Uczniowie i pracownicy naszej szkoły skorzystali z bezpłatnych pomiarów ciśnienia krwi i zawartości glukozy we krwi, które przeprowadzono we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Koło nr 1 w Tomaszowie Maz.

06 marca uczniowie i pracownicy naszej szkoły skorzystali z bezpłatnych pomiarów ciśnienia krwi i zawartości glukozy we krwi, które połączono z konsultacjami uzyskanych wyników oraz poradami odnośnie właściwej diety. Akcję przeprowadzono we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Koło nr 1 w Tomaszowie Maz.

joomplu:23083
{joomplucat:1520 limit=3|columns=3|ordering=random}
joomplu:22341

7 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne poświęcone problemowi niedosłuchu, w którym wzięli udział uczniowie z klasy 1FoF. Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Wydra – ambasadorka Stowarzyszenia Razem dla Słuchu. Omówiono zagrożenia i sposoby leczenia niedosłuchu. Przekazano informacje o tym jak działa implant słuchowy, jak go otrzymać oraz zasady refundacji. Uczniowie wysłuchali opowiadań osób, które przeszły operację wszczepienia implantów i związaną z tym rehabilitację. Podczas spotkania zaprezentowano również implanty słuchowe a chętni uczniowie i pracownicy szkoły przebadali się pod kątem prawidłowości słyszenia. Więcej informacji na temat niedosłuchu i sposobów jego leczenia znajduje się na stronie – www.razemdlasluchu.pl

{joomplucat:1477 limit=6|columns=3|ordering=random}

Tomaszowskie Amazonki przeprowadziły dzisiaj warsztaty z profilaktyki i samobadania piersi dla uczniów klas 1LP, 3LP i 1FoF. Po krótkim wykładzie dotyczącym przyczyn występowania raka piersi, objawów i sposobów wykrywania oraz leczenia raka uczniowie przystąpili do ćwiczenia samobadania piersi na fantomach. Samobadanie jest podstawowym elementem profilaktyki raka piersi ponieważ pozwala na wykrycie zmian na wczesnym etapie choroby nowotworowej, kiedy szanse na wyleczenie są największe. Według niektórych specjalistów samokontrola piersi prowadzona systematycznie może przyczynić się w znacznym stopniu do obniżenia umieralności z powodu raka piersi. Prelekcję wzbogacono projekcjami filmów edukacyjnych zachęcających do wykonywania badań profilaktycznych i zadbania o swoje zdrowie. Spotkanie koordynowała pani Joanna Kobyłecka.

joomplu:21656
{joomplucat:1433 limit=6|columns=3|ordering=random}

W dniu 25.10.2018r. gościliśmy w naszej szkole dietetyk panią Maję Walas z Centrum Dietetycznego Naturhouse w C.H. TOMAX. W związku tym, że dn. 24.10.18r. obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością pani dietetyk przeprowadziła prelekcję "ZDROWIE NA TALERZU" dla klas I G, I FoF oraz I LP. Nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dowiedzieli się, że spożywanie zalecanych w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej różnorodnych produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach oraz codzienna aktywność fizyczna są kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczyciela panią Justynę Piątek.

 
joomplu:21567
{joomplucat:1429 limit=3|columns=3|ordering=random}

Uczniowie z klas 3F i 2FoF wzięli udział w warsztatach profilaktycznych na temat zakażeń HIV i choroby AIDS, które poprowadziła pani Anetta Markiewicz z Fundacji Arka Nadziei w Tomaszowie Maz. Zajęcia miały na celu promowanie wśród młodzieży zachowań i postaw, które zabezpieczą przed zakażeniem wirusem.

joomplu:21289
{joomplucat:1412 limit=3|columns=3|ordering=random}

25.05.18r. uczniowie klasy I FoF pod opieką Pani Justyny Piątek odwiedzili komendę Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie wysłuchali pogadanki z zakresu przepisów przeciwpożarowych oraz zapoznali się z organizacją i funkcjonowaniem Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Podczas spotkania młodzież pogłębiła wiedzę dotyczącą pracy strażaka oraz tego jak należy się zachować w chwili zagrożenia.

joomplu:20401
{joomplucat:1358 limit=6|columns=3|ordering=random}

W dniu 23.05.18r. uczniowie klasy IIF pod opieką Pani Justyny Piątek oraz Pani Eweliny Grałek odwiedzili komendę Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie wysłuchali pogadanki z zakresu przepisów przeciwpożarowych oraz zapoznali się z organizacją i funkcjonowaniem Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Młodzież spędziła popołudnie bardzo miło i atrakcyjnie pogłębiając swoją wiedzę dotyczącą pracy strażaka. Dziewczęta były bardzo zadowolone i zapowiedziały, że bardzo chętnie powtórzą taką wycieczkę w przyszłym roku szkolnym.

joomplu:20318
{joomplucat:1347 limit=6|columns=3|ordering=random}

Uczniowie klas drugich wzięli udział w debacie i warsztatach szkoleniowych „Bo życie masz tylko jedno” zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Maz. Młodzież wysłuchała tematycznych pogadanek „Nie kieruj z głową w chmurach”, „Jak stracić prawo jazdy w 10 minut...”. Chętni skorzystali z symulatora zdarzeń drogowych, symulatora dachowania oraz alkogogli.

joomplu:19979
{joomplucat:1329 limit=6|columns=3|ordering=random}
joomplu:19698

24 kwietnia odbyła się kolejna edycja akcji profilaktycznej „Lepiej zapobiegać niż leczyć” skierowana do uczniów i pracowników Wyspiańskiego, realizowana we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Koło nr 1 oraz Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tomaszowie Maz. W ramach programu wczesnego wykrywania cukrzycy zainteresowani skorzystali z bezpłatnych pomiarów ciśnienia krwi i zawartości glukozy we krwi, które połączono z konsultacjami uzyskanych wyników oraz poradami odnośnie właściwej diety. Na zdrowy styl życia składa się również życie wolne od używek, dlatego akcję wzbogacono o projekcje filmów edukacyjnych poruszających problem palenia papierosów. Uczniowie obejrzeli wystawę plakatów „Cała prawda o papierosie” oraz skorzystali z pomiarów zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu prowadzonych za pomocą smokerlyzera. Podczas zajęć młodzież wypróbowała również jak działają alkogogle. Uczniowie starali się przejść po linii z symulatorem upojenia alkoholowego na oczach. Koordynatorem akcji była pani Joanna Kobyłecka.

{joomplucat:1321 limit=12|columns=3|ordering=random}