Pedagog szkolny udziela konsultacji telefonicznych od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 12.00 w siedzibie szkoły - tel. 447237719.

Można również skontaktować się przez dziennik elektroniczny.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się w kraju koronawirusa, a tym samym z możliwością wystąpienia u osób nie radzących sobie z zagrożeniami objawów takich jak: poczucie strachu, lęku lub niepokoju udzielane jest świadczenie pomocowe w postaci interwencji kryzysowej w celu przywrócenia równowagi psychicznej oraz specjalistycznego poradnictwa psychologicznego w formie rozmowy telefonicznej zwłaszcza dla osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych lub wymagających wsparcia, poddanych kwarantannie.

Konsultacje będą prowadzone pod numerem tel. 513 410 858 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:50

lub drogą elektroniczną pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wolontariusze PS – zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa – pomogą w zrobieniu zakupów osobom starszym, chorym (a więc tym, którzy w okresie pandemii nie powinni opuszczać domu).

Prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących oraz informacji, gdzie i co jest potrzebne, pod numer telefonu +48 501 815 508. Wolontariusze nie pobierają żadnych dodatkowych opłat za dostarczanie potrzebnych produktów. Prosimy o przekazanie informacji o akcji osobom starszym i chorym, które nie mają dostępu do Internetu. Organizatorem jest ks. Grzegorz Chirk.

Przypomnijmy, usługi opiekuńcze dla osób starszych, wymagających pomocy osoby drugiej oraz pomocy w zakresie dowożenia posiłków, zakupów, wykupu leków realizowane są przez gminne ośrodki pomocy społecznej oraz MOPS w Tomaszowie Mazowieckim.

Potrzeby można zgłaszać telefonicznie pod numerami: 44 723-34-89 (sekretariat), 44 723-73-53 lub 44 719-57-59, a także e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warto pomyśleć o innych! Dobro wraca!

Codziennie - począwszy od 31 marca - na kanale YouTube Akademia NFZ  będziemy publikować filmy z cyklu „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”.

Tematyka podcastów:

Szerzenie się pandemii COVID-19 może być bardzo stresujące dla wielu osób. Strach i obawy przed chorobą mogą przytłaczać zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dlatego tak ważna jest znajomość sposobów radzenia sobie z tym obciążeniem.

Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

1. Zrób plan tego co masz do zrobienia.
  2. Zacznij pracę od tego, co lubisz najbardziej i czego uczysz się najszybciej.
  3. To czego chcesz się nauczyć wyraźnie przeczytaj.
  4. Wybierz z tekstu to, co najważniejsze.
  5. Zawsze kończ to, co rozpocząłeś.
  6. Przeplataj naukę przedmiotów trudnych łatwymi.
  7. Wyjaśniaj, czego nie rozumiesz.
  8. Rób sobie przerwy.
  9. Powtórz z pamięci, to co zapamiętałeś.
  10. Po kilku godzinach - powtórz jeszcze raz.

Drogi Rodzicu, jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci?

Oto podstawowe zasady korzystania z Internetu:

Nigdy za wiele ostrzeżeń i przypomnień, że nieznajomemu nie można ufać, oraz że Internet daje nie tylko okazję do świetnej zabawy i nauki, ale bywa źródłem niebezpieczeństw.

Drodzy uczniowie, jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci?

Oto podstawowe zasady korzystania z Internetu:

Nigdy za wiele ostrzeżeń i przypomnień, że nieznajomemu nie można ufać, oraz że Internet daje nie tylko okazję do zdobywania wiedzy, rozwijania pasji, świetnej zabawy i nauki, ale bywa źródłem niebezpieczeństw.

• Zwróć uwagę , w jaki sposób korzystasz z sieci – jakie lubisz oglądać strony, jakie wybierasz gry, ile czasu poświęcasz na przebywanie z komputerem, jakie ujawniasz emocje, jak się zachowujesz, kiedy musisz zakończyć swój pobyt w Internecie.
  • Wybierając gry - zapoznaj się z oznaczeniami PEGI umieszczonymi na opakowaniu. Możesz skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na stronie pegi.info.pl).
  • Gdy chcesz upewnić się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, sprawdź u źródeł wiedzy: sieciaki.pl, www.safeintermet.pl; www.dzieckowsieci.pl; www.kidprotect.pl.

Bądź krytyczny wobec informacji wyczytywanych w sieci. Pamiętaj, że nie każda informacja wyczytana w sieci jest prawdziwa.

Style uczenia się

Od dawna wiadomo, że nie istnieje jedna skuteczna metoda nauczania dla wszystkich. Metodycy i dydaktycy potwierdzają, że jedni uczniowie najlepiej przetwarzają informacje słysząc wyjaśnienia nauczyciela, inni preferują czytanie z tablicy, a pozostali uczą się poprzez samodzielne ćwiczenia praktyczne. Z czego to wynika?