Poniżej Święta znane wszystkim oraz nietypowe obchodzone w najbliższym tygodniu:

24 stycznia 2022 - Międzynarodowy Dzień Edukacji

25 stycznia 2022 - Dzień Sekretarki i Asystentki

26 stycznia 2022 - Dzień Transplantacji, Dzień Australii

27 stycznia 2022 - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

28 stycznia 2022 - Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych, Międzynarodowy Dzień LEGO

29 stycznia 2022 - Dzień Składanki i Łamigłówki, Międzynarodowy Dzień Puzzli

30 stycznia 2022 - Dzień Rogalika, Światowy Dzień Trędowatych

 

 

 od 13 grudnia 2021 r.

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8.35 - 14.35
Wtorek 8.30 - 11.30 ; 12.15 - 13.55
Środa 10.20 - 15.20
Czwartek 8.00 - 13.20
Piątek 11.25 - 12.25

 

W związku z kolejnym naborem wniosków do Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Biblioteka szkolna przeprowadza ankietę propozycji tytułów książek do zakupienia w ramach programu. 

W formularzu dostępnym pod niżej znajdującym się linkiem należy podać szkolny adres e-mail oraz zaproponować autora i tytuł książki, która wg Czytelnika powinna znaleźć się w księgozbiorze szkolnej biblioteki. Taką, którą chciałby/chciałaby wypożyczyć i przeczytać.

Zakupy książek - złóż propozycję

 

Po raz drugi nasza szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Projektu "Upoluj swoją książkę", tym razem pod hasłem: „Akcja nie z tej Ziemi”.
Akcja promująca czytelnictwo wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków i audiobooków.

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz pracowników do wzięcia udziału w akcji.

Chcąc wziąć udział w projekcie, należy:

 1. pobrać na smartfon darmową aplikację Woblink.com
 2. za pomocą smartfonu zeskanować kod QR dostępny pod linkiem https://akcja.czytajpl.pl/
 3. przez cały listopad otrzymujemy darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka
 4. zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi tytuł przeczytanej książki do 3 grudnia 2021 (osobiście lub wysyłając wiadomość na dzienniku czy na adres e-mailowy biblioteki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Lista bestsellerów dostępnych w całości od 02.11.2021 do 30.11.2021:

 1. Kornel Filipowicz „Formikarium” (Wydawnictwo Znak)
 2. Anna Kańtoch „Wiosna zaginionych” (Wydawnictwo Marginesy)
 3. Tomasz Lem „Awantura na tle powszechnego ciążenia” (Wydawnictwo Literackie)
 4. Stanisław Lem „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników” (Wydawnictwo Literackie)
 5. Aleksandra Lipczak „Lajla znaczy noc” (Wydawnictwo Karakter)
 6. Robert Małecki „Żałobnica” (Wydawnictwo Czwarta Strona)
 7. Tomasz Michniewicz „Chwilowa anomalia” (Wydawnictwo Otwarte)
 8. Marcin Mortka „Nie ma tego złego” (Wydawnictwo SQN)
 9. Dionisios Sturis „Gorzkie pomarańcze” (Wydawnictwo Poznańskie)
 10. Beata Szady „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” (Wydawnictwo Dowody na istnienie)
 11. Robert J. Szmidt „Per aspera ad astra” (Wydawnictwo Rebis)
 12. Magdalena Witkiewicz „Srebrna łyżeczka” (Wydawnictwo Filia)

Serdecznie dziękujemy mamie uczennicy klasy 1G Pani Ewie Kwaśkiewicz-Tomasik za przekazanie do Biblioteki Szkolnej książek zawierających wiadomości dotyczące profili kształcenia w naszej szkole.

W zbiorach biblioteki szkolnej znajdują się książki, których tytuł lub okładka może kojarzyć się z niedawno rozpoczętą wiosną.

Zachęcam do wiosennego czytania.

27 listopada 2020 r. Sejm ustanowił patronów 2021 roku:

 • kardynał Stefan Wyszyński - W 2021 r. przypada 40. rocznica śmierci, a także 120. urodzin duchownego.
 • Krzysztof Kamil Baczyński - W 2021 r. przypada 100. rocznica urodzin poety. To jeden z najwybitniejszych przedstawicieli poetów pokolenia Kolumbów.
 • Cyprian Kamil Norwid - W 2021 roku przypada 200. rocznica urodzin wybitnego poety, dramatopisarza, prozaika i myśliciela, a także artysty sztuk pięknych.
 • Stanisław Lem - W 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. Najwybitniejszy przedstawiciel polskiej fantastyki i jeden z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie, autor m. in. „Cyberiady”, „Solaris” czy „Bajek robotów”.
 • Tadeusz Różewicz - W 2021 r. przypada 100. rocznica urodzin wybitnego polskiego poety, dramaturga, prozaika i scenarzysty, głęboko związanego z losem pokolenia wojennego.
 • 2021 jest także rokiem Konstytucji 3 Maja. 

  „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, świadomy znaczenia Konstytucji 3 Maja jako ważnego elementu pamięci zbiorowej, oddając hołd wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wiekopomnego aktu - myślicielom politycznym, posłom na Sejm Czteroletni, przedstawicielom ówczesnego obozu patriotycznego oraz pokoleniom Polaków, których niezłomna walka pozwoliła na przetrwanie lat niewoli i odzyskanie niepodległości, zachęca do refleksji nad dziedzictwem Konstytucji 3 Maja współcześnie” - oświadczono.

Instrukcja w załączniku.

 

Attachments:
Download this file (Zakł konta czyt.pdf)Zakł konta czyt.pdf[ ]648 kB

Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych MZ, GIS i MEN oraz szczegółowych instrukcji korzystania ze zbiorów i procedur bezpieczeństwa opracowanych przez Bibliotekę Narodową.

 • Do pomieszczenia biblioteki szkolnej mogą wejść tylko uczniowie i pracownicy szkoły bez objawów chorobowych, których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
 • Nauczyciel bibliotekarz oraz czytelnicy zobowiązani są do przestrzegania przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego (zasłanianie usta i nosa tylko maseczką, stosowanie jednorazowych rękawiczek lub dezynfekcja rąk przed wejściem).
 • W celu zminimalizowania możliwości zarażenia wirusem do biblioteki może wejść jedna osoba wypożyczająca. Pozostałe osoby chcące skorzystać z biblioteki, powinny oczekiwać na korytarzu w bezpiecznej odległości 1,5-2 m. Zabrania się przekraczania wyznaczonych ciągów komunikacyjnych.
 • Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.
 • Czytelnicy mogą składać zamówienia książek drogą elektroniczną poprzez rezerwację książek w systemie bibliotecznym (link do katalogu dostępny na stronie szkoły), wysłanie wiadomości e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub też poprzez wysłanie wiadomości na dzienniku do nauczyciela bibliotekarza.
 • Książki można zwrócić bezpośrednio do biblioteki lub poprzez odłożenie do pudełka znajdującego się na korytarzu przy głównym wejściu do szkoły. Wskazane jest, aby w książce znajdowała się karteczka z imieniem i nazwiskiem czytelnika.
 • Wszystkie książki zwrócone przez czytelników są oznakowane datą zwrotu, odłożone w odrębne miejsce oraz poddane 3-dniowej kwarantannie (zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.).
 • W czasie przerwy w bezpośredniej obsłudze użytkowników biblioteki następują prace porządkowe ze szczególnym uwzględnieniem ciągów komunikacyjnych: wietrzenie sali, przecieranie powierzchni płaskich.
 • Po zakończeniu obsługi czytelników – na koniec dnia – następuje dezynfekcja powierzchni płaskich i sprzętów w pomieszczeniu biblioteki.