W dniu 15 listopada 2013 r. odbył się drugi etap konkursu poświęconego znajomości życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego.Uczestnicy odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania z trzech obszarów:

  1. Biografia S. Wyspiańskiego.
  2. Znajomość treści i problematyki twórczości literackiej.
  3. Analiza i interpretacja dzieła plastycznego.

Jury, pod przewodnictwem pani dyrektor, Magdaleny Fałek, w składzie: p. Ewa Kalbarczyk, p. Agnieszka Suska oraz p. Joanna Mulawa, miało sporo kłopotów w wyłonieniem zwycięzcy, ponieważ uczestnicy wykazali się dobrą znajomością życia i twórczości artysty.

Laureatem konkursu został Kacper Gąsieniec – uczeń klasy III LPl, drugie miejsce , ex aequo , zajęły Weronika Wojtysiak oraz Izabela Krześlak – uczennice klasy IV LPl.

Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom 10 grudnia 2013r. podczas uroczystości otwarcia sali gimnastycznej oraz nadania szkole imienia.