26 stycznia 2016 r. po raz kolejny gościliśmy w Wyspiańskim przedstawicieli Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct z Piotrkowa Trybunalskiego. Młodzież z klas 1LP, 2LP oraz 2F/G wzięła udział w lekcji europejskiej  -  „Europass i dane osobowe”,  prowadzonej przez p. Małgorzatę Kociniak oraz p. Bartłomieja Motylskiego.Spotkanie rozpoczęło się od dyskusji na temat aktualnych wydarzeń dotyczących Polski i Unii Europejskiej. Młodzież rozmawiała o  „Debacie o Polsce” w Parlamencie Europejskim, a także o uchodźcach w Unii Europejskiej.  Wspólnie omówiono przyczyny obecnej sytuacji oraz debatowano nad możliwościami rozwiązania bieżących problemów. W dalszej części spotkania młodzież rozmawiała o ochronie danych osobowych. Dowiedziała się czym są dane osobowe, jak może ich używać i czego należy się wystrzegać operując nimi. Ostatnim punktem spotkania były informacje na temat Europassu czyli europejskiego CV, jednolitego dla wszystkich państw członkowskich UE. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały informacyjne, zaś szkoła zestaw publikacji o Unii Europejskiej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez opiekuna Koła europejskiego – p. Małgorzatę Jończyk. 

 

 

{joomplucat:788 limit=7|columns=3}