joomplu:11571

{joomplucat:878 limit=4}

Młodzież z klas czwartych wraz z wychowawcami wzięła udział w Łódzkim Salonie Maturzystów Perspektywy 2016. Uczniowie zapoznali się z ofertę edukacyjną uczelni wyższych, zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania na wybranych uczelniach. Zainteresowani wysłuchali prezentacji dotyczących egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych w 2017 roku, które poprowadzili eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Poznali wymagania maturalne, sposób oceniania prac i procedury egzaminacyjne. Podczas tegorocznego salonu zorganizowano także punkt pobrań krwi, w którym chętni uczniowie rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego dla osób chorujących na nowotwory krwi a niektórzy spróbowali swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach.