W dniu dzisiejszym uczniowie z klas 2FoN, 2FN oraz 1LSP wzięli udział w spektaklu "Taniec" z Białą Damą w reżyserii pani Joanny Domalik-Dróżdż na podstawie zmodyfikowanego scenariusza Wiesławy Szydek, organizowanym przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej.

Po zakończonym spektaklu odbyły się warsztaty nt. uzależnień, prowadzone przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Gratulacje dla Martyny Kołady, uczennicy klasy 2FoF za wzięcie udziału w tym spektaklu.

W piątek 11 czerwca klasa 1 LSP wzięła udział w Tomaszowskim Forum Trzeźwości, w ramach którego odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Zagubieni”.
Film poruszał bardzo trudny problem uzależnienia od narkotyków i dopalaczy. Po emisji filmu odbyła się dyskusja interaktywna z autorami projektu, reżyserem Grzegorzem Auguścikiem oraz Dyrektorem MONAR-u.
Na zakończenie młodzież wysłuchała recitalu Dobrego Chmiela.

Od 16.04.20 obowiązkowo należy zakrywać nos i usta w miejscach publicznych.

W dniu 11 lutego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu – święta obchodzonego w całej Europie w pierwszej połowie lutego od 2004 w ZSP6 odbył się wykład pt. ”Bezpieczny Internet”. Wykład, dla uczniów naszej szkoły, poprowadził kierownik działu IT w firmie EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. pan mgr inż. Marcin Piłat.

Uczniowie dowiedzieli się między innymi, o tym, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoich danych oraz poznali zasady Netykiety, czyli zbioru zasad dotyczących dobrego zachowania w Internecie.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ! Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Jej koordynatorem była p. Joanna Kobyłecka. Podczas trwania Dnia Otwartego i w ciągu całego kolejnego tygodnia młodzież wypisywała życzenia świąteczne na kartkach przekazanych szkole przez fundację. Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych w społeczeństwie w czasach gdy ważną rolę odgrywa technologia informacyjno-komunikacyjna. Więcej informacji o kampanii i działalności fundacji można znaleźć na stronie: https://dbamomojzasieg.com/. Pisząc kartkę świąteczną mamy okazję by zastanowić się nad treścią życzeń, wyrażamy szacunek i pamięć oraz czcimy tradycję Bożego Narodzenia, dlatego zamiast sms-a nie zapomnijcie wysłać życzeń świątecznych do wszystkich, którzy nie są Wam obojętni.

Kolejna grupa uczniów wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym „Hazard? Nie, dziękuję", które poprowadzili funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego z Działu Piotrkowskiego: p. Marzena Teperska i p. Jacek Michalski.

Uczniowie klasy 1LSP i 3G wzięli udział w spotkaniu z profilaktyki uzależnień od hazardu, które poprowadzili funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego. Celem akcji „Hazard? Nie, dziękuję" jest podniesienie świadomości osób młodych na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Foto: Kacper Groń, kl. 1FoF

Z okazji zbliżającego się Dnia Walki z AIDS grupa uczniów z klas pierwszych wzięła udział w warsztatach tematycznych poświęconych problematyce zakażeń wirusem HIV i przebiegowi choroby AIDS. Spotkanie poprowadziła pani Anetta Markiewicz z Fundacji Arka Nadziei w Tomaszowie Maz.

W piątek 25.10.19 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, które poprowadził pan Konrad Kowalczyk. Temat spotkania to: Podstawowe zabiegi resuscytacyjne i automatyczna defibrylacja zewnętrzna. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas: 1FoF, 1FN gr. II, 1G gr. I, 3FoF oraz 4 LP. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzieli się jak zachować w danej sytuacji. Spotkanie zostało zorganizowane przez panią Justynę Piątek - nauczyciela teoretycznych oraz praktycznych przedmiotów zawodowych.

Zdjęcia: Julka Żółtowska, klasa I FoF