Uczniowie klasy 1LSP i 3G wzięli udział w spotkaniu z profilaktyki uzależnień od hazardu, które poprowadzili funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego. Celem akcji „Hazard? Nie, dziękuję" jest podniesienie świadomości osób młodych na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Foto: Kacper Groń, kl. 1FoF

Z okazji zbliżającego się Dnia Walki z AIDS grupa uczniów z klas pierwszych wzięła udział w warsztatach tematycznych poświęconych problematyce zakażeń wirusem HIV i przebiegowi choroby AIDS. Spotkanie poprowadziła pani Anetta Markiewicz z Fundacji Arka Nadziei w Tomaszowie Maz.

 

 

W piątek 25.10.19 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, które poprowadził pan Konrad Kowalczyk. Temat spotkania to: Podstawowe zabiegi resuscytacyjne i automatyczna defibrylacja zewnętrzna. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas: 1FoF, 1FN gr. II, 1G gr. I, 3FoF oraz 4 LP. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzieli się jak zachować w danej sytuacji. Spotkanie zostało zorganizowane przez panią Justynę Piątek - nauczyciela teoretycznych oraz praktycznych przedmiotów zawodowych.

Zdjęcia: Julka Żółtowska, klasa I FoF

W dniu 18.10.2019r. gościliśmy w naszej szkole dietetyk panią Kingę Gołaszewską z Centrum Dietetycznego Naturhouse w C.H. TOMAX. Tematem szkolenia było zdrowe odżywianie. Spotkanie odbyło się w formie warsztatów, podczas których pani dietetyk przygotowywała koktajle nie zawierające cukru, bogate w witaminy sprzyjające naszemu zdrowiu. Każdy z uczniów mógł skosztować pysznego zielonego koktajlu. W zajęciach mieli możliwość uczestniczyć uczniowie klas: I FN, I LP, I FoF. Dzięki temu nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dowiedzieli się, że spożywanie zalecanych w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej różnorodnych produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach oraz codzienna aktywność fizyczna są kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczyciela panią Justynę Piątek.

Z okazji przypadającego 15 października Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi w szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dotyczące profilaktyki raka piersi, które poprowadziły przedstawicielki Tomaszowskiego Stowarzyszenia Amazonek. Podczas zajęć uczniowie z klas 1FoF i 1FN poznali historię powstania i zasady działania stowarzyszenia, przyczyny powstawania raka piersi, objawy, zasady leczenia oraz przećwiczyli sposób samobadania na fantomach. Uświadamiano jak wielkie znaczenie ma profilaktyka i comiesięczna samokontrola piersi, gdyż wczesne wykrycie zmian daje większe szanse na pełne wyleczenie. Spotkanie koordynowała p. Joanna Kobyłecka w ramach realizowanego w szkole projektu Strefa Zdrowia.

Oprawa fotograficzna: Kacper Groń, klasa 1FoF

Uczniowie i pracownicy naszej szkoły skorzystali z bezpłatnych pomiarów ciśnienia krwi i zawartości glukozy we krwi, które przeprowadzono we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Koło nr 1 w Tomaszowie Maz.

06 marca uczniowie i pracownicy naszej szkoły skorzystali z bezpłatnych pomiarów ciśnienia krwi i zawartości glukozy we krwi, które połączono z konsultacjami uzyskanych wyników oraz poradami odnośnie właściwej diety. Akcję przeprowadzono we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Koło nr 1 w Tomaszowie Maz.

joomplu:23083
{joomplucat:1520 limit=3|columns=3|ordering=random}
joomplu:22341

7 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne poświęcone problemowi niedosłuchu, w którym wzięli udział uczniowie z klasy 1FoF. Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Wydra – ambasadorka Stowarzyszenia Razem dla Słuchu. Omówiono zagrożenia i sposoby leczenia niedosłuchu. Przekazano informacje o tym jak działa implant słuchowy, jak go otrzymać oraz zasady refundacji. Uczniowie wysłuchali opowiadań osób, które przeszły operację wszczepienia implantów i związaną z tym rehabilitację. Podczas spotkania zaprezentowano również implanty słuchowe a chętni uczniowie i pracownicy szkoły przebadali się pod kątem prawidłowości słyszenia. Więcej informacji na temat niedosłuchu i sposobów jego leczenia znajduje się na stronie – www.razemdlasluchu.pl

{joomplucat:1477 limit=6|columns=3|ordering=random}

Tomaszowskie Amazonki przeprowadziły dzisiaj warsztaty z profilaktyki i samobadania piersi dla uczniów klas 1LP, 3LP i 1FoF. Po krótkim wykładzie dotyczącym przyczyn występowania raka piersi, objawów i sposobów wykrywania oraz leczenia raka uczniowie przystąpili do ćwiczenia samobadania piersi na fantomach. Samobadanie jest podstawowym elementem profilaktyki raka piersi ponieważ pozwala na wykrycie zmian na wczesnym etapie choroby nowotworowej, kiedy szanse na wyleczenie są największe. Według niektórych specjalistów samokontrola piersi prowadzona systematycznie może przyczynić się w znacznym stopniu do obniżenia umieralności z powodu raka piersi. Prelekcję wzbogacono projekcjami filmów edukacyjnych zachęcających do wykonywania badań profilaktycznych i zadbania o swoje zdrowie. Spotkanie koordynowała pani Joanna Kobyłecka.

joomplu:21656
{joomplucat:1433 limit=6|columns=3|ordering=random}

W dniu 25.10.2018r. gościliśmy w naszej szkole dietetyk panią Maję Walas z Centrum Dietetycznego Naturhouse w C.H. TOMAX. W związku tym, że dn. 24.10.18r. obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością pani dietetyk przeprowadziła prelekcję "ZDROWIE NA TALERZU" dla klas I G, I FoF oraz I LP. Nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dowiedzieli się, że spożywanie zalecanych w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej różnorodnych produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach oraz codzienna aktywność fizyczna są kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczyciela panią Justynę Piątek.

 
joomplu:21567
{joomplucat:1429 limit=3|columns=3|ordering=random}