Mamy od grupy uczniów z klasy 3Fo.

Fotografia hybrydowa

„Fotografia hybrydowa ujawnia procesy osobistej transformacji i tworzy narracje wykraczające poza fizyczne granice obrazu.”

Uczniowie klasy 4 FoF z kierunku technik fotografii i multimediów znaleźli sposoby na budowanie swojej osobistej narracji poprzez kreatywne eksperymenty, materializowanie swoich odczuć na temat tworzonego obrazu.

Zapraszamy do wyruszenia w tę podróż po uniwersum fotografii hybrydowej i twórczych eksperymentach naszej młodzieży.

Balkony i okna świata

„Balkony i okna świata” – semestralna praca zaliczeniowa wykonana przez uczniów klasy 3 Fo w ramach zajęć z technik fotograficznych.

Fotografia krajobrazowa

Przedstawiamy fotografie krajobrazowe, wykonane przez uczniów klasy 1 Fo z kierunku technik fotografii i multimediów.

Obramowanie wiosny

Kolorowe kadry na temat „obramowanie wiosny” wykonali początkujący fotografowie z klasy 1 Fo.

Kreatywne portrety

Kreatywne portrety klasowe wykonali uczniowie z klasy 2Fo z kierunku technik fotografii i multimediów podczas zajęć z technik fotograficznych.

Top Model – Adobe Photoshop

Prace zostały wykonane w programie Adobe Photoshop podczas zajęć z cyfrowej obróbki obrazu. Zadanie zrealizowali uczniowie klasy 3 Fo z kierunku technik fotografii i multimediów.

Planer

Kolorowe planery na zakupy wykonali uczniowie klasy 3 Fo z kierunku technik fotografii i multimediów, w trakcie zajęć z cyfrowej obróbki obrazu.

Obraz Polskiego Fachowca

„Obraz Polskiego Fachowca” – Czyli sesja z przymrużeniem oka wykonana przez uczniów klasy 4FoF z kierunku Technik Fotografii i Multimediów.

 

Czarno-białe

Kolorowanie czarno – białych zdjęć wykonali uczniowie klasy 2 Fo z kierunku Technik Fotografii i Multimediów, podczas zajęć z cyfrowej obróbki obrazu.

Fotografia produktowa – perfumy

Fotografia produktowa perfum została wykonana przez uczniów klasy 2 Fo w trakcie lekcji z Technik Fotograficznych w szkolnym studiu.

Kartki wielkanocne – klasa 2Fo

W ramach zajęć z cyfrowej obróbki obrazu „Łączenie tekstu z obrazem” uczniowie klasy 2 Fo wykonali Wielkanocne kartki. Przy tej okazji Technik fotografii i multimediów składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia wielkanocne.

Filmiki artystyczne uczniów z klasy 1Fo

Filmiki artystyczne utworzone przez uczniów klasy 1 Fo kierunku Technik Fotografii i Multimediów. Zdjęcia do produkcji zostały wykonane w szkolnym studiu fotograficznym pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych p. Goździk i p. Kubryna.

 

 

 

Dzień Kobiet

Niech ten Dzień Kobiet będzie jak najlepsza dieta: pełna słodyczy, które nie tuczą, zakupów, które nic nie kosztują i komplementów, które nigdy się nie kończą. A co najważniejsze – żadnych kalorii do policzenia na koniec dnia!

Tego wam życzą fototechnicy!

Projekt okładki płyty

Projekty okładek płyt wykonali uczniowie klasy 2 fo z kierunku technik fotografii i multimediów.

Pastisz

„Pastisz” grupowy wykonany przez uczniów klasy 2 fo z kierunku technik fotografii i multimediów.

Insta książka

„Insta książka” wykonana przez uczniów klasy 2 fo z kierunku technik fotografii i multimediów.

Niecodzienny portret

„Niecodzienny portret” wykonany przez klasę 3 Fo podczas technik fotograficznych.

Cyfrowo ubrana choinka

Cyfrowo ubrane choinki świąteczne wykonali uczniowie klasy 3 Fo 🙂

Pustka

Zapraszamy do obejrzenia ciekawych foto kadrów na temat „Pustka”, które wykonali uczniowie klasy 1 Fo z kierunku technik fotografii i multimediów.

Perfumetki

Fotograficzne próby z małym i przezroczystym przedmiotem wykonali uczniowie klasy 4 FoF w trakcie zajęć z technik fotograficznych.

 

Okulary

Fotografię produktową okularów, wykonali uczniowie klasy 3 Fo w trakcie zajęć z technik fotograficznych.

 

Mydełka

Projekty mydeł w płynie wykonali uczniowie klasy 3 Fo w trakcie zajęć z cyfrowej obróbki obrazu. Prace zostały wykonane w programie Adobe Photoshop.

 

Rytm

„Rytm w fotografii”, czyli powtarzające się elementy ukazane na zdjęciach, zostały wykonane przez uczniów klasy 1 Fo.

 

Sesja w Porcie Borki

Przedstawiamy efekty sesji zdjęciowej, wykonanej przez klasę 3Fo w trakcie pleneru fotograficznego w Porcie Borki nad Zalewem Sulejowskim. Gratulujemy młodzieży świetnego przygotowania, dzięki któremu powstały przepiękne foto kadry. Dziękujemy Bosmanowi Tomaszowi Jarzyńskiemu za gościnę oraz za możliwość wykonania tej sesji. Opiekunami pleneru byli Pani Joanna Goździk i Pan Dariusz Kubryn.

 

Street Photo

Fotografie na temat „Street Photo” wykonali uczniowie klasy 2 Fo z kierunku technik fotografii i multimediów.

 

Efekt neonu

Ćwiczenie z wykorzystaniem „efektu neonu” wykonali uczniowie klasy 4 FoF z kierunku technik fotografii i multimediów.

Kartki z okazji DEN

Kartki z okazji Dnia Nauczyciela wykonali uczniowie klasy 3 Fo 🙂
Serdecznie dziękujemy za piękne i miłe życzenia 🙂

„Jesienny liść”

Uczniowie z klasy 2 Fo wykonali świetne fotografie ukazujące uroki jesieni, z wykorzystaniem naturalnej ramy obrazowej w postaci liści.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fzsp6tom%2Fposts%2Fpfbid026FQBc6FYKJWmVH5pVfSWDCkwKwHQSA6wcgwf59CHK72i7HEi6TDMsYmGWWjgWdyAl&show_text=true&width=500

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fzsp6tom%2Fposts%2Fpfbid0PL3eViMLz8Gp5CiHr4YdXWZxARendVpbtEr5voWH6eYgdgKL2yn7bb7KAVtDJz5kl&show_text=true&width=500

Ćwiczenie: zmiana tła i wycięcie obiektu

Jedno z pierwszych ćwiczeń polegające na zmianie tła i wycięciu obiektu wykonane przez klasę 2 Fo w czasie zajęć z cyfrowej obróbki obrazu.

Oczywiste – nieoczywiste

„Oczywiste – nieoczywiste” czyli przedmioty, które nas otaczają, ukazane w nieoczywisty sposób. Jest to pierwsze kreatywne zadanie fotograficzne w wykonaniu uczniów z klasy 1 Fo z kierunku technik fotografii i multimediów.

Lekcja na dworze

Odrobina teorii na świeżym powietrzu jeszcze nikomu nie zaszkodziła 🙂 🙂 🙂 Póki możemy to korzystamy ze słoneczka.
Technik Fotografii i Multimediów – klasa 2 Fo.

Zdjęcia wakacyjne 2023 część 18

Wiktoria Lejman, uczennica klasy 4 FoF z kierunku technik fotografii i multimediów przesyła fotograficzne wspomnienia z Wrocławia.

Zdjęcia wakacyjne 2023 część 17

Pamiątkowe wakacyjne fotki z Bielsko-Białej i Szczyrku wraz z pozdrowieniami nadesłała Paulina Demczuk, uczennica klasy 4 FoF.

Zdjęcia wakacyjne 2023 część 16

Kolejne fotografie przedstawiające Polskie Malediwy w Jaworznie nadesłała Amelia Gruchała z klasy 2 Fo.

Zdjęcia wakacyjne 2023 część 15

Lidia Mospinek, uczennica klasy 5 FoN kierunku technik fotografii i multimediów, w tegoroczne wakacje poza robieniem zdjęć zaangażował się w projekt tworzenia grafik i reklam dla lodziarni. Nowe doświadczenia przyniosły jej wiele radości, którą w niewielkim stopniu dzieli się z nami 🙂 Zapraszamy do oglądania 🙂

 

Zdjęcia wakacyjne 2023 część 14

Owocowe foto kadry w czasie wakacji wykonała uczennica klasy 3 Fo Wiktoria Bojanowska.

Zdjęcia z wakacji 2023 część 13

Wakacyjne fotografie przedstawiające Polskie Malediwy – Park Gródek w Jaworznie nadesłała Maria Adamska, uczennica klasy 4 FoF.

Zdjęcia z wakacji 2023 część 12

Greckie pozdrowienia oraz fotografie przesyła Anna Mieszczankowska, uczennica klasy 4 FoF.

Zdjęcia z wakacji 2023 część 11

Kolejne malownicze foto kadry z przepięknej Hiszpanii i Francji przesyła Ernest Gonera uczeń klasy 5 FoN.

Zdjęcia z wakacji 2023 część 10

Wakacyjne pozdrowienia oraz fotografie ze słonecznej Hiszpanii i przepięknej Francji przesyła Magdalena Karwat, uczennica klasy 5 FoN z kierunku Technik fotografii i multimediów.

Zdjęcia z wakacji 2023 część 9

Kolejne wakacyjne foto kadry zostały wykonane przez Agatę Dziubałtowską uczennicę klasy 3 Fo.

Zdjęcia z wakacji 2023 część 8

Zdjęć wakacyjnych nie ma końca 🙂 Tym razem przedstawiamy fotograficzne kadry miłośników motoryzacji w wykonaniu uczennicy klasy 4 FoF Zuzanny Urbaszek

Zdjęcia z wakacji 2023 część 7

Dawid Sobczyński uczeń klasy 3 Fo przesyła wakacyjne pozdrowienia z Bośni i Hercegowiny.

Zdjęcia z wakacji 2023 część 6

Foto kadry przedstawiające Rezerwat Przyrody Gać Spalską wykonała Jagoda Błażejewska – uczennica klasy 2 Fo.

Zdjęcia z wakacji 2023 część 5

Wakacyjne pozdrowienia ze Sztutowa i Gdańska przesyła Aniela Szewczyk uczennica klasy 5 FoN.

Zdjęcia z wakacji 2023 część 4

Fotograficzne wspomnienia z wakacji nad Bałtykiem wykonał Paweł Adamiec z klasy 5FoN.

Zdjęcia z wakacji 2023 część 3

Zdjęcia z wakacji w Łebie wykonał Krzysztof Adamiec.

Zdjęcia z wakacji 2023 część 2

Wakacyjne pozdrowienia z przepięknej Tunezji wraz z malowniczymi foto kadrami przesyła Wiktor Tyrański, uczeń klasy 5 FoN z kierunki Technik Fotografii i Multimediów.

„Tunezja jest znana ze swoich pięknych plaż, które przyciągają turystów z całego świata. Wielu turystów przyjeżdża tu, aby opalać się na złocistym piasku, kąpać się w turkusowych wodach Morza Śródziemnego i cieszyć się przyjemnym klimatem. Jedną z głównych atrakcji Dżerby jest jej starówka, znana jako Houmt Souk. To urokliwe miasto przyciąga turystów swoją tradycyjną architekturą, wąskimi uliczkami, bazarami, sklepikami i kolorowymi targami. Można tu znaleźć wiele rękodzieł, lokalnych wyrobów i pamiątek, które można zakupić jako pamiątkę z wakacji. Inną popularną atrakcją na wyspie Dżerba jest Park Krokodyli, gdzie można zobaczyć różnorodne gatunki krokodyli i innych egzotycznych zwierząt. Park oferuje również pokazy z udziałem tych fascynujących stworzeń, co stanowi atrakcję szczególnie dla dzieci i miłośników przyrody. Warto również odwiedzić najstarszą Synagogę na świecie. Oczywiście, nie można zapomnieć o plażach na wyspie Dżerba ponieważ są one piękne.”

Zdjęcia z wakacji 2023 część 1

Wakacje to wspaniały czas na aktywność fotograficzną pozaszkolną 🙂 

To już kolejny raz, kiedy uczniowie z kierunku Technik Fotografii i Multimediów przesyłają nam wakacyjne pozdrowienia wraz ze zdjęciami. Bardzo dziękujemy i życzymy udanego wypoczynku. 

A zatem ruszamy – pierwsze wakacyjne fotografie wykonała Natalia Jaworska. 

„Zdjęcie dokumentują mój krótki, ale wspaniały wypoczynek nad morzem. Widoki przedstawiają piękno naszego morza i ślicznej natury oraz przenoszą nas do czasów Mikołaja Kopernika w miejscowości Frombork. Podczas wakacyjnego odpoczynku zobaczyłam przekop Mierzei Wiślanej, który utrwaliłam na zdjęciach. Latające na niebie kormorany oraz mewy wprowadzały klimat spokoju.
W przedostatnim dniu moich wakacji zwiedziłam Muzeum Stutthof w Sztutowie, które utworzono by uczcić pamięć około 65 tys. ludzi zamordowanych w tym miejscu podczas II wojny światowej. Ostatni dzień spędziłam na zwiedzaniu Zamku Krzyżackiego w Nidzicy – miasta nazywanego „Bramą na Mazury””.

Sesja Marzeń

W trakcie całego roku szkolnego uczniowie z klasy 3 FoF z kierunku Technik Fotografii i Multimediów, mieli czas na zrealizowanie projektu „Moja Sesja Marzeń”. 

Gratulujemy pomysłowości oraz osiągniętych efektów 🙂 

Zapraszamy do oglądania.

„Kolczyki” – fotografia produktowa

Fotografię produktową kolczyków, z wykorzystaniem kolorowych kartonów wykonali uczniowie klas 2 Fo oraz 4 FoN.

2 fo – sesja plenerowa

Pierwsza sesja plenerowa wykonana przez uczniów klasy 2 Fo z kierunku Technik Fotografii i Multimediów.

Wystawa fotografii hybrydowej 4 FoN

 

W dniu 07.06.2023 r. odbyła się wystawa klasy 4 FoN dotycząca fotografii hybrydowej. Równocześnie wystawa ta była inauguracją nowego holu wystawienniczego dla uczniów z kierunku Technik Fotografii i Multimediów.

“Fotografia hybrydowa ujawnia procesy osobistej transformacji
i tworzy narracje wykraczające poza fizyczne granice obrazu.”
Uczniowie klasy 4 FoN nauczyli się tworzyć obraz hybrydowy,
łącząc sesje fotograficzne z innymi technikami produkcji artystycznej.
Z pomocą nauczycieli przedmiotów zawodowych Pani mgr Joanny Goździk i Pana mgr Dariusza Kubryna znaleźli sposoby na budowanie swojej osobistej narracji poprzez kreatywne eksperymenty, materializowanie swoich odczuć na temat tworzonego obrazu.
Zapraszamy do wyruszenia w tę podróż po uniwersum
fotografii hybrydowej i twórczych eksperymentów naszej młodzieży.

Dziękujemy Joannie Goździk, Dariuszowi Kubrynowi, Mariuszowi Kłosiowi za włożoną pracę i trud w powstanie tego miejsca. Dziękujemy również Pani Dyrektor za wsparcie i udostępnienie przestrzeni szkolnej.

Wystawa jest dostępna dla chętnych do oglądania od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 17:00.

„Szklane łzy” Man Ray’a

Przedstawiamy zbiór fotografii inspirowanych fotografią Man Ray’a „Szklane łzy”. Prace przy wykorzystaniu różnego rodzaju cekin wykonali uczniowie klasy 4 FoN.

Wystawa fotograficzna Weroniki Łysakowskiej

W dniu 17.05.2023 uczniowie Wyspiańskiego uczestniczyli w otwarciu wystawy fotograficznej „Farbne kreacje” przygotowanej przez naszą tegoroczną maturzystkę Weronikę Łysakowską.

„Sesja „Farbne kreacje” powstała dzięki zajęciom zdalnym.
Pani Małgorzata Wojtkiewicz zadała wtedy temat do zrealizowania pt. „Wybuch kolorów”.
Zainspirowana programem telewizyjnym wpadłam na pomysł sesji.
Pierwsze podejście do tematu miało miejsce w marcu 2022r. kiedy nagrywałam film na wojewódzki konkurs „Kręci mnie mój zawód”. Zajęłam w nim I miejsce. W tym roku szkolnym wymyśliłam temat tej wystawy. Zimą nie udało się odbyć sesji, wykonałam ją dopiero w kwietniu. Farby znalazły się na mnie, modelkach i asystentach. Podziwiam dziewczyny za determinację w pozowaniu, bo nie było łatwo. Kolorowy również stał się obiektyw aparatu, ale na szczęście się nic z nim nie stało!

Zdjęcia wykonałam bezlusterkowcem Canonem z obiektywem 50mm.
Przysłona 2.8
Czas naświetlania 1/2000s

Cały okres powstawania wystawy był dla mnie bardzo ważny.

Dzięki nauczycielom:
Joanna Goździk
Dariusz Kubryn
Małgorzata Wojtkiewicz
powstała ta wystawa, a także osiągnęłam wiele w konkursach powiatowych i wojewódzkich.

Tym osobom zawdzięczam bardzo dużo. Mam nadzieję,
że mimo ukończenia tej naprawdę cudownej czteroletniej przygody w ZSP6 będą zawsze mnie wspierali.
Dziękuję również Naszej Pani Dyrektor za możliwość zorganizowania wystawy.”

Gratulujemy Weronice świetnie wykonanych i kreatywnych fotografii oraz życzymy dalszych sukcesów 🙂

Reportaż z wernisażu Weroniki Łysakowskiej

 

 

https://youtu.be/VQRKWmDFKOQ

Perfumy – fotografia produktowa

Przedstawiamy kreatywne wykorzystanie perfum i worka na śmieci do wykonania niesamowitej fotografii produktowej. Prace zostały zrobione przez uczniów klasy 4 FoN w ramach zajęć z technik fotograficznych.

Fizyka w obiektywie

 

https://youtu.be/Fz8aJ52jbW4

Targi Film Video Foto – Łódź 21.04.2023

W dniu 21.04.2023 uczniowie klas 2 fo i 3 fof wzięli udział w Łódzkich Targach Film Video i Foto w hali Expo. Mogli tam poznać tajniki branży fotograficznej pod względem sprzętowym, na żywo potestować profesjonalny sprzęt z bardzo wysokiej półki cenowej. Ciekawym przerywnikiem były wykłady organizowane przez twórców fotografii polskiej. Dla szkoły – kierunku foto otworzyły się nowe formy współpracy, dające możliwość dalszego rozwoju. Pogoda dopisała 🙂 a to umiliło wszystkim drogę powrotną na dworzec PKP 🙂  Opiekunami wycieczki byli nauczyciele przedmiotów zawodowych fotograficznych Pani Joanna Goździk i Pan Dariusz Kubryn. 

„Miłośnicy Czterech Kółek”.

https://youtu.be/0NXPPV9YYmA

W środę 19 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie, następnej już, wystawy fotograficznej. Prace zaprezentowała dwójka uczniów klasy 4FoF: Julia Żółtowska oraz Kacper Groń.
Podczas wernisażu głos zabrała Pani Dyrektor Anita Kurpińska, nauczyciele przedmiotów zawodowych a sami twórcy odpowiadali na pytania zgromadzonych uczniów klas fotograficznych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji wykonanej przez Pawła Adamca.

„Miłośnicy Czterech Kółek” to wystawa dedykowana wszystkim fanom motoryzacji oraz fotografii. Zamysłem wiodącym było ukazanie sportowych samochodów oraz ich właścicieli, ludzi zwykłych na co dzień i niezwykłych w swoich pasjach.
Cykl 28 zdjęć ukazuje ludzi zarażonych motoryzacją, którzy od najmłodszych lat interesowali się sportowymi samochodami.
Będąc dziećmi podziwiali je tylko na plakatach, dzisiaj zaś są właścicielami ponad 200 konnych jednostek.
Techniki zastosowane do wykonania zdjęć obejmują panoramowanie, bliskie i dalsze portrety oraz zaawansowaną obróbkę cyfrową. Zwrócenie uwagi na detale motoryzacyjne dodaje smaku i pikantności całej kompozycji oraz zachęca do głębszego poznawania historii motoryzacji.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani
Joanny Goździk oraz Pana Dariusza Kubryna za konsultacje oraz pomoc w przygotowaniu wystawy.
Pani Dyrektor za udostępnienie przestrzeni.
Zapraszamy do obejrzenia wernisażu oraz podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

„Mój Insta dzień Wielkanocny”

Fotografie na temat „Insta Dzień – mój dzień Wielkanocny” wykonali uczniowie z klasy 1 fo w ramach technik fotograficznych.

Wielkanocne kompozycje – klasa 1Fo

Wielkanocne kompozycje wykonane przez uczniów klasy 1Fo na zajęciach z technik fotograficznych.

Projekty kartek wielkanocnych – 2023

Technik Fotografii i Multimediów życzy Wszystkim Wesołych, Rodzinnych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych. 

Kolorowe kartki wykonali uczniowie klasy 2 Fo na zajęciach z cyfrowej obróbki obrazu.

Portret bez twarzy

W ramach Technik Fotograficznych, uczniowie klasy 2 Fo wykonali fantastyczne zdjęcia na temat „Portret bez twarzy”. Gratulujemy świetnych efektów i kreatywności 🙂

Czarno – biały portret

Czarno – biały portret to projekt zespołowy wykonany przez uczniów klasy 3 fof w skład której wchodzą fotografowie i fryzjerzy. Zapraszamy do obejrzenia efektów tej pracy 🙂 A uczniom gratulujemy pomysłowości 🙂

Sesja kobieca

Z okazji Dnia Kobiet dziewczęta z klasy 2 Fo wykonały kobiecą sesję fotograficzną, życząc przy okazji wszystkim Paniom wielu słonecznych oraz radosnych dni, pełnych uśmiechu i miłości 🙂

Wystawa „Zobaczyć więcej”

W dniu 6 marca 2023 r uczniowie klas 1Fo, 2 Fo, 4 FoN uczestniczyli w otwarciu wystawy fotograficznej „Zobaczyć więcej” przygotowanej przez ucznia klasy 4 FoN Pawła Adamca. Fotografie zostały wykonane techniką focus stackingu, która pozwala zwiększyć głębię ostrości na obrazie poprzez wykonanie serii zdjęć i wygenerowanie złożonego obrazu.

Sam autor tak opisuje swoją wystawę:

„Zobaczyć więcej”

Makrofotografia, to fascynujący świat. Pozwala dostrzec to, co wcześniej było niezauważalne, odkryć niesamowite kształty. Potrafi zaskoczyć, bo z powodu ograniczeń ludzkiego wzroku nie zawsze da się przewidzieć efekt końcowy z perspektywy makro.

Paweł przeniósł nas w swój mikro świat, pełny szczegółów i wyraźnych kształtów- dziękujemy mu za to i czekamy na kolejne udane sesje.

https://www.youtube.com/watch?v=bWGk-zhCZ54&ab_channel=Wyspia%C5%84skiTomasz%C3%B3wMazowiecki

Pop – art w fotografii

Pop – art w fotografii, czyli mocna kolorystyka, nasycone barwy oraz intensywne i kontrastowe wzory. 

Zapraszamy do obejrzenia serii portretów inspirowanych twórczością Andy’ego Warhola, które wykonali uczniowie klasy 4 FoN.  

„Pop-art to sztuka mocna i wyrazista, która ma w dobitny i ironiczny sposób wyolbrzymiać i podkreślać wyobrażenia i zainteresowania współczesnych ludzi oraz ich codzienne zachowania czy najczęściej wykorzystywane przedmioty lub reklamy. Artyści nie przebierali w środkach i szokowali swoich odbiorców wieloma nietuzinkowymi zabiegami stylistycznymi, nawiązywali do filmów oraz telewizji i radia czy też reklamy, podkreślali zachowania ludzi, w tym te negatywne, a także wykorzystywali stylistykę komiksową i opakowania najpopularniejszych produktów spożywczych w ówczesnym świecie.”

Depresja

Depresja – podstępna choroba, która może dotknąć każdego z nas. Ma wiele twarzy, nie zważa na wiek, płeć, czy stan posiadania. Jak każda choroba wymaga leczenia! Dbajmy o swoje zdrowie psychiczne i nie bójmy się prosić o pomoc. 

Z okazji przypadającego dziś Dnia Walki z Depresją, uczniowie klasy 2Fo wykonali sesję zdjęciową. 

Perspektywa 1 fo

Zabawa z perspektywą w wykonaniu klasy 1 fo – Technik Fotografii i Multimediów.

Portret z Walentynką

Klasa 1 Fo na zajęciach w studio fotograficznym 14 lutego realizowała zajęcia pt: „Portret z Walentynką”. Pierwsze kadry samodzielnie wykonane, pod okiem p. Dariusza Kubryna, okazały się całkiem udaną zabawą w komponowaniu kadrów. Oby tak dalej twórcza młodzieży!

Malowanie za pomocą sznurka

„Malowanie za pomocą sznurka” , czyli tworzenie wielobarwnych i abstrakcyjnych obrazów ? uczniowie klasy 2 Fo z kierunku technik fotografii i multimediów pozwolili sobie na odrobinę szaleństwa i wyjście poza schematy tworząc swoją sztukę z niesamowitym efektem ?

https://www.youtube.com/watch?v=_hw8qmKGcYA

Portret przy użyciu gradientu

Technik fotografii i multimediów przy pracy ? Tym razem odsłona zajęć z cyfrowej obróbki obrazu i tworzenie portretu przy użyciu gradientu ?

https://www.youtube.com/watch?v=ZLC07wLD9oU

Fotografia produktowa 2 Fo

Pierwsze samodzielne próby fotografii produktowej na stołach bezcieniowych zrealizowali uczniowie klasy 2 Fo podczas zajęć z Technik Fotograficznych.

Sesja w Porcie Borki

Przedstawiamy efekty sesji fotograficznej, wykonanej podczas wypadu nad Zalew Sulejowski. Pogoda nas nie rozpieszczała ale mimo to udało się nam wykonać kilka ciekawych kadrów 🙂 Prace wykonali zdolni uczniowie klasy 3 FoF (fryzjerzy i fotografowie) pod opieką Nauczycieli Pani Joanny Goździk i Pana Dariusza Kubryna. 

Wystawa „Żywioły”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej „Żywioły” wykonanej przez uczniów klasy 4 FoN.

WYKONANE PRACE i WYSTAWA:

„Insta Kawa”

Fotografie na temat „Insta Kawa” wykonali uczniowie klasy 1 Fo 🙂

 

Zimą też jest fajnie 🙂

Zimowe portrety oraz makrofotografię wykonali uczniowie z klasy 2 Fo oraz 3 FoF w czasie lekcji z Technik Fotograficznych.

„Pastisz” 2022

“Pastisz” to kolejna fotograficzna odsłona świadomego naśladowania malarskiego dzieła. Przedstawione prace zostały wykonane przez uczniów klasy 1 Fo oraz 2 Fo z kierunku Technik Fotografii i Multimediów. Gratulujemy znakomitych efektów odwzorowania wybranych obrazów.

Neony

“Tworzenie neonowych tryptyków” – praca wykonana przez uczniów klasy 4 FoN w trakcie zajęć z cyfrowej obróbki obrazu. 

„Jesień w obiektywie”

Pozostając w jesiennym klimacie, przedstawiamy “martwą naturę” (prosto z aparatu) wykonaną przez uczniów klasy 2 Fo w ramach zajęć z Technik Fotograficznych.

Martwa natura

Jesień to idealna pora na fotografie. Przedstawiamy “martwą naturę” wykonaną przez uczniów klasy 4 FON w ramach zajęć z Technik Fotograficznych. 

Po raz drugi działamy w Porcie Borki

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 po raz drugi działa w Przystani Borki nad Zalewem Sulejowskim.
W dniu 21.09.2022r. klasa 3FoF z kierunku Technik Fotografii i Multimediów wzięła udział  w wielkim sprzątaniu portu i okolic. Przez około 3 godziny uczniowie chętnie i z zaangażowaniem porządkowali las zaczynając od wejścia przy ulicy Trzciniec aż po Przystań wraz z plażą obleganą w sezonie wakacyjnym przez turystów i wędkarzy, którzy pozostawili po sobie ogromną ilość śmieci. Aktualnie trwa  obniżanie poziomu wody Zbiornika Sulejowskiego, które dodatkowo ukazało na brzegu masę potłuczonego szkła, kapselków po butelkach, puszek, baterii, drutów, siatek, haczyków wędkarskich itp.

W ramach podziękowania za tak wspaniałą pomoc Pan Tomasz Jarzyński Bosman Portu Borki zorganizował dla młodzieży ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz przeprowadził szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na wodzie. W trakcie sprzątania uczniowie uzbierali  worek nakrętek, który zostanie przekazany na akcję charytatywne. 

Po udanym poranku pełnym pożytecznej pracy, klasa zorganizowała sesje plenerowe pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych Pani Joanny Goździk i Pana Dariusza Kubryna. 
Efekty wykonanej sesji ujrzycie już wkrótce:)

Zdjęcia analogowe – projekt „FotoGraffia”

Zdjęcia powstały podczas warsztatów z fotografii analogowej prowadzonych przez p. Małgorzatę Wojtkiewicz.

Sesja na Dzień Edukacji Narodowej

Pracownicy szkoły w obiektywie uczniów klasy 2FoF.

Sesja lata 20-te

Sesja wykonana przez uczniów klasy 2FoF pod kierunkiem p. Joanny Goździk.

Cień w fotografii

Bajki i legendy świata

Projekt wykonany w ramach konkursu zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Sesja w stylu retro

Sesja w stylu retro wykonana przez uczniów klasy 2Fo pod opieką p. Małgorzaty Wojtkiewicz.

Składamy serdeczne podziękowania dla pracowników MZK w Tomaszowie Mazowieckim za udostępnienie autobusu do realizacji zdjęć.

Old Photos – 2021

Odbicie w fotografii

„Odbicie w fotografii” z wykorzystaniem świątecznych przedmiotów oraz zimowych teł wyświetlanych na ekranie monitorów wykonali uczniowie klas 1 FoF, 2 FoF i 2 FoN, podczas lekcji zdalnych z technik fotografii pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych Pani Joanny Goździk, Pani Małgorzaty Wojtkiewicz oraz Pana Dariusza Kubryna. 

Autoportret

„Autoportret może być metodą na ukazanie naszej artystycznej duszy, tajemniczości lub pasji”.

Fotografie wykonali uczniowie ZSP nr 6 kształcący się w zawodzie technik fotografii i multimediów. Prace powstały podczas lekcji zdalnych pod kierunkiem pani Joanny Goździk i pani Małgorzaty Wojtkiewicz.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych ZSP6