18 października 2021 - Święto Wojsk Łączności i Informatyki

22 października 2021 - Dzień CAPSLOCKA

23 października 2021 - Dzień Pantery Śnieżnej

24 października 2021 - Dzień bez E-maila

Serdecznie dziękujemy mamie uczennicy klasy 1G Pani Ewie Kwaśkiewicz-Tomasik za przekazanie do Biblioteki Szkolnej książek zawierających wiadomości dotyczące profili kształcenia w naszej szkole.

Poniedziałek 8.35 - 10.35 ; 11.20 - 12.25 ; 13.10 - 15.05
Piątek 10.20 - 13.15

W zbiorach biblioteki szkolnej znajdują się książki, których tytuł lub okładka może kojarzyć się z niedawno rozpoczętą wiosną.

Zachęcam do wiosennego czytania.

27 listopada 2020 r. Sejm ustanowił patronów 2021 roku:

• kardynał Stefan Wyszyński - W 2021 r. przypada 40. rocznica śmierci, a także 120. urodzin duchownego.
  • Krzysztof Kamil Baczyński - W 2021 r. przypada 100. rocznica urodzin poety. To jeden z najwybitniejszych przedstawicieli poetów pokolenia Kolumbów.
  • Cyprian Kamil Norwid - W 2021 roku przypada 200. rocznica urodzin wybitnego poety, dramatopisarza, prozaika i myśliciela, a także artysty sztuk pięknych.
  • Stanisław Lem - W 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. Najwybitniejszy przedstawiciel polskiej fantastyki i jeden z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie, autor m. in. „Cyberiady”, „Solaris” czy „Bajek robotów”.
  • Tadeusz Różewicz - W 2021 r. przypada 100. rocznica urodzin wybitnego polskiego poety, dramaturga, prozaika i scenarzysty, głęboko związanego z losem pokolenia wojennego.
  • 2021 jest także rokiem Konstytucji 3 Maja.

„Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, świadomy znaczenia Konstytucji 3 Maja jako ważnego elementu pamięci zbiorowej, oddając hołd wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wiekopomnego aktu - myślicielom politycznym, posłom na Sejm Czteroletni, przedstawicielom ówczesnego obozu patriotycznego oraz pokoleniom Polaków, których niezłomna walka pozwoliła na przetrwanie lat niewoli i odzyskanie niepodległości, zachęca do refleksji nad dziedzictwem Konstytucji 3 Maja współcześnie” - oświadczono.

Instrukcja w załączniku.

Attachments:
Download this file (Zakł konta czyt.pdf)Zakł konta czyt.pdf[ ]648 kB

Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych MZ, GIS i MEN oraz szczegółowych instrukcji korzystania ze zbiorów i procedur bezpieczeństwa opracowanych przez Bibliotekę Narodową.

• Do pomieszczenia biblioteki szkolnej mogą wejść tylko uczniowie i pracownicy szkoły bez objawów chorobowych, których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
  • Nauczyciel bibliotekarz oraz czytelnicy zobowiązani są do przestrzegania przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego (zasłanianie usta i nosa tylko maseczką, stosowanie jednorazowych rękawiczek lub dezynfekcja rąk przed wejściem).
  • W celu zminimalizowania możliwości zarażenia wirusem do biblioteki może wejść jedna osoba wypożyczająca. Pozostałe osoby chcące skorzystać z biblioteki, powinny oczekiwać na korytarzu w bezpiecznej odległości 1,5-2 m. Zabrania się przekraczania wyznaczonych ciągów komunikacyjnych.
  • Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.
  • Czytelnicy mogą składać zamówienia książek drogą elektroniczną poprzez rezerwację książek w systemie bibliotecznym (link do katalogu dostępny na stronie szkoły), wysłanie wiadomości e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub też poprzez wysłanie wiadomości na dzienniku do nauczyciela bibliotekarza.
  • Książki można zwrócić bezpośrednio do biblioteki lub poprzez odłożenie do pudełka znajdującego się na korytarzu przy głównym wejściu do szkoły. Wskazane jest, aby w książce znajdowała się karteczka z imieniem i nazwiskiem czytelnika.
  • Wszystkie książki zwrócone przez czytelników są oznakowane datą zwrotu, odłożone w odrębne miejsce oraz poddane 3-dniowej kwarantannie (zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.).
  • W czasie przerwy w bezpośredniej obsłudze użytkowników biblioteki następują prace porządkowe ze szczególnym uwzględnieniem ciągów komunikacyjnych: wietrzenie sali, przecieranie powierzchni płaskich.
  • Po zakończeniu obsługi czytelników – na koniec dnia – następuje dezynfekcja powierzchni płaskich i sprzętów w pomieszczeniu biblioteki.