W najbliższym tygodniu obchodzimy Święta znane wszystkim oraz nietypowe:

od 9 maja 2022 r.

Poniedziałek    8.00 - 14.30
Wtorek    8.30 - 11.40 ; 12.25 - 13.55
Czwartek   8.00 - 13.30
Piątek 11.30 - 12.30

Nowe książki w bibliotece szkolnej to efekt akcji wolontariatowej zorganizowanej w naszej szkole w grudniu 2021 roku. Dzięki kiermaszowi bożonarodzeniowemu biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o nowe pozycje z beletrystyki oraz uzupełniła brakujące lektury. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji i zostały darczyńcami.

Biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o nowe książki - dary od instytucji, dary od absolwentów zeszłorocznej klasy 4FoF oraz od rodziców klasy 4LP.

Zapraszamy do lektury.

Na patronów roku 2022 Sejm Rzeczpospolitej Polskiej wybrał kilka ważnych dla naszej historii postaci oraz jeden okres literacki jako ideę, która ukształtowała kolejne pokolenia Polaków.

• Maria Grzegorzewska - W roku 2022 przypada setna rocznica utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej, którego dyrektorem była Grzegorzewska.
  • Maria Konopnicka - W tym roku przypada 180. rocznica urodzin poetki.
  • Ignacy Łukasiewicz - W 2022 roku przypada 200. rocznica urodzin i 140. rocznica jego śmierci.
  • Józef Mackiewicz - W bieżącym roku przypada 12. rocznica urodzin pisarza.
  • Wanda Rutkiewicz - Rok 2022 to 30. rocznica śmierci jednej z najwybitniejszych himalaistek świata.
  • Józef Rufin Wybicki - 275. rocznica urodzin, 225. rocznica napisania słów „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”, 200. rocznica śmierci, 95. rocznica ustanowienia pieśni „Jeszcze Polska nie zginęła” hymnem narodowym,
  • Romantyzm Polski - Wybór tego okresu literackiego wiąże się z 200. rocznicą opublikowania w Wilnie dzieła „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Tomik ten uważa się za początek polskiego romantyzmu.

W związku z kolejnym naborem wniosków do Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Biblioteka szkolna przeprowadza ankietę propozycji tytułów książek do zakupienia w ramach programu.

W formularzu dostępnym pod niżej znajdującym się linkiem należy podać szkolny adres e-mail oraz zaproponować autora i tytuł książki, która wg Czytelnika powinna znaleźć się w księgozbiorze szkolnej biblioteki. Taką, którą chciałby/chciałaby wypożyczyć i przeczytać.

Zakupy książek - złóż propozycję

Po raz drugi nasza szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Projektu "Upoluj swoją książkę", tym razem pod hasłem: „Akcja nie z tej Ziemi”.
Akcja promująca czytelnictwo wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków i audiobooków.

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz pracowników do wzięcia udziału w akcji.

Serdecznie dziękujemy mamie uczennicy klasy 1G Pani Ewie Kwaśkiewicz-Tomasik za przekazanie do Biblioteki Szkolnej książek zawierających wiadomości dotyczące profili kształcenia w naszej szkole.

W zbiorach biblioteki szkolnej znajdują się książki, których tytuł lub okładka może kojarzyć się z niedawno rozpoczętą wiosną.

Zachęcam do wiosennego czytania.