Uczniowie z klas 1F i 1LSP wzięli udział w spotkaniu "Jak znaleźć szczęście?" i koncercie "Dobry Chmiel i przyjaciele" w ramach XXXIV Tomaszowskiego Forum Trzeźwości.

W ramach programu „Lekcje z Temidą" odbyły się zajęcia mające na celu podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.

Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Kolejna grupa młodzieży z naszej szkoły obejrzała spektakl "Wszechobecni" Teatru do Spraw Ciężkich w reżyserii pana Janusza Dziubałtowskiego.

15 marca uczniowie z klas 1Fo i 2LSP obejrzeli spektakl profilaktyczny "Wszechobecni" Młodzieżowego Teatru ds. Ciężkich, którego reżyserem jest pan Janusz Dziubałtowski. Spektakl, wzbogacony o koncert "Dobrego Chmiela", porusza problem przemocy rówieśniczej i hejtu wśród młodzieży.

Trwa wypisywanie kartek z życzeniami świątecznymi w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj" :)

W dniu 21.09.2021r. gościliśmy w naszej szkole dietetyk panią Kingę Gołaszewską z Centrum Dietetycznego Naturhouse w C.H. TOMAX. Tematem szkolenia było zdrowe odżywianie. Spotkanie odbyło się w formie warsztatów, podczas których pani dietetyk przygotowywała koktajle nie zawierające cukru, bogate w witaminy sprzyjające naszemu zdrowiu. Każdy z uczniów mógł skosztować pysznego zielonego koktajlu oraz wykonać sobie pomiar za pomocą analizatora składu ciała Tania 240. W zajęciach uczestniczyła młodzież z klas: I F, I LSP, I Fo, 2FoF, 2G, 3FN, 4FoF, 4G. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dowiedzieli się, że spożywanie zalecanych w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej różnorodnych produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach oraz codzienna aktywność fizyczna są kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczyciela panią Justynę Piątek.

 

 

 

W dniu dzisiejszym uczniowie z klas 2FoN, 2FN oraz 1LSP wzięli udział w spektaklu "Taniec" z Białą Damą w reżyserii pani Joanny Domalik-Dróżdż na podstawie zmodyfikowanego scenariusza Wiesławy Szydek, organizowanym przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej.

Po zakończonym spektaklu odbyły się warsztaty nt. uzależnień, prowadzone przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Gratulacje dla Martyny Kołady, uczennicy klasy 2FoF za wzięcie udziału w tym spektaklu.

 

W piątek 11 czerwca klasa 1 LSP wzięła udział w Tomaszowskim Forum Trzeźwości, w ramach którego odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Zagubieni”.
Film poruszał bardzo trudny problem uzależnienia od narkotyków i dopalaczy. Po emisji filmu odbyła się dyskusja interaktywna z autorami projektu, reżyserem Grzegorzem Auguścikiem oraz Dyrektorem MONAR-u.
Na zakończenie młodzież wysłuchała recitalu Dobrego Chmiela.

Od 16.04.20 obowiązkowo należy zakrywać nos i usta w miejscach publicznych. 

 

W dniu 11 lutego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu – święta obchodzonego w całej Europie w pierwszej połowie lutego od 2004 w ZSP6 odbył się wykład pt. ”Bezpieczny Internet”. Wykład, dla uczniów naszej szkoły, poprowadził kierownik działu IT w firmie EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. pan mgr inż. Marcin Piłat.

Uczniowie dowiedzieli się między innymi, o tym, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoich danych oraz poznali zasady Netykiety, czyli zbioru zasad dotyczących dobrego zachowania w Internecie.