W dniu 11 lutego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu – święta obchodzonego w całej Europie w pierwszej połowie lutego od 2004 w ZSP6 odbył się wykład pt. ”Bezpieczny Internet”. Wykład, dla uczniów naszej szkoły, poprowadził kierownik działu IT w firmie EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. pan mgr inż. Marcin Piłat.

Uczniowie dowiedzieli się między innymi, o tym, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoich danych oraz poznali zasady Netykiety, czyli zbioru zasad dotyczących dobrego zachowania w Internecie.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ! Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Jej koordynatorem była p. Joanna Kobyłecka. Podczas trwania Dnia Otwartego i w ciągu całego kolejnego tygodnia młodzież wypisywała życzenia świąteczne na kartkach przekazanych szkole przez fundację. Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych w społeczeństwie w czasach gdy ważną rolę odgrywa technologia informacyjno-komunikacyjna. Więcej informacji o kampanii i działalności fundacji można znaleźć na stronie: https://dbamomojzasieg.com/. Pisząc kartkę świąteczną mamy okazję by zastanowić się nad treścią życzeń, wyrażamy szacunek i pamięć oraz czcimy tradycję Bożego Narodzenia, dlatego zamiast sms-a nie zapomnijcie wysłać życzeń świątecznych do wszystkich, którzy nie są Wam obojętni.

Kolejna grupa uczniów wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym „Hazard? Nie, dziękuję", które poprowadzili funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego z Działu Piotrkowskiego: p. Marzena Teperska i p. Jacek Michalski.

Uczniowie klasy 1LSP i 3G wzięli udział w spotkaniu z profilaktyki uzależnień od hazardu, które poprowadzili funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego. Celem akcji „Hazard? Nie, dziękuję" jest podniesienie świadomości osób młodych na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Foto: Kacper Groń, kl. 1FoF

Z okazji zbliżającego się Dnia Walki z AIDS grupa uczniów z klas pierwszych wzięła udział w warsztatach tematycznych poświęconych problematyce zakażeń wirusem HIV i przebiegowi choroby AIDS. Spotkanie poprowadziła pani Anetta Markiewicz z Fundacji Arka Nadziei w Tomaszowie Maz.

W piątek 25.10.19 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, które poprowadził pan Konrad Kowalczyk. Temat spotkania to: Podstawowe zabiegi resuscytacyjne i automatyczna defibrylacja zewnętrzna. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas: 1FoF, 1FN gr. II, 1G gr. I, 3FoF oraz 4 LP. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzieli się jak zachować w danej sytuacji. Spotkanie zostało zorganizowane przez panią Justynę Piątek - nauczyciela teoretycznych oraz praktycznych przedmiotów zawodowych.

Zdjęcia: Julka Żółtowska, klasa I FoF

W dniu 18.10.2019r. gościliśmy w naszej szkole dietetyk panią Kingę Gołaszewską z Centrum Dietetycznego Naturhouse w C.H. TOMAX. Tematem szkolenia było zdrowe odżywianie. Spotkanie odbyło się w formie warsztatów, podczas których pani dietetyk przygotowywała koktajle nie zawierające cukru, bogate w witaminy sprzyjające naszemu zdrowiu. Każdy z uczniów mógł skosztować pysznego zielonego koktajlu. W zajęciach mieli możliwość uczestniczyć uczniowie klas: I FN, I LP, I FoF. Dzięki temu nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dowiedzieli się, że spożywanie zalecanych w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej różnorodnych produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach oraz codzienna aktywność fizyczna są kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczyciela panią Justynę Piątek.

Z okazji przypadającego 15 października Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi w szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dotyczące profilaktyki raka piersi, które poprowadziły przedstawicielki Tomaszowskiego Stowarzyszenia Amazonek. Podczas zajęć uczniowie z klas 1FoF i 1FN poznali historię powstania i zasady działania stowarzyszenia, przyczyny powstawania raka piersi, objawy, zasady leczenia oraz przećwiczyli sposób samobadania na fantomach. Uświadamiano jak wielkie znaczenie ma profilaktyka i comiesięczna samokontrola piersi, gdyż wczesne wykrycie zmian daje większe szanse na pełne wyleczenie. Spotkanie koordynowała p. Joanna Kobyłecka w ramach realizowanego w szkole projektu Strefa Zdrowia.

Oprawa fotograficzna: Kacper Groń, klasa 1FoF

Uczniowie i pracownicy naszej szkoły skorzystali z bezpłatnych pomiarów ciśnienia krwi i zawartości glukozy we krwi, które przeprowadzono we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Koło nr 1 w Tomaszowie Maz.

06 marca uczniowie i pracownicy naszej szkoły skorzystali z bezpłatnych pomiarów ciśnienia krwi i zawartości glukozy we krwi, które połączono z konsultacjami uzyskanych wyników oraz poradami odnośnie właściwej diety. Akcję przeprowadzono we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Koło nr 1 w Tomaszowie Maz.

joomplu:23083
{joomplucat:1520 limit=3|columns=3|ordering=random}